Druhá série LG Optimus L3 slaví světový debut

Praha, 27. února 2013 – Brzy po uvedení modelu Optimus L7II na ruský trh společnost LG Electronics (LG) oznámila, že tento týden zaznamená v Brazílii svůj celosvětový debut druhý model ze série nové generace Optimus L-SeriesII. Poté budou na trhy v Jižní a Střední Americe, Evropě, Asii, na Blízkém východě a v Africe uvedeny modely „single SIM“ a „dual SIM“ (s podporou jedné a dvou SIM karet).    (TZ)

„Optimus L3II je všestranný telefon pro uživatele, kteří mají rádi styl, avšak ne na úkor funkčnosti přístroje. Novinka z L-série je tak k dostání ve čtyřech barvách, které jsou šité na míru individuálnímu stylu našich zákazníků: indigo černá, bílá, růžová a titanová. Zároveň však disponuje baterií s větší kapacitou a dalšími vychytávkami,“ uvádí Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ.

Styl a praktičnost původního smartphonu Optimus L3 posunuje nový model Optimus L3II na novou úroveň ve prospěch lepších uživatelských vlastností. Optimus L3II navazuje na tradici designu LG čtyřmi novými prvky, které tento přístroj činí atraktivním a zábavným. Jsou jimi: Seamless Layout, Laser Cut Contour, Radiant Rear Design a barevné osvětlení hlavního tlačítka Smart LED Lighting.

Vedle úhledného vzhledu nabízí Optimus L3II vylepšené uživatelské funkce se stylovou úpravou. Díky baterii s větší kapacitou má nyní Optimus L3II pro zvýšení produktivity funkci QuickMemo s režimem Overlay (překrytí), která byla dříve k dispozici pouze u prémiových smartphonů LG. Funkce QuickMemo s režimem Overlay dává uživatelům možnost zapisovat na průhlednou „vrstvu“ poznámky a zároveň sledovat na pozadí další obrazovku. Odpadá tím nutnost rozdělovat obrazovku na dvě části, a jak funkce QuickMemo, tak druhá aplikace jsou zobrazeny současně v režimu celé obrazovky. Termín a cena uvedení modelu LG Optimus L3II na český a slovenský trh budou oznámeny v pozdějším termínu.

Důležité parametry modelu Optimus L3II:

  • Operační systém: Android Jelly Bean 4.1.2

  • Procesor: 1 GHz Single Core

  • Displej: 3,2 palce QVGA IPS

  • Paměť: 4 GB / 512 MB RAM

  • Fotoaparát: 3,0MP

  • Baterie: 1540mAh

  • Rozměry: 102,6 x 61,1 x 11,9 mm (Single SIM) / 102,9 x 61,3 x 11,9 mm (Dual SIM)

  • Barvy: indigo černá, bílá, růžová, titanová

O LG Electronics CZ

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celé skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2012 získala společnost LG ocenění asociace EISA ve dvou kategoriích – Evropský SMART televizor LG 55LM960V a Nejúspěšnější evropský displej LG 55EM970V. LG se pravidelně účastní soutěží Red Dot Design Award (LG CINEMA 3D televizor LG LM9600, LG magický ovladač Magic Remote, LG Styler, lednice s mrazákem LG GB5240AVAZ), iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). Navíc byla společnost LG v roce 2012 oceněna řadou ocenění od nezávislého časopisu dTest (LG BH7420P a BH6320C, Smart TV LG 42LS570S, blu-ray přehrávač LG BP620).