Novinky z MWC 2013: emporia představila aplikaci propojující generace emporiaME

„Důležitou otázkou pro naši společnost je zjednodušení každodenního života našich zákazníků pomocí aplikací a služeb, které jim dopomohou k pocitu bezpečí a snadnému propojení s ostatními členy rodiny,“ říká Evelin Pupeter, generální ředitelka emporia Telecom.

Právě mezigenerační spojení pomocí mobilních telefonů je tím, co aplikace emporiaME umožňuje úplně poprvé. Dítě či vnouče vlastnící smartphone může pomocí aplikace nejen své rodiče a prarodiče hlídat a posílat jim připomínky, ale naopak i oni mohou se svými potomky sdílet pořízené fotografie a události v kalendáři.

Zakládající myšlenkou vývoje aplikace emporiaME byla touha propojit nejen generace lidské, ale i mobilní. Neustálý pokrok ve vývoji mobilního softwaru a množství různých aplikací tento krok neusnadňuje. Emporia vyvinula aplikaci pro telefony s operačním systémem iOS a Android. Aplikace je spojena s telefonem emporiaCONNECT.

Aplikace emporiaME

„Podle výzkumů jsou naši zákazníci nepříliš důvěřiví v nová média, jakými jsou například Facebook a Twitter,“ vysvětluje Michael Rabenstein, ředitel emporia Telecom pro služby a inovace a oblastní manažer pro Českou republiku, a pokračuje: „Ovšem právě zde je největší prostor pro moderní mobilní komunikaci. Snažíme se postavit most mezi starší a mladší generací, které tak spolu mohou jednoduše zůstat v kontaktu.“

Sdílení fotografií je díky aplikaci emporiaME neuvěřitelně snadné. Během hovoru lze společně prohlížet fotografie jak na telefonech emporia, tak na smartphonech. Uživatel smartphonu si u zvoleného kontaktu zvolí emporia profil a pak ze svých fotoalb vybere, které chce sdílet. Následně zavolá uživateli telefonu emporia a spustí sdílení fotografií. Chytrý telefon i telefon emporia se automaticky přepnou do hands-free módu. Prohlížené fotografie se v reálném čase zobrazují jak na chytrém telefonu, tak na telefonu emporia.

S pomocí aplikace emporiaME lze snadno spravovat telefonní seznam, nouzová čísla, schůzky i připomínky. Všechna důležitá upozornění vztahující se k významným událostem, lékařským prohlídkám či upomínkám léků mohou být jednoduše vloženy do kalendáře telefonu emporia vzdáleně přímo ze smartphonu.

Telefon emporiaCONNECT

Aplikace emporiaME je dostupná pro telefon emporiaCONNECT, který kromě sdílení fotografií a správy kalendáře umožňuje i uživatelsky jednoduchou navigaci, předpověď počasí a trénink paměti. Telefon má jednoduché a přehledné menu, inteligentní systém nouzového volání na vybrané kontakty, vestavěný fotoaparát s rozlišením 2 MP, GPS, 2,8palcový TFT displej a micro SD kartu.

Díky praktickému provedení ve tvaru oblíbeného „véčka“ má emporiaCONNECT velký displej i klávesnici. Telefon získal cenu Universal Design Consumer Favorite Award.

O společnosti emporia Telecom

 

Rakouská společnost emporia Telecom je technologickým lídrem v segmentu telefonů se snadným ovládáním. Firma se sídlem v rakouském Linci již od roku 1991 vyvíjí a vyrábí telefony, u nichž klade největší důraz na velká tlačítka, intuitivní menu a dobře čitelný displej. Právě jednoduchost v kombinaci s pečlivě propracovanou ergonomií a speciálními funkcemi umožňuje zejména starší generaci využívat mobilní telefon bez problémů. Do výzkumu společnost Emporia Telecom investuje veliké úsilí. Každý třetí zaměstnanec pracuje právě v oddělení výzkumu a vývoje. V této oblasti navíc úzce spolupracuje přímo se zákazníky. Výsledkem je široké portfolio produktů, které usnadňují komunikaci lidem, pro které je ovládání dnešních telefonů příliš složité.

Vždy aktuální informace o společnosti emporia a jejích produktech naleznete na www.emporia.cz nebo www.amic.cz/tiskove-stredisko/. Produktové fotografie ve vysokém rozlišení jsou k dispozici na press.amic.cz.

Přidejte se k nám na www.facebook.com/EmporiaTelecomCzechRepublic nebo se podívejte na zajímavá videa na www.youtube.com/emporiatelecomczech.