Nokia oznamuje dostupnost nových modelů Nokia Lumia 625 a Nokia 515 na českém trhu

Praha, Česká Republika – Společnost Nokia dnes oznámila termíny zahájení prodeje telefonů Lumia 625 a Nokia 515 v ČR. Přístroje budou na volném trhu k dispozici již ve druhé polovině září. Orientační cena modelu Nokia Lumia 625 je 6 990 Kč a orientační cena modelu Nokia 515 je 3790 Kč včetně DPH. (TZ)

V tuto chvíli potvrzená dostupnost u operátorů: Model Nokia Lumia 625 bude dostupný u operátorů Telefónica Czech Republic a Vodafone Czech Republic. Nokia 515 bude dostupná u operátora Telefónica Czech Republic.

“Nová Nokia Lumia 625 navazuje na dosavadní úspěchy řady Lumia, což dokazuje i fakt, že tento model je již zalistován u operátorů a my vidíme jasný zájem a očekávání zákazníků. Model Nokia 515 bude ideálním telefonem pro ty, kteří nechtějí chytrý telefon, ale klasický krásný a funkční přístroj,“ řekl Marcus Stoerkel, ředitel Nokia pro ČR, Slovensko a Maďarsko.

Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 625 je cenově dostupný 4G chytrý telefon, který pomůže lidem vidět víc z toho, co milují. Lumia 625 přináší vysokorychlostní zábavu na velkém 4,7“ super citlivém LCD displeji a s podporou pro 4G. Nokia Lumia 625 staví na oceňovaném designu Nokia Lumia. Na trh přichází v pěti zářivých barvách a s výměnnými kryty, které přidávají k již tak rozsáhlým možnostem Windows Phone 8 další možnost personalizace.

Nokia Lumia 625 přináší také řadu inovací, které je možné nalézt u nedávno představené vlajkové lodi Nokia Lumia 1020. Ty zahrnují integrované fotografické aplikace jako například Nokia Smart Camera, která nabízí šikovné funkce: odstraňování nežádoucích objektů z fotografií, či Nokia Cinemagraph, která proměňuje fotografie v živoucí vzpomínky doplněné pohybem.

Nokia Lumia 625 je poháněna nejnovější verzí operačního systému Windows Phone 8, včetně aktualizace Nokia Lumia Amber, a přináší tak do světa chytrých telefonů bohatší a snazší ovládání za konkurenceschopnou cenu. Živé dlaždice přímo na domovské obrazovce a dlaždice Lidé usnadňují udržování kontaktů s přáteli a rodinou. Windows Phone 8 také zahrnuje propojení s Xbox Live, Microsoft Office a 7 GB online SkyDrive úložiště, které uživatelům usnadňují jejich každodenní život

S přístupem k více než 165 000 aplikacím, včetně Vimeo, Temple Run a WhatsApp, nabízí Nokia Lumia 625 rychlejší mobilní zábavu i bezpečnější surfování po internetu s využitím Internet Explorer 10, který je ideální na prohlížení videí, her a dalšího obsahu. Nokia Lumia 625 podporuje SD karty a paměť je možno rozšířit až o 64 GB.

Nokia se také spojila s Coloud™ a vytvořila sluchátka BOOM™, která kombinují mimořádnou kvalitu zvuku s výborným poměrem cena/výkon, a přinášejí integrovaný mikrofon, tlačítka pro příjem hovorů i ovládání hudebního přehrávače.

Se svým velkým displejem a super rychlou konektivitou nabízí Nokia Lumia 625 jedny z nejlepších mapových a lokalizačních aplikací od HERE. Ty poskytují bezplatné mapy, hlasovou navigaci i navigaci s využitím MHD.

Nokia Lumia 625 bude dostupná v široké škále barev, včetně oranžové, žluté, zářivě zelené, bílé a černé, které budou doplněny o řadu výměnných krytů umožňujících dodatečnou personalizaci.

Nokia 515

Nokia 515, prémiový mobilní telefon vytvořený pro ty, kteří si potrpí na styl. Telefon zabalený v lehkém hliníku v sobě kombinuje moderní design, vysoce kvalitní materiály a špičkový výkon. Nokia 515 bude dostupná jak  ve variantě s podporou pro  jednu SIM kartu tak i ve variantě  podporující dvě  SIM karty využívající  technologii  Easy Swap Dual SIM.

Nokia 515 jasně odráží zaměření společnosti Nokia na design, jednoduchost, čistotu a kvalitu zpracování. Displej je vyroben ze skla Gorilla® Glass 2 odolného proti poškrábání, které je hladce zaobleno a usazeno do těla telefonu.  Součástí telefonu je také vysoce leštěná čočka fotoaparátu. Nokia 515 bude dostupná v černé nebo bílé barvě a její elegantní profil a hliníkové tělo se přesně hodí pro zastánce designového minimalismu. S tloušťkou pouhých 11 mm se Nokia 515 perfektně schová i do té nejmenší kapsy či kabelky.

„Při návrhu modelu Nokia 515 jsme se vydali cestou vytvoření telefonu s krásný designem, na který by byli lidé pyšní, že ho mohou vlastnit,“ řekl Peter Griffith, ředitel pro průmyslový design mobilních telefonů Nokia. „A věříme, že jsme toho dosáhli. Nokia 515 je navržena pro lidi, kteří preferují klasický design dotažený do dokonalosti a nabízí takovou funkcionalitu, kterou potřebují pro každodenní práci. Vytvořili jsme něco, co nabízí ohromující výkon bez kompromisů.“

S Nokia 515 lidé nikdy nepropásnou moment, který chtěli fotoaparátem zachytit. Chytrý fotoaparát nabízí rozlišení 5 megapixelů, LED blesk i pokročilé fotografické funkce pro zachycení, editování a sdílení fotografií, včetně funkcí:

  • Panorama – pro širokoúhlé záběry, včetně skupinových fotografií a panoramat

  • Sekvenční snímání – pořiďte až pět snímků v řadě za sebou na jedno stisknutí spouště, a vyberte si ten nejlepší z celé série.

  • Autoportrét – pro perfektně vycentrované autoportréty, a to i bez využití předního fotoaparátu. Vestavěný hlasový průvodce zajistí, abyste byli ještě před stiskem spouště ve středu záběru.

Sdílení fotografií s přáteli a rodinou je rychlé a snadné, navíc jednotlivé fotografie lze přímo z galerie sdílet na sociálních sítích. Lidé mohou také sdílet fotografie i další obsah s využitím exkluzivně dostupné technologie Nokia Slam, která je v modelu Nokia 515 zabudována. Ta funguje na základě přenosu fotografií či kontaktních údajů na sousední telefon s podporou Bluetooth, a to během několika málo kliknutí a bez nutnosti párovat obě zařízení.

Nokia 515 podporuje rychlý 3,5 G HSDPA internet. Telefon nabízí ve verzi s jednou SIM kartou výdrž až 38 dní, což z něj činí perfektně vyvážené zařízení pro práci i volný čas. S optimalizovaným HSDPA internetem a vestavěnou cloudovou kompresí dat je mobilní surfování po webu až o 90 procent efektivnější, což pomáhá lidem využít jejich datové tarify na maximum. Populární aplikace jako Facebook, Twitter, či Nimbuzz jsou již předinstalované v telefonu. Podpora pro Mail for Exchange umožňuje lidem přístup k pracovním e-mailům a přímou synchronizaci jejich kalendářů a kontaktů. Telefon lze také prostřednictvím USB kabelu připojit k počítači či notebooku a využívat ho jako modem.

Nový telefon přichází vybavený podporou pro HD voice*, díky čemuž si budou moci jeho majitelé užívat křišťálově čistý zvuk i v hlučném prostředí.  S předinstalovanou aplikací Transfer pak mohou synchronizovat své kontakty přímo s telefony Lumia či jinými chytrými telefony na platformách Windows Phone 8 či Android, a proměnit tak Nokia 515 v ideální sekundární telefon. Navíc pro ty, kteří rádi využívají separátního telefonu pro hlasové hovory, nabízí Nokia 515 využití té samé micro SIM karty, která se typicky nachází v chytrých telefonech.

„Klasické mobily stále tvoří polovinu všech celosvětově prodaných telefonů,“ řekl Simon Baker z divize Mobile Handsets CEMA společnosti IDC. „Na trhu tak existuje prostor pro celou řadu těchto přístrojů. Nokia je jedním z mála výrobců mobilů, kteří se zmíněné oblasti věnují. Její nejnovější model, nová Nokia 515, nabízí stylový a robustní design i rychlou konektivitu, vysoce kvalitní fotoaparát a přístup k populárním aplikacím. Je to skvělý příklad telefonu sloužícího zákazníkům, kteří nevyžadují vždy komplexní řešení, jenž přináší chytrý telefon, anebo preferují surfování po webu a vyřizování e-mailů na tabletech, a z toho důvodu chtějí zůstat u kompaktnějších mobilních telefonů, které využívají hlavně na telefonování a SMS.“

O společnosti NokiaSpolečnost Nokia je globálním leaderem v oblasti mobilních komunikací, jehož produkty se staly integrální součástí životů lidí po celém světě. Každý den více než 1,3 miliardy lidí používá svůj telefon Nokia k zachycení a sdílení zážitků, přístupu k informacím, k nalezení cesty nebo jednoduše k tomu, aby si spolu popovídali. Technologické a designové inovace společnosti Nokia z této značky vytvořily jednu z nejznámějších značek světa. Pro více informací navštivte http://www.nokia.com/about-nokia.