Samsung GALAXY Xcover 2 – smartphone do extrémních podmínek

Barcelona 26. února 2013 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. představila chytrý telefon Samsung Xcover 2. Ten je ideálním společníkem pro vyznavače aktivního životního stylu, kteří hledají odolné mobilní zařízení nabízející všechny důležité funkce chytrého telefonu. (TZ)

 

Přístroj GALAXY Xcover 2 je navržen pro přežití v těch nejnáročnějších podmínkách, ať už jej používáte k práci nebo zábavě. Telefonu nevadí prašné prostředí, písek a je voděodolný až po dobu 30 minut v hloubce jednoho metru (certifikace IP67). Pod vodou s ním lze pořizovat také fotografie.

Samsung GALAXY Xcover 2 používá nejnovější operační systém Android 4.1 (Jelly Bean) a je doslova napěchován celou řadou inovativních funkcí a služeb, které dále zvyšují výkon přístroje a zkvalitňují uživatelský zážitek. Intuitivní pohybové ovládání telefonu vám umožní aktualizovat zobrazovaný obsah potřesením telefonem nebo ztlumit přístroj pouhým překlopením. Synchronizaci, zálohování a obnovu dat zajišťuje cloudová služba S-Cloud. Funkce S Voice umožňuje uživatelům ovládat telefon hlasem a zobrazit tímto způsobem týdenní předpověď počasí, hledané telefonní číslo nebo dokonce pořídit fotografii. Funkce Best Shot vám doporučí nejlepší ze série pořízených snímků a funkce Smart Stay rozpozná, zda se uživatel právě dívá na displej a přizpůsobí tomu jas displeje. Uživatelé mohou také využívat všech výhod služeb Samsung Hub včetně nejnovějších verzí služeb Readers Hub, Video Hub, Game Hub a Music Hub.

 

S využitím předinstalovaných Google map, zdokonalené navigace GPS + GLONASS zkracující detekci satelitního signálu až o 20 %, přesnějšímu sledováním polohy, LED blesku umístěnému vedle fotoaparátu, který lze použít rovněž jako svítilnu, a nadstandardní výdrži baterie až 570 hodin (1 700 mAh), je GALAXY Xcover 2 nejlepším chytrým telefonem, jaký si na své výpravy můžete vzít s sebou.

Telefon kromě toho nabízí také aplikaci Cardio Trainer Pro, která vám pomůže dosáhnout vašich cílů při kondičním tréninku, připraví vám na míru šitý tréninkový program. Vy tak bude moci sledovat, jak se zlepšujete a zaznamená vaši trasu i rychlost.

Při každodenním používání ocení uživatelé především vysoký výkon telefonu ve spojení s odolným vnějším pláštěm modelu GALAXY Xcover 2. Přístroj má čtyřpalcový (100,8 mm) WVGA displej, 5megapixelový fotoaparát vzadu a přední fotoaparát s rozlišením VGA a také zamykatelný kryt baterie. Podpora Bluetooth v 4.0 je zárukou rychlejšího spojení při menší spotřebě a schopnosti detekovat další zařízení až do vzdálenosti 50 metrů. Srdcem přístroje GALAXY Xcover 2 je výkonný dvoujádrový procesor taktovaný na 1 GHz, který je zárukou svižné práce s bezproblémovým multitaskingem, rychlejším zobrazováním webových stránek a plynulejšími přechodovými efekty.

Další informace získáte na www.samsungmobilepress.com.

 

Technické specifikace Samsung GALAXY Xcover 2

Sítě

HSPA 14.4/5.76 900/2100

EDGE/GPRS 850/900/1800/1900

Procesor

1GHz dvoujádrový procesor

Displej

100,8 mm (4,0”) WVGA (480 x 800) TFT

Operační systém

Android 4.1 (Jelly Bean)

Fotoaparát

Hlavní (vzadu): 5megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a LED bleskem

Doplňkový (vpředu): fotoaparát s rozlišením VGA

Samostatné tlačítko na ovládání fotoaparátu

Video

H.264, MPEG-4, H.263, VC-1, Divx/Xvid, Sorenson Spark, WMV7, WMV8

Přehrávání/záznam: 720p

Audio

MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, OGG, AMR-NB, AMR-WB, WAV, MID, AC3, IMY,

Hudební přehrávač s funkcí SoundAlive

3,5mm konektor na sluchátka

Funkce a služby týkající se obsahu

Obchod Samsung Apps

Samsung Kies / Samsung Kies Air

Samsung TouchWiz

Samsung Hub

– Game Hub

– Readers Hub* / Music Hub* / Video Hub*

Mobilní komunikační služba Samsung ChatON

Samsung AllShare Play

Motion UI, Smart Stay, Best Shot, S Voice, S Cloud, Cardio Trainer Pro*

Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies
Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads

Vlastnosti zvyšující odolnost přístroje

Certifikace IP67

Kryt baterie opatřený zámkem, úchyt poutka

GPS

A-GPS

Glonass

Konektivita

Bluetooth® v 4.0

USB 2.0

WiFi 802.11 (b/g/n)

Wi-Fi Direct

Senzory

Akcelerometr, digitální kompas, senzor přiblížení

Paměť

Uživatelská paměť 4 GB + 1 GB (RAM)

MicroSD (až 32 GB)

Rozměry

130,5 x 67,7 x 12 mm, 148,5 g

Baterie

Standardní baterie, Li-ion 1700 mAh

  • Dostupnost služeb Samsung Hub, Google a Cardio Trainer Pro se může v jednotlivých zemích lišit.

  • Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace, které jsou v tomto dokumentu uváděny a týkají se výrobků, mimo jiné včetně informací o výhodách, designu, ceně, součástkách, výkonu, dostupnosti a funkcích výrobku, jsou nezávazné a mohou se bez předchozího upozornění změnit.

  • Android, Google, Android Beam, Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude, Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies, Google Plus, YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigation a Google Downloads jsou ochrannými známkami společnosti Google Inc.

 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 236 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem přesahujícím 201 bilionů KRW. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.