Samsung získal za technologii Smart LTE cenu v prestižní soutěži Global Mobile Awards 2013

Barcelona 28. února 2013 – Společnost Samsung získala na letošním veletrhu mobilních technologií – Mobile World Congress – v soutěži Global Mobile Awards 2013 vyhlašované GSM Association ocenění v kategoriích Nejlepší mobilní infrastruktura a Nejlepší mobilní technologie – volba CTO‘s za Samsung Smart LTE Networks. (TZ)

Za tato ocenění vděčí Samsung Smart LTE Networks nejen výjimečné síťové efektivitě a výkonnosti, ale rovněž zajištění nových zdrojů příjmů pro provozovatele, jimž v rámci sítě LTE nabízí řadu příležitostí ke zpřístupnění služeb s přidanou hodnotou.  Zejména ocenění v kategorii Nejlepší mobilní technologie, kde vítěze volí techničtí ředitelé 16 nejvýznamnějších mobilních operátorů z celého světa, je v oboru nejvyšším oceněním, jakého lze v rámci každoročního udělování prestižních cen dosáhnout.

Technologie Smart LTE uplatňuje na hranicích sousedních buněk možnosti cloud computingu, čímž maximalizuje využitelnost sítě prostřednictvím jedinečné technologie alokace rádiového spektra. Toto řešení zlepšuje výkonnost technologií VoLTE, SON a sdílení rádiového spektra (Carrier Aggregation). Samsung Smart LTE dává rovněž koncovým uživatelům možnost využívat cloudové aplikace, což umožňuje zavádění nových služeb a provozovatelům nabízí nové příležitosti k získání příjmů.

„Z těchto prestižních ocenění od GSMA máme obrovskou radost a jsme jimi velmi poctěni. Děláme vše pro to, abychom našim zákazníkům z řad operátorů všude na světě přinášeli inovativní a pro podnikání zásadní síťová řešení a naplňovali tak jejich rostoucí potřeby v oblasti LTE,“ prohlásil Youngky Kim, výkonný viceprezident a vedoucí síťových řešení společnosti Samsung Electronics. „Fantastické výsledky při úvodním testování Smart LTE Networks a jeho uvádění do provozu ukazují, že společnost Samsung stojí na špičce vývoje nejvýkonnějších a nejefektivnějších síťových řešení LTE. Budeme nadále investovat a usilovat o co nejuniverzálnější řešení pro naše zákazníky,“ dodal Kim.

Sítě čtvrté generace s technologií Samsung Smart LTE byly poprvé komerčně využity v roce 2012 a nyní je v jedné z nejhustěji osídlených oblastí na světě, v korejském Soulu, provozují domácí operátoři Korea Telecom a SK Telecom. Řešení bylo rovněž úspěšně testováno společností Deutsche Telekom AG v Praze. Výsledky pražského pilotního provozu prokázaly výrazné zvýšení propustnosti sítě na okrajích jednotlivých buněk až na 120 % a celkový zvýšení kapacity buňky o 30 %, což výrazně zkvalitnilo vnímání služeb na straně zákazníka a zároveň snížilo finanční výdaje na straně operátora.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 236 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem přesahujícím 201 bilionů KRW. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.