Kaspersky Lab: V mobilech zaměstnanců nestačí jen nainstalovat anti-malware

Pouze třetina světových firem (konkrétně 32 %) zavedla speciální bezpečnostní pravidla jen pro mobilní zařízení a jen čtvrtina (28 %) komplexní technologii jejich správy (MDM – Mobile Device Management). Vyplývá to z výzkumu společnosti Kaspersky Lab a B2B International. (TZ)

S rostoucím počtem chytrých telefonů a tabletů mezi zaměstnanci souvisí i fakt, že jen 9 % respondentů z řad podniků považuje za vhodný zákaz soukromých zařízení v práci. Druhý extrém, kdy firmy povolí plný přístup zaměstnanců k podnikovým datům skrze jejich mobilní zařízení, platí pro 29 % dotázaných.

V nejnovější podnikové platformě Kaspersky Endpoint Security for Business je k dispozici integrovaná technologie MDM, která nabízí v této oblasti řadu výhod. Kromě anti-malwarové ochrany (zejména Androidů, které jsou terčem útoků stále častěji), umožňuje administrátorům vzdálenou správu obsahu uloženého na mobilním zařízení a také nástroj zamezení přístupu do sítě v případě ztráty nebo odcizení. IT specialisti ve firmách mohou také rozlišit a oddělit soukromý obsah od korporátního, což zvyšuje bezpečnost i soukromí v rámci programů BYOD.

Centralizovaná kontrolní konzole Kaspersky Endpoint Security for Business, která bude od konce března k dispozici i v češtině, umožňuje sledovat hrozby celé mobilní infrastruktury podniku.

Více o podnikových řešeních Kaspersky Lab se dozvíte na těchto stránkách.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.cz.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares – December 2011“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.

 a