Nokia Lumia 1020 přichází do České republiky

19. září 2013 – Společnost Nokia dnes oznámila dostupnost modelu Nokia Lumia 1020 v České republice. Nokia Lumia 1020, chytrý telefon, který definuje nový standard kvality ve fotografování mobilem, bude v prodeji od konce září v nezávislé distribuci a brzy poté jej nabídnou dva největší mobilní operátoři: T-Mobile a Telefónica O2. Očekávaná cena včetně daně je zhruba 17 000 CZK, k dispozici bude žluté, bílé a černé provedení. (TZ)

S inovativní technologií Nokia PureView zahrnující optickou stabilizaci obrazu je telefon schopný přinášet jedny z nejostřejších snímků, které je možné pořídit digitálním fotoaparátem. Toho je dosaženo kombinací špičkového hardwaru a nové aplikace nazvané Nokia Pro Camera, která umožňuje komukoliv vytvářet profesionální snímky. Zoom lze použít jak před, tak po pořízení snímku. To uživatelům umožňuje znovuobjevit osobní příběhy, které každý snímek může vyprávět. Díky přehlednému uživatelskému rozhraní, které vizuálně demonstruje, jak jednotlivá nastavení ovlivní finální snímek nebo video, je s Nokia Pro Camera pořizování, editace a sdílení fotografií i videí výrazně srozumitelnější a také snazší než kdy dřív.

Nokia Lumia 1020 je nejvšestrannější digitální fotoaparát na trhu. Unikátní funkce „dual capture“ simultánně pořizuje snímek ve vysokém rozlišení 38 Mpx, který lze doslova neomezeně editovat, a vytváří také snímek v rozlišení 5 Mpx, jenž lze jednoduše sdílet v sociálních sítích díky Windows Phone 8.

Nokia Lumia 1020 pořizuje ostré snímky i za špatných světelných podmínek a zároveň umožňuje pořizovat nerozmazané videozáznamy. Ty díky technologii Nokia Rich Recording mohou obsahovat stereo zvuk s až šestkrát vyšší úrovní hlasitosti než běžné mikrofony chytrých telefonů a věrně tak zachytit i ty nejhlasitější koncerty.

„Jsem si jistý, že technicky orientovaní uživatelé v ČR model Nokia Lumia 1020 ocení. Se svým senzorem o rozlišení 41 megapixelů a speciálním gripem tento přístroj představuje obrovský skok ve fotografování telefonem. Nokia Lumia 1020 podporuje kreativitu uživatelů a ulehčuje pořizování, editaci a sdílení snímků ve kvalitě, která nemá konkurenci,” říká Marcus Stoerkel, ředitel Nokia ČR.

V přístroji uživatelé také najdou integrované lokalizační aplikace z rodiny HERE včetně aplikace HERE Mapy s funkcí rozšířené reality LiveSight – díky těmto funkcím lze jednoduše a rychle najít nová skvělá místa pro pořizování fotografií.

Operační systém Windows Phone, v němž najdete více než 165 000 aplikací včetně Cinemagraph, Panorama nebo Smart  Cam pro podporu fotografování, je ideální platformou pro přístroj Nokia Lumia 1020. Nabízí přehled fotografií v dlaždici přímo na domovské obrazovce, rychlé sdílení na sociální sítě a jednoduchý přístup k souborům z celé řady přístrojů prostřednictvím úložiště SkyDrive. S dedikovanou spouští fotoaparátu jsou Windows Phone doslova navrženy pro fotografování.

Jako doplněk začne Nokia prodávat také Nokia Camera Grip, který je navržen tak, aby do něj Lumia 1020 perfektně zapadla. V gripu je zabudována baterie, která prodlouží čas pro fotografování a celek perfektně padne do ruky. Lze jej také připojit na jakýkoliv standardní fotostativ a tak pořizovat perfektní snímky s delší dobou expozice. Očekávaná cena se bude pohybovat kolem 1 350 CZK. Další doplněk, bezdrátový dobíjecí kryt, pro změnu umožní nabíjet přístroj bez kabelu a jeho cena se bude pohybovat okolo 600 CZK.

Nokia Lumia 1020

Operační systém

Windows Phone 8

Lokalizační služby HERE

Bezplatné celosvětové HERE Mapy a HERE Autem+; Aplikace HERE MHD dostupná ke stažení ve Windows Phone Store

Displej

4,5” AMOLED WXGA (1280×768), 2.5 D vyřezávané Corning Gorilla 3 Glass, PureMotion HD+, ClearBlack, mód vysokého jasu, čitelnost na přímém slunci, super sensitive touch, Nokia Glance Screen

Baterie

2000 mAh akumulátor, podpora pro bezdrátové nabíjení s využitím speciálního krytu

Procesor

1.5 GHz dual-core Snapdragon S4

Hlavní fotoaparát

PureView 41 MP s optickou stabilizací obrazu, Rozlišení: 7712 × 5360. Zahrnuje Nokia Pro Camera. Xenon blesk pro statické fotografie, LED pro video

Přední fotoaparát

HD 1.2 MP širokoúhlý

Paměť

2 GB RAM, 32 GB interní paměť; 7 GB bezplatné cloudové úložiště SkyDrive

Společnost Nokia je globálním leaderem v oblasti mobilních komunikací, jehož produkty se staly integrální součástí životů lidí po celém světě. Každý den více než 1,3 miliardy lidí používá svůj telefon Nokia k zachycení a sdílení zážitků, přístupu k informacím, k nalezení cesty nebo jednoduše k tomu, aby si spolu popovídali. Technologické a designové inovace společnosti Nokia z této značky vytvořily jednu z nejznámějších značek světa. Pro více informací navštivte http://www.nokia.com/about-nokia.