Tieto dodá IT služby pro švédský kraj Västernorrland, zakázku zajistí v Ostravě

Ostrava, 30. září 2013 – Rada švédského kraje Landstinget Västernorrland vybrala společnost Tieto za svého dodavatele široké škály služeb IT. Celková hodnota kontraktu je přibližně 300 milionů švédských korun (bezmála 900 milionů korun), z čehož na Tieto připadá více než 200 milionů švédských korun (přibližně 590 milionů korun). Řešení bude zajišťovat Tieto Czech společně se svým partnerem Konica Minolta | Koneo. Společnost Tieto je generálním dodavatelem a nese celkovou odpovědnost za dodávku. Smlouva byla uzavřena na pět let s možností prodloužení až o dva roky. (TZ)

Samospráva kraje Landstinget Västernorrland si v minulosti většinu služeb provozu IT zajišťovala sama. Tím, že si vybrala za svého dodavatele společnost Tieto, budou mít služby využívané krajem výrazně vyšší zabezpečení, a to díky tomu, že budou hostovány v duálních datových centrech. Tieto bude zajišťovat hosting a monitoring aplikací, serverů a komunikačních sítí, včetně lokální uživatelské podpory. Součástí dodávky jsou také služby pro počítačové pracovní stanice, tiskárny a helpdesk.

Díky tomu, že kraj svěřil provoz svých služeb IT společnosti Tieto, má volnější ruce věnovat se své hlavní činnosti. Mezi další výhody plynoucí z outsourcingu patří lepší přístup uživatelů ke službám IT a také k vysoce specializovaným odborným znalostem těch nejsložitějších oblastí dodávky služeb IT.

„Velmi nás těší, že si nás kraj Västernorrland vybral za nového poskytovatele služeb. Smlouva s ním navíc posiluje naši pozici předního dodavatele služeb IT úřadům krajů,“ prohlásil Mats Brandt, ředitel pro segment státní správy švédské pobočky společnosti Tieto.

„Těšíme se na spolupráci se společností Tieto a věříme, že brzy pocítíme její pozitivní vliv na rozvoj služeb IT v rámci krajské samosprávy,“ doplnil Bertil Svelander, IT manažer samosprávy kraje Landstinget Västernorrland.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb, poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tieto klademe velký důraz na profesní růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,8 miliard eur zaměstnává na 15 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.