Pokračování úspěšné elektronické knihy Příběhy robotíka Mecháčka 2

5. března 2013 – Nová dětská kniha „Příběhy robotíka Mecháčka 2“, volně navazuje na úspěšnou knihu „Příběhy robotíka Mecháčka“. Knížka je unikátní nejen svým zpracováním a způsobem tvorby, ale také svým námětem. Autorka Helena Vrecková začala na knížce pracovat na začátku loňského roku.  (TZ)

Kniha je ilustrována na dotykovém tabletu iPad New, s použitím aplikace Autodesk SketchBook Pro. Obrázky vznikly použitím speciálního stylusu Wacom, který je určený právě pro tento typ dotykových displejů. Techniku tvorby si autorka vyzkoušela již na prvním dílu knihy o malém robotíkovi.

Příběhy robotíka Mecháčka 2 jsou o malém robotíkovi Mecháčkovi, kterému právě začaly prázdniny a on má možnost poznávat svět kolem sebe. S Mecháčkem se tak děti vydají na letní tábor, zažijí napětí během Mecháčkovi nebezpečné hry na jezeře, vyposlechnou si několik robotích legend a zažijí mnoho dalších příhod. Při jeho dobrodružstvích mu dělají společnost kamarádi Plechýnka, Blik a Lupík. Ochrannou ruku nad malým robotíkem drží děda Nebozez a hodní rodiče Matička a Šroubek. Chybět nebude ani postava hypochondrického Vysavače. Kniha má 135 stran, rozdělených do 10 kapitol a je obohacena o 21 vlastních autorčiných ilustrací.

Nápad na dětskou knížku o robotíkovi byl spojen nejen s autorčinými zkušenostmi s dětmi, ale také s psaním pro vědeckotechnické weby, kde se stále objevují nejrůznější druhy robotů a strojů. V knize se tak můžeme setkat s pozoruhodným světem technologií, kde však mají místo i city a emoce. Literární povědomí si autorka utvořila při studiu bohemistiky na vysoké škole, které dále utvářela její redaktorská činnost.

Kniha je určena pro děti, ale při jejím předčítání se určitě pobaví i rodiče. K dispozici je v elektronické verzi pro iPad (formát ePub), Kindle (formát MobiPocket), počítače a další elektronická zařízení (PDF), včetně mobilních telefonů.

O knize se více dozvíte na oficiálních stránkách www.robotikmechacek.cz, kde jsou i další informace a ukázky jak z prvního, tak i z druhého dílu. Pro fanoušky je k dispozici i Facebooková stránka www.facebook.com/robotikmechacek.