Ticketon.cz vstupuje do Informuji.cz

Praha 12. 3. 2013 – Nízkonákladová ticketingová společnost Ticketon vstupuje do kulturního portálu Informuji.cz a Nepropasni.cz.  Díky propojení těchto českých startupů mohou návštěvníci akcí snadno online nakupovat vstupenky. Promotéři zase budou mít nástroj, jak vstupenky jednoduše nabízet. (TZ)

„Od spolupráce si slibujeme, že našim obchodním partnerům z řad promotérů dokážeme efektivněji přinášet nové návštěvníky na různorodé akce. Naše investice jde ruku v ruce s  hlavním obchodním záměrem Ticketonu, tedy dělat ticketing a dodávat návštěvníky na akce. To první zvládají i staré ticketingové společnosti, to druhé však nikoliv a zde je hlavní oblast, ve které se s Informuji.cz  skvěle doplňujeme,“ říká Martin Kasa, zakladatel Ticketon.cz.

Miroslav Pancíř, majitel Informuji.cz dodává „V současné době náš kulturní portál Informuji.cz nabízí měsíčně přes 3 000 akcí ze všech koutů České republiky. V našem týmu spolupracuje 25 redaktorů a vidíme obrovský potenciál, pokud našim obchodním partnerům nabídneme nejdostupnější ticketing na prezentované akce.“

Většina pořadatelů menších akcí v současné době prodej vstupenek v předprodeji nenabízí kvůli vysokým poplatkům ze strany ticketingových společností, časově náročné administrativě a  také kvůli tomu, že jim předprodej přes stávající ticketingové společnosti nepřináší nové zákazníky.

Informuji.cz vzniklo před třemi lety. Původně kulturní rozcestník umožňoval už od svého vzniku jednoduše vystavovat své akce zaběhlým promotérům i začínajícím kapelám. Časem se portál díky dobrovolníkům rozšířil o sekci autorských článků a recenzí, přibyla vlastní sekce pro festivaly a kompletní přehled kin. „Jako další metu vnímáme spojení s Ticketonem. Informuji.cz denně navštíví tisíce návštěvníků, kteří se chtějí informovat o kultuře ve svém okolí. Doteď pro většinu nebylo možné, aby rovnou online a pohodlně nakoupili vstupenky. Účelem ticketingu 21. stolení je podle nás nejen prodej vstupenek, ale i získávání nových návštěvníků akcí,“ doplňuje spolumajitelka Informuji.cz, Lenka Šachlová.

Ticketon (Six Dots s.r.o.) je nízkonákladová ticketingová společnost založená v roce 2012. Za několik prvních měsíců si získala přízeň velkého počtu promotéru. Přes Ticketon se prodávaly vstupenky na takové hvězdy, jako Bobby McFerrin, Lucie Bílá, Ivan Mládek, Vypsaná fixa. Nabídl vstupenky i na stovky dalších kapel, divadel a konferencí.
Informuji.cz (Informuji s.r.o.) je kulturní portál fungující na českém trhu od roku 2009. Obsahově se jedná o jeden z největších portálů v České republice nabízející informace o více než 3 000 akcích měsíčně, a také o kompletním programu kin.