Rostoucí zájem o tablety v CZC.cz trvá i v roce 2013

Skoro půl milionu zákazníků v roce 2012 uskutečnilo nákup v internetovém obchodě CZC.cz a s novými technologiemi se změnily i preference produktů. Nejprudší vzestup zaznamenal CZC.cz u prodej tabletů, rostl také zájem o chytré telefony a o některé komponenty. (TZ)

Tablety se staly ve výpočetní technice jasným hitem. „V roce 2012 jsme jich prodali o téměř 260 % více než o rok dříve. Největší zájem je o Nexus, ale populární jsou také Eee Pad, Samsung Galaxy Note, GoClever a Prestigio,“ sdělil obchodní ředitel CZC.cz Tomáš Pilský. Dodal, že zájem nepolevil ani po Novém roce. „Například lednové prodeje byly skoro o 30 % vyšší než ty listopadové,“ doplnil.

Rozdílné nákupní chování je patrné také u volby paměťových médií. „Flash disků a paměťových karet se v roce 2012 prodalo o 50 % více, než v roce 2011 a téměř o 20 % stoupl zájem o externí pevné disky,“ řekl Pilský. Současně s tím mírně klesá zájem o CD a DVD nosiče.

Chytré telefony ale i PC komponenty

Mezi počítači stále vedou notebooky, i když jejich prodeje rostou pozvolna. „V roce 2012 jsme jich prodali asi o 6 % více než v roce 2011,“ informoval Pilský. Ani mobilní telefony na popularitě neztrácí. Největší zájem je o moderní smartphony značek Sony či Samsung, prodeje rostou také u značky Huawei.

Vysoký podíl prodeje v CZC.cz dlouhodobě tvoří počítačové komponenty. „Zájem o grafické karty, zvukové karty či zdroje je stabilní a třeba základních desek a procesorů jsme v roce 2012 prodali řádově o stovky více než v roce 2011,“ uvedl Pilský. Oblibu zákazníků si také získávají SSD disky, jejichž prodej byl na konci roku 2012 třikrát vyšší než na začátku.

Největší tržby těšně před Vánoci

Největší tržby v roce 2012 zaznamenal CZC.cz již klasicky v prosinci. „Absolutně nejúspěšnějším dnem byl čtvrtek 20. prosince, předvánoční horečka však začala už 12. prosince, kdy si zákazníci objednali přes 10 000 položek v jednom dnu,“ sdělil marketingový ředitel CZC.cz Marek Šalanda.

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice, což dokazuje i úspěch v hlasování o nejoblíbenější e-shop ShopRoku 2012. Za téměř 15 let své existence prodal 9 mil. produktů více než 2,5 mil. zákazníkům. CZC.cz je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů. CZC.cz je ryze česká firma a zaměstnává přes 100 zaměstnanců (více na www.czc.cz). Posláním firmy je pomáhat lidem bezstarostně objevovat a pořizovat si nové technologie.