Jak se vaří knížka? Xerox s Albatrosem znají univerzální recept

Praha 27. května – V rámci 19. mezinárodního knižního veletrhu a literarního festivalu  Svět knihy Praha 2013,  který probíhal ve dnech 16. – 19. května, se uskutečnila velmi zajímavá spolupráce mezi společnostmi Xerox, PowerPrint a vydavatelstvím Albatros Média. Cílem akce „Jak se vaří knížka“ bylo seznámit děti základních škol s knihami a světem tisku. (TZ)

Vaření knížek probíhalo přímo ve stánku Albatrosu a bylo určeno převážně dětem školou povinným. Přímo na místě si děti mohly, společně s autorkou dětských knížek, knížku vytvořit – napsat texty a namalovat obrázky a poté sledovat vazbu nově vznikající knížky.

Společnost Xerox ve spolupráci s firmou powerprint s.r.o.  zajišťovala hladký průběh zpracování na novém produkčním stroji Xerox C75 ve spojení se zařízením na knižní vazbu a dětem předávaly již hotové, v pevné vazbě sešité knížky. Děti tak měly možnost nakouknout „pod pokličku“ tvorby knih a poodhalit tajemství tiskařiny.

Každé dítě si poté hrdě odneslo svůj vlastní výtisk knížky na památku domů.

XEROX je přední světová společnost působící v oblasti řízení obchodních procesů a správy dokumentů s ročním obratem téměř 23 miliardy USD. Široké portfolio technologií a služeb nabízí zákazníkům takovou míru podpory, díky které se mohou plně věnovat svému podnikání. Společnost Xerox dodává špičkové nástroje správy dokumentů a technologie pro produkční tisk, dále pak služby, software a originální spotřební materiál pro marketingovou a obchodní komunikaci i běžný kancelářský tisk.

Prostřednictvím společnosti ACS, která je součástí firmy Xerox od února 2010, nabízí také široký outsourcing obchodních procesů a IT služeb, včetně zpracování dat, řízení lidských zdrojů, podpory procesů v oblasti financí a služeb nebo řízení vztahů se zákazníky, a to jak pro komerční firmy, tak i pro státní správu. Až 136 tisíc zaměstnanců společnosti Xerox pečuje o zákazníky ve více než 160 zemích světa. Více informací o společnosti Xerox naleznete na www.xerox.cz.