Ness implementoval systém CRM v UniCredit Leasing CZ

Praha – 5. března 2013 – Ness Technologies, Inc., globální poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, dokončil nový systém pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) ve společnosti UniCredit Leasing CZ, a.s. Řešení pokrývá veškeré procesy související s řízením obchodu a marketingu v leasingové společnosti. (TZ)

„Společnost Ness jsme si vybrali za partnera na základě jejích významných referencí s implementací systému Microsoft Dynamics CRM 2011, znalosti CRM procesů v leasingových společnostech a schopnosti tyto procesy efektivně navrhnout,“ říká Petr Dufek, IT manažer společnosti UniCredit Leasing CZ, a dodává: „Navíc jsme chtěli využít toho, že Ness jako globální firma, která působí v mnoha zemích střední a východní Evropy, má pro takto komplexní projekt dostatečně zkušený tým.“

Nasazený systém pro řízení vztahů se zákazníky zobrazuje díky strukturovaným informacím konkrétní data a trendy, na jejichž základě mohou analytici UniCredit Leasing CZ účinně vyhodnocovat efektivitu obchodních týmů v přímém prodeji i v dealerské síti.

„V projektu jsme uplatnili kompletní škálu našich služeb a osvědčených postupů,“ říká Aleš Macoun, segmentový ředitel Ness, a doplňuje: „Náš zkušený tým CRM specialistů vytvořil funkční i technickou analýzu, navrhl procesy, vyvinul a nasadil systém a zajistil školení uživatelů, včetně uživatelského a administrátorského manuálu.“ Odborníci ze společnosti Ness využili technologie MS Dynamics CRM 2011, MS SQL Server 2008 a Microsoft Server 2008.

CRM řešení zvyšuje efektivitu práce díky snadnému sdílení informací, automatizaci operací a převedení papírových dokumentů do elektronické verze. Automaticky generované reporty a manažerské analytické nástroje navíc odbouraly zbytečnou administrativu, vedenou v sešitech tabulkového kalkulátoru. Systém zjednodušil manažerům život také v oblasti marketingových kampaní.

UniCredit Leasing CZ se jako zákaznicky orientovaná společnost zaměřuje na budování a podporu dlouhotrvajících vztahů s klienty. Nový systém jí umožňuje plánovat, realizovat a vyhodnocovat marketingové kampaně zaměřené na zákazníky nebo na prodejní síť. UniCredit Leasing CZ plánuje v rozvoji tohoto úspěšného CRM řešení pokračovat.

O společnosti Ness

Společnost Ness Technologies je globálním partnerem v oblasti business procesů a technologií. Řešení a služby pokrývají všechny vertikály i procesy v podnikání jejích zákazníků od softwarového inženýrství, systémovou integraci, vývoj aplikací, poradenství a distribuci software. Své služby staví na dlouhodobě budovaných a ověřených kompetencích, včetně nabídky outsourcingu, near shore i off shore dodávek. Se 7000 zaměstnanci v pobočkách v Severní Americe, Evropě, Izraeli a Indii má Ness potřebnou sílu a invenci pro realizaci obchodních i technologických cílů svých zákazníků ve více než 20 zemích. Ness spojuje výhody globálního know-how a místních odborných i obchodních znalostí. Na českém trhu patří k leaderům v oblasti business a IT služeb. Tým 600 odborníků v Praze, Brně a Ostravě je strukturován tak, aby byl vždy blízko zákazníkům a jejich potřebám. Více na http://www.ness.com/cz/

O společnosti UniCredit Leasing CZ, a.s.

UniCredit Leasing je univerzální leasingovou společností se silným finančním zázemím renomované evropské bankovní skupiny UniCredit Group. Od svého vzniku v roce 1991 pod obchodním jménem CAC LEASING v České republice stále patří k nejvýznamnějším leasingovým společnostem. Přijetím silné značky UniCredit Leasing 5. listopadu 2007 zdůraznila svoji příslušnost k vedoucí evropské finanční skupině.