Capsa.cz spouští službu pro online zálohování objemných dat

Praha, 27. března 2012 – Capsa.cz, známý český systém pro online sdílení souborů a práci s nimi, oficiálně spouští novou službu pro ukládání objemných dat pro běžné uživatele. Tato novinka tak doplňuje služby, které Capsa.cz již dlouho poskytuje firmám. Úvodních 11 GB získá koncový uživatel zdarma, k tomu aplikaci pro jednoduché a především bezpečné zálohování svých dat na vlastní účet na serveru. Online zálohování nabízí v základu nejméně o 4 GB více místa, než podobné známé služby. (TZ)

Capsa nabízí v této nové verzi 11 GB kapacity zdarma. Pro náročnější uživatele jsou dále připraveny balíčky 44 GB, 200 GB, 600 GB, 2 TB a 8 TB, a to za velice příznivou cenu 1 Kč za 1 GB včetně DPH měsíčně. Uživatelé tak mohou prostor využít k zálohování objemných dat, jako jsou grafické podklady, zvukové nahrávky, nekomprimované fotografie či nejrůznější videa.

Srovnání nejznámějších úložišť s českým serverem Capsa.cz:

server

základní nabídka prostoru

Capsa.cz

11 GB

SkyDrive

 7 GB

Google Drive

 5 GB

Dropbox

 2 GB

Aplikace Capsa pro průběžné zálohování

Ze zkušeností provozovatele serveru Capsa.cz vyplývá, že největším problémem běžných uživatelů je bezpečné zálohování osobních dat. Až překvapivě vysoké procento uživatelů zálohování velmi podceňuje, a často tak o velmi cenná data přichází. Jde o případy změny pracovního notebooku, zablokování přístupu, zapomenutí hesel k úložišti, ztráty USB disků, nechtěné výmazy emailů s osobními daty, nebo méně časté, ale o to bolestnější havárie harddisků v počítačích.

„Je překvapivé, kolik lidí v dnešní době ještě nemá vyřešeno zálohování svých dat. Přitom přijít o ně je tak snadné,“ vysvětluje hlavní směr nové Capsy Jan Raab, manažer portálu. „Proto jsme vyvinuli aplikaci pro Windows, díky níž je kompletní zálohování dat otázkou několika minut. Jednoduchou instalaci zvládne opravdu každý.“

Nová aplikace Capsa.cz proto nabízí jednoduché řešení i pro běžné uživatele. Aplikace se po nastavení sama stará o průběžné zálohování vybraných složek na cloudové úložiště. Navíc přes webové rozhraní v Capse uživatelé najdou nejen kompletní zálohu dat, ale i starší verze svých souborů. Lze ji stáhnout zde: http://www.capsa.cz/aplikace .

Může být online úložiště bezpečné?

Při ukládání na sdílených úložištích, ať už zahraničních nebo českých, se často uživatelé dostávají do situace, kdy se i přes případné zaheslování souborů k jejich datům, někdy velmi citlivým či osobním, může dostat kdokoliv.

Nová služba Capsy je primárně určena pro bezpečné zálohování dat. K datům tak má přístup pouze jejich majitel, který si účet založil.

„Funkce jako vyhledávání v uložených souborech všech uživatelů a možnost jejich stahování kýmkoliv na Capse nenabízíme a ani v budoucnu je neplánujeme,“ ujišťuje Jan Raab.

FTP přístup

Kromě zmíněné aplikace pro Windows a webového rozhraní lze k datům přistupovat i pomocí populárního FTP protokolu. Ten využijí nejen například uživatelé Apple, ale i ostatní uživatelé, kteří díky němu mohou na Capsu ukládat i data z webkamer nebo automaticky naskenované a odeslané dokumenty ze scannerů.

„Většina konkurenčních úložišť nabízí přístup k datům jen přes web nebo proprietární aplikaci. My jsme se rozhodli být otevřenější,“ komentuje tuto konkurenční výhodu Capsy Jan Raab.

Více se o portále dozvíte na stránkách http://www.capsa.cz nebo na níže uvedených kontaktech:

O společnosti Capsa

Capsa.cz je webový systém pro trvalé sdílení dat v týmu a správu projektů. Jde o komplexní nástroj pro práci v týmu, jež mohou sdílet a společně pracovat se svými daty, ať už jde o klasické kancelářské soubory, o správu kalendářů s připomínkami, adresáře kontaktů, zasílání vzkazů nebo o správu úkolů. Velkou výhodou Capsa.cz je pak verzování dat, tedy možnost vrátit se kdykoliv k předchozí uložené verzi souboru.

Běžní uživatelé získají v základu již 11 GB zdarma a možnost automatického online zálohování vybraných složek díky aplikaci pro Windows.

Firemní uživatelé registrací získají až 3 TB prostoru, možnost přistupovat k datům vzdáleně přes FTP, webové rozhraní nebo síťový disk zobrazující se uživateli ve složce Tento počítač jako běžný disk. Capsa.cz garantuje dostupnost z 99,5 % a má zavedenu telefonickou a e-mailovou technickou podporu v češtině.

Společnost také spravuje portál Úschovna.cz, nejznámější český bezpečný server pro sdílení objemných datových zásilek v České republice. Více informací získáte také na http://www.capsa.cz.