Zahájení prodeje chytrých hodinek Samsung GALAXY Gear se blíží

Praha, 3. října 2013 – Společnost Samsung uvede na český trh očekávanou novinku Samsung GALAXY Gear. Chytré hodinky jsou dokonalým společníkem, který do každodenního života dále integruje možnosti přístrojů Samsung GALAXY. Samsung GALAXY Gear je samostatné příslušenství, které kombinuje inteligentní konektivitu, na míru šité technologické vlastnosti a stylový design. Zákazníci si budou moci chytré hodinky pořídit od příštího týdne. Doporučená maloobchodní cena činí 7 699 Kč včetně DPH. Při uvedení na český trh bude GALAXY Gear k dostání nejprve v černé barvě. Od listopadu bude na výběr i bílá, bílo zlatá a oranžová verze hodinek. (TZ)

Nová mobilní komunikační svoboda

Samsung GALAXY Gear upozorňuje uživatele na příchozí komunikaci v zařízení Samsung GALAXY, ať se jedná například o volání, textové zprávy, e-maily a upozornění, dokonce nabízí náhled těchto zpráv a dává uživateli možnost tyto zprávy diskrétně přijmout nebo ignorovat. Pokud příchozí komunikace vyžaduje více než jen letmý pohled, může uživatel zařízení Samsung GALAXY jednoduše vzít a funkce Smart Relay okamžitě zobrazí celý obsah na obrazovce.

Hlasové funkce

Vestavěný reproduktor umožňuje uživatelům uskutečňovat volání přímo z GALAXY Gear. Například, i když odcházíte z obchodu s rukama plnýma nákupních tašek, můžete uskutečnit hovor tak, že bude mluvit do GALAXY Gear, aniž se dotknete obrazovky. Na GALAXY Gear je dokonce možné pomocí funkce S Voice psát zprávy, vytvářet nové záznamy v kalendáři, nastavovat upozornění a sledovat předpověď počasí.

Zachyťte každodenní život

Kromě toho, že Samsung GALAXY Gear umožňuje inteligentní ovládání zařízení, obsahuje také několik funkcí, jež pomáhají uživatelům snadno zachytit významné životní okamžiky, které by jinak propásli. Pomocí funkce Memographer, což je vlastně 1,9megapixelový fotoaparát, lze pořizovat fotografie i videonahrávky, a vytvářet tak rychlé vizuální záznamy důležitých informací nebo událostí ze svého každodenního života a také je sdílet na sociálních sítích. Koncepci rychlého záznamu ještě rozšiřuje funkce Voice Memo, která uživatelům umožňuje zachytit důležité myšlenky a rozhovory do GALAXY Gear na svém zápěstí a uložit tyto hlasové záznamy ve svých zařízeních Samsung GALAXY do textové podoby.

Rostoucí seznam ovládacích prvků pro oblíbené funkce

S GALAXY Gear získávají uživatelé celou řadu oblíbených funkcí, které dále zvyšují přínos tohoto nového příslušenství.

  • Nové bezpečnostní vylepšení Auto Lock automaticky zabezpečí obrazovku příslušného chytrého telefonu, kdykoli je GALAXY Gear od telefonu vzdálen více než 1,5 m. Jakmile jsou spárovaná zařízení zase blízko sebe, znovu chytrý telefon odemkne.

  • Funkce Find My Device pomáhá uživatelům lokalizovat jejich inteligentní zařízení v případě, že ho není možno nalézt, a to tak, že vydá zvukový signál, rozsvítí se a začne vibrovat.

  • Pomocí Samsung GALAXY Gear mohou uživatelé ovládat hudbu přehrávanou na zařízení Samsung GALAXY. Stejně jako tradiční hudební přehrávače je možné prohlížet, přehrávat
    a zastavovat skladby, a to dokonce i když zařízení Samsung GALAXY není právě na dosah.

  • Samsung GALAXY Gear také funguje jako krokoměr prostřednictvím zdokonalených integrovaných čidel. Tato funkce uživatele systematicky a automaticky monitoruje, aby mohl sledovat klíčové osobní údaje, jako je množství spálených kalorií, počet kroků či ujetá vzdálenost.

Samostatné hodinky i módní doplněk

Samsung GALAXY Gear je ztělesněním nenápadné elegance. Jeho propracovaný design s kvalitní povrchovou úpravou vyvolává představu luxusního šperku, přesto je ale dost decentní, takže se hodí k jakémukoli oblečení. Zaoblený splývavý tvar se ovíjí kolem ruky, začleňuje se do osobního prostředí uživatele a za všech okolností mu zajišťuje komfort. GALAXY Gear slouží také jako náramkové hodinky a nabízí několik variant vzhledu, které dávají uživatelům možnost upravit si jejich podobu dle svého přání. Předinstalováno bude 10 různých typů hodin a další budou ke stažení přes obchod Samsung Apps.

Podrobné informace a fotografie výrobku jsou k dispozici na internetových stránkách www.samsungmobilepress.com nebo m.samsungmobilepress.com.

Fotografie Samsung GALAXY Gear z představení na veletrhu IFA jsou ke stažení zde: http://samsungifa2013.com/

 

Samsung GALAXY Gear – technické specifikace výrobku

Procesor

800 MHz

Displej

1,63palcový (41,4 mm) Super AMOLED (320 x 320)

Fotoaparát

1,9MPx snímač BSI, fotoaparát s automatickým ostřením/zvuk a obraz

Video

Kodek: H.264

Formát: MP4

HD(720p) přehrávání a záznam

Audio

Kodek: AAC

Formát: M4A

Obsažené aplikace

Atooma je kontextově uvědomělá horizontální inteligentní platforma, díky níž je GALAXY Gear chytřejší.

Banjo vám umožňuje vidět, co se právě teď děje kdekoli na světě.

Aplikace Evernote vám pomůže snadněji si zapamatovat nejrůznější věci tím, že dokáže rychle pořídit fotografie, zachytit vzpomínky a přenést důležité připomínky přímo do GALAXY Gear.

Glympse umožňuje lidem snadno sdílet jejich polohu, dočasně i v reálném čase, a umožňuje příjemcům sledovat jejich pohyb na dynamické mapě.

Aplikace eBay vám umožní provádět veškeré transakce na eBay v reálném čase.

Line je globální komunikační služba, která je k dispozici ve více než 230 zemích světa.

MyFitnessPal sleduje vaši výživu a fyzickou aktivitu a umožní vám dosáhnout cílů v oblasti zdraví a tělesné kondice.

Path je osobní síť, jejímž smyslem je zprostředkovat vám bližší kontakt s přáteli a rodinou.

Pocket, nejpoužívanější způsob ukládání webového obsahu pro pozdější prohlížení na jakémkoli zařízení, přináší na GALAXY Gear možnost převodu textu na řeč.

RunKeeper je osobní trenér v kapse, který vám pomáhá sledovat vaše běhání, stanovovat si cíle a udržet si motivaci.

TripIt od společnosti Concur usnadňuje plánování cest na jednom místě.

Vivino Wine Scanner vám umožní vyfotografovat jakékoli víno a okamžitě se o něm dozvědět veškeré informace.

Služby Samsung

Obchod Samsung Apps

ChatON: mobilní komunikační služby

Další funkce

Smart Relay, S Voice, Memographer, Voice Memo

Auto Lock, Find My Device, Media Controller, krokoměr, stopky, časovač

Pomoc v nouzi: V případě nouze stiskněte třikrát na delší dobu tlačítko pro zapnutí přístroje a uložené kontaktní osobě pak bude zaslána zpráva s informacemi o poloze uživatele.

2 mikrofony (odstranění šumu), 1 reproduktor

Konektivita

Bluetooth® v 4.0 + BLE

Senzory

Akcelerometr, gyroskop

Paměť

4 GB interní paměti + 512 MB (RAM)

Rozměry

36,8 x 56,6 x 11,1 mm, 73,8 g

Baterie

Standardní baterie, Li-ion 315 mAh

* Dostupnost služeb Samsung Hub a Google se může v jednotlivých zemích lišit.

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace, které jsou v tomto dokumentu uváděny a týkají se výrobků, mimo jiné, včetně informací o výhodách, designu, ceně, součástkách, výkonu, dostupnosti a funkcích výrobku, jsou nezávazné a mohou se bez předchozího upozornění změnit.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 270 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem 187,8 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.