Platební inovace GE Money Bank táhnou, počet bezkontaktních plateb roste

Klienti GE Money Bank platí bezkontaktně již půl roku. Od 1. září 2012 vydala banka více než 140 tisíc bezkontaktních kreditních a debetních karet. Jako první v Česku nabídla plošně svým zákazníkům také PayPass platební nálepky a NFC platební kartu v mobilu, klienti mohou využít i službu Mobito. GE Money Bank tak má v současnosti nejširší nabídku moderních platebních metod. Klienti si na platební inovace rychle zvykají, roste počet drobných bezkontaktních plateb, nejvíce v rozmezí 51-100 Kč, a to o 38 %. (TZ)

„Moderní platební metody šetří našim klientům čas. Bezkontaktní platby jsou pohodlné a rychlé, zejména v případě menších částek do 500 korun, kdy není potřeba zadávat PIN. Z našich statistik vyplývá, že klienti po výměně za bezkontaktní kartu častěji platí i drobnější částky bezhotovostně. Počet karetních transakcí do 500 korun stoupl téměř o 26 %,” říká Jiří Kejla, projektový manažer GE Money Bank. „Zájem lidí o bezkontaktní platby dokumentuje také poptávka po klíčenkách na umístění PayPass nálepek. Rádi vycházíme klientům vstříc, na našich pobočkách si teď všichni zákazníci s platebními nálepkami mohou zdarma vyzvednout také speciální klíčenky,“ dodává Jiří Kejla.

Průměrná výše jedné transakce byla v únoru 309 korun. Celkový objem bezkontaktních plateb roste, jen v únoru zaplatili zákazníci bezkontaktně za více než 22 milionů korun, což je o téměř 60 % víc než v předchozím měsíci. Moderní platební metody využívají zákazníci GE Money Bank nejčastěji v obchodech s potravinami a supermarketech. Od prosince do února v nich provedli přes 120 tisíc bezkontaktních plateb. Na druhém místě v počtu transakcí jsou obchodní domy, na třetím lékárny a drogerie. Nejrychleji se moderní platební metody ujaly ve velkých městech, například v Praze jich od prosince do února proběhlo přes 45 tisíc.

„Počet míst, kde je možné platit bezkontaktním MasterCard PayPass se v roce 2012 více než zdvojnásobil. PayPassových terminálů je teď v České republice 15 000 a každý nový nebo vyměněný terminál přijímá bezkontaktní platby. Placení bezkontaktními kartami MasterCard PayPass se rychle stává standardem,“ doplnil Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

Půlrok bezkontaktních plateb

GE Money Bank nabídla všem novým i stávajícím zákazníkům bezkontaktní debetní i kreditní karty již 1. září 2012. V lednu letošního roku k tomu přibyly PayPass platební nálepky a NFC karty v mobilu. Bezkontaktní platby jsou až pětkrát rychlejší než transakce běžnými kreditními nebo debetními kartami. U částek do 500 korun není potřeba zadávat PIN, stačí jen přiložit kartu, nálepku nebo telefon s NFC k platebnímu terminálu. Moderní platební metody přitom nabízejí stejnou úroveň zabezpečení a zachovávají si všechny běžné funkčnosti pro nakupování jako dosavadní karty. NFC karta v mobilu navíc klientům umožňuje detailní přehled o všech uskutečněných transakcích přímo v mobilním telefonu. Na všech bezkontaktních kartách, nálepkách i NFC je automaticky spuštěn také věrnostní program bene+. Klienti tak mohou sbírat odměny i nadále, díky moderním platebním metodám je to jednodušší a příjemnější.

GE Money Bank patří mezi největší české peněžní ústavy. Jsme univerzální bankou, která disponuje třetí největší sítí 262 poboček a 708 bankomatů. Své služby orientujeme jak na občany, tak na malé a střední podniky. Naše Internet Banka byla v roce 2012 už počtvrté v řadě vyhodnocena českou veřejností jako nejlepší finanční produkt na trhu. V soutěži Zlatá koruna odborná porota již po třetí za sebou zvolila naši Konsolidaci půjček za vítěze ve své kategorii. V roce 2012 jsme také obsadili první místo v hodnocení e-mailové komunikace s klienty. Vlastní kapitál GE Money Bank tvoří 33,7 miliardy Kč, konsolidovaná kapitálová přiměřenost ve výši 19,8 % je i nadále jednou z nejvyšších na trhu.

GE Money Bank patří do skupiny General Electric (GE). Skupina GE je třetí největší firmou na světě, pravidelně se objevuje v žebříčcích nejobdivovanějších a nejinovativnějších společností světa. GE založil Thomas Alva Edison. Skupina sdružuje firmy z oblasti průmyslu a financí a reaguje na nejpalčivější problémy dnešního světa. Podniká v oblastech, jako je výroba letadlových motorů či elektrické energie, ve finančních službách nebo lékařské zobrazovací technice. GE působí ve více než 100 zemích světa a zaměstnává přibližně 300 tisíc lidí. Pro více informací navštivte: www.ge.com.