Nový web nizkytarif.net pomáhá s nalezením platných časů tarifů nízké energie

Mnoho domácností a firem využívá sazbu elektřiny, která zahrnuje dva tarify. V prvním tarifu platíme za kWh elektřiny plnou cenu, v druhém je cena snížena. Řada z nás si ani neuvědomuje, že časy přepínání jsou pevně dané a lze je získat dopředu. (TZ)

Právě touto problematikou se zabývá www.nizkytarif.net z rodiny Snižujeme.cz. Nizkýtarif.net poskytne rychlou zkratku na ta správná místa, kde je možné získat časy sepínání. Přestože se jedná o jakýsi druh rozcestníku, poskytuje navíc mnoho dalších rad a informací. Jednou z nich je například rozsáhlá databáze HDO přijímačů, které se užívají v České republice. V kombinaci s infografikou jednoduše zjistíte, kde hledat HDO kód, podle kterého se zmiňované časy určí. Stránky poskytují návod, jak zjistit tyto časy krok za krokem.

Jak začít šetřit s nízkým tarifem

Znáte časy sepínání nízkého tarifu? Proces, který se odehrává při ohřevu vody, je v zásadě automatický. Distributor elektřiny se postará o přepnutí vašeho elektroměru a vy někdy ani nepoznáte, že právě svítíte či vaříte v tarifu nízké energie. Bojlery sice mívají vizuální kontrolu ohřevu, málokdo si jí však všimne. Prvním krokem k úsporám je tedy identifikace času provozu nízkého tarifu. Je nutné vyhledat kód, podle kterého se určí časy provozu snížené ceny za elektřinu.

Jakmile znáte časy provozu, není nic jednoduššího, než zapínat spotřebiče právě v této době. Řada moderních myček či praček už obsahuje funkcionalitu odloženého startu, a proto je využívání levné elektřiny o to snazší. Neplaťte více, než musíte. Naučte se využívat nízký tarif a výrazně ušetříte na elektřině.

O PROJEKTU

Projekt nizkytarif.net vám přináší Snižujeme.cz jako reakci na stále rostoucí ceny elektřiny. Myslíme si totiž, že ačkoli je změna dodavatele energií správným krokem k úsporám, tím nejzákladnějším krokem by mělo být šetrné využívání energie jako takové.

Osvěta a popularizace nízkého tarifu jistě přispěje k jeho častějšímu využívání. Tím se nejen zvýší spotřeba energie v době, kdy je jí přebytek, ale také se sníží faktury za elektřinu.