Samsung na veletrhu MWC představí službu TV Discovery

Barcelona 22. února 2013 – Samsung na každoročním veletrhu Mobile Wolrd Congress v Barceloně představí službu TV Discovery, která spotřebitelům nabízí rychlejší a snadnější přístup k televiznímu vysílání i video obsahu. Novinka umožňuje doporučení na základě osobního profilu uživatele, vyhledávání v obsahu od různých poskytovatelů a je dostupná na nově uváděných mobilních zařízeních a chytrých televizorech Samsung, a to i při vzájemném propojení těchto přístrojů.   (TZ)

TV Discovery výrazně zjednodušuje vyhledávání obsahu, neboť přináší vždy aktuální informace o obsahu od různých poskytovatelů, ať už se jedná o tradiční televizní vysílání, video na vyžádání (video-on-demand) nebo online služby jako např. YouTube. Po určité době používání služba nabízí také osobní doporučení, vycházející z informací o dříve shlédnutých pořadech a preferencích uživatele.

„TV Discovery umožňuje vyhledávat a sledovat obsah od našich partnerských poskytovatelů bez ohledu na to, zda se jedná o vaše oblíbené předplacené televizní kanály nebo video na vyžádání,“ uvedl Dr. Won-Pyo Hong, prezident a ředitel obchodní jednotky Media Solution Center. „Služba také podporuje technologii osobních doporučení a dokáže se od uživatelů „učit“ jejich osobním preferencím. Čím více službu využíváte, tím relevantnější jsou její doporučení týkající se televizních pořadů, filmů a další zábavy na vyžádání,“ dodal Hong.

Službu lze použít k nalezení a přehrávání obsahu na chytrých televizorech Samsung a na vybraných mobilních zařízeních, a dále také k bezproblémovému přenášení nebo zrcadlení obsahu mezi propojenými zařízeními. TV Discovery také promění připojený tablet na univerzální dálkové ovládání, které uživatelům umožňuje vyhledávat v televizním vysílání i obsahu na vyžádání přímo z mobilního zařízení a vybrané výsledky hledání přehrávat na chytrém televizoru Samsung SMART TV.

Ve Spojených státech bude služba TV Discovery po svém uvedení podporovat obsah od poskytovatelů Netflix a Blockbuster, zatímco v evropských zemích to budou poskytovatelé Acetrax, Wuaki, MovieMax, FilmIn, Chili, Pathé a SF Anytime.

Služba TV Discovery zahrnuje následující:

  • Univerzální dálkové ovládání: Umožňuje ovládání všech nejdůležitějších zařízení domácí zábavy včetně kabelových a satelitních přijímačů, domácích audiosystémů a DVD a Blu-Ray přehrávačů, takže už nejsou potřeba k přehrávání obsahu různé ovladače.

  • Osobní doporučení: Navrhuje uživatelům obsah, který nejlépe odpovídá jejich preferencím.

  • Integrované vyhledávání: Umožňuje vyhledávat z jednoho místa v oblíbených zdrojích filmy, televizní vysílání i videa na vyžádání.

  • Vzájemné propojení jednotlivých zařízení: Vysílání obsahu z tabletu nebo chytrého telefonu na televizor a naopak.

  • Sdílení na sociálních sítích: Uživatelé mohou prostřednictvím služby Samsung TV Discovery sdílet informace o právě sledovaných pořadech se svými přáteli a mohou se také podívat, co v rámci služby sledovali jejich přátelé.

Služba TV Discovery bude spuštěna v prvním čtvrtletí roku 2013 v Jižní Koreji, USA a 14 evropských zemích včetně Velké Británie, Francie, Itálie, Německa a Španělska a bude dostupná na všech modelových řadách televizorů SMART TV pro rok 2013. Ve druhém čtvrtletí roku 2013 bude zpřístupněna také na mobilních zařízeních, a to v USA, Jižní Koreji a ve 14 evropských zemích včetně Velké Británie, Francie, Itálie, Německa a Španělska.