Mezinárodní přepravce GeoPost (DPD) uzavřel smlouvu s GTS

Praha, 26. září 2013 – Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, zajistí komplexní cloudové služby pro Business Intelligence platformu společnosti GeoPost Group, významného evropského přepravce expresních balíků pro firemní i běžné zákazníky po celé Evropě. Ten v České republice působí pod značkou DPD. Uzavření pětileté smlouvy je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi těmito dvěma společnostmi. (TZ)

„Hledali jsme důvěryhodného a spolehlivého partnera, který by odpovídal našim přesným technickým požadavkům a rychle realizoval smluvené služby,“ uvedl Philippe Cassan, ředitel pro informační bezpečnost společnosti GeoPost. „GTS navrhla a zajistila škálovatelnou, flexibilní a bezpečnou cloudovou platformu, která je dokonale dostupná a vysoce efektivní při provozu naší klíčové aplikace GeoTrack.“

GeoPost využívá komplexní řadu služeb GTS v České republice od síťové infrastruktury, přes datová centra, až po IaaS a bezpečnostní služby, které podporují aplikace a systémy služby GeoTrack. GeoTrack kontroluje a řídí data o doručování mezinárodních zásilek pro GeoPost a jeho pobočky. Toto nové, vysoce výkonné prostředí, které využívá clustery virtuálních zařízení a datové skladové systémy, umožňuje společnosti GeoPost zajistit zákazníkům přehled o svých účtech i o informacích právě doručovaných zásilek v reálném čase prostřednictvím cloudu.

„Řada IT manažerů spravuje často pod tlakem stále více důležitých aplikací s využitím co nejmenšího počtu prostředků. Proto firmy vyhledávají naše řešení, které jim umožňuje efektivně rozšiřovat svůj vlastní provoz bez výrazných nákladů,“ uvedl David Šita, generální ředitel GTS Czech. „DPD Czech, pobočka společnosti GeoPost, je již dlouhodobým zákazníkem GTS a velice nás těší, že jsme mohli rozšířit naši vzájemnou obchodní spolupráci o celou skupinu GeoPost Group.“

O společnosti GeoPost:

GeoPost Group převzala pobočky expresní služby La Poste Group a stala se předním poskytovatelem expresních přepravních služeb po celé Evropě, jehož prvotřídní služby zaštiťuje přepravní síť společnosti DPD. GeoPost nabízí své služby ve vice než 230 zemích přes 300 000 zákazníkům po celém světě. GeoPost je lídrem na trhu přepravních společností ve Francii a zároveň druhým nejvýznamnějším poskytovatelem expresních kurýrních služeb v Evropě. Více informací najdete na http://www.geopostgroup.com.

O skupině GTS:

Skupina GTS Central Europe (GTS) je předním poskytovatelem řešení založených na infrastruktuře v zemích střední a východní Evropy. GTS vlastní a provozuje rozsáhlou optickou síť a datová centra pokrývající celý region. V České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku nabízí skupina regionální dosah s hustými lokálními sítěmi a nabízí tak širokou paletu služeb. Od základních hlasových a datových služeb až po rozsáhlé virtuální privátní sítě a managed služby datových center spojuje skupina GTS nejnovější technologie se svou rozsáhlou sítí a poskytuje tak vedoucí zákaznická řešení v oboru. S  téměř dvacetiletou výraznou historií fungování ve střední a východní Evropě je skupina zavázána poskytovat hodnotné služby s vynikající kvalitou svým téměř 38 tisícům zákazníků z oblasti firem, operátorů a veřejné správy. Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.