Toshiba představuje notebook Tecra W50 – tenkou a výkonnou pracovní stanici pro podnikání, která splní i ty nejnáročnější požadavky

Praha, Česká republika, 7. října 2013 – Společnost Toshiba Europe GmbH dnes představuje novou stanici Tecra W50 – robustní, vysoce výkonný 39,6 cm (15,6”) notebook, který je určen pro náročné použití a disponuje dostatkem výkonu pro jakékoli náročné aplikace. Díky spojení funkčnosti a bezpečnostních prvků je optimálním řešením pro podnikové řešení. (TZ)

“Tecra W50 je nejlepší notebook pro nejnáročnější profesionály,” říká Jiří Horák, Country Manager CZ&SK, Toshiba Europe GmbH. “Vynikající pracovní stanice s extrémním výkonem a životností k plnění i těch nejnáročnějších systémových úloh. Kromě toho je ale také výborně přenosný, nabízí skvělé možnosti připojení a bohatou výbavu, takže uživatelé mohou odkudkoli pracovat tak efektivně, jako by byli v kanceláři.“

Rychlý běh a vysoký výkon

Notebook Tecra W50 pohání nejnovější procesory Intel® Quad CoreTM, díky nimž mají uživatelé k dispozici výkon, který potřebují k bezproblémovému běhu více aplikací současně. Tento vysoce výkonný notebook si s lehkostí poradí se všemi procesy i při vysokém zatížení. Grafická karta NVIDIA® Quadro® s rychlou pamětí GDDR5 zajišťuje efektivní běh náročných grafických aplikací a úloh, jako je například střih videa nebo tvorba animací. Uživatelé mají k dispozici možnost výběru mezi rychlým SSD diskem, prostorným HDD nebo hybridním řešením obou variant, které zajistí rychlý běh od startu systému až po vypnutí. Všechny tyto vlastnosti umožní profesionálům plné pracovní nasazení i mimo kancelář.

Přenos dat pomocí kabelů nebo bez nich

Tato pracovní stanice s displejem o úhlopříčce 39,6 cm (15,6“) je vybavena flexibilními a výkonnými možnostmi připojení. S kvalitními moduly Wi-Fi® a Bluetooth™ 4.0 mají uživatelé snadný přístup k důležitým obchodním informacím odkudkoli. Tecra W50 poskytuje také kompletní sadu portů, zahrnující pět USB konektorů, z nichž dva splňují specifikace USB 3.0 pro přenos dat do jiných zařízení ve vyšších rychlostech, Gigabit LAN pro ryché síťové připojení. Uživatelé, kteří chtějí prezentovat svou práci, mohou přenést obraz na větší  HD obrazovku pomocí Intel® Wireless Display nebo přes rozhraní DisplayPort, které umožňuje připojení k profesionálním displejům s vysokým rozlišením.

Možnost zapojení notebooku do dokovací stanice otevírá další možnosti, jak se připojit k periferním zařízením a usnadňuje zapojení do práce v kanceláři. Uživatelé mohou poté s notebookem Tecra W50 využít další porty a rozšířit tak své pracovní prostředí – ať už o záložní soubory na externím pevném disku, připojit se jednoduše k síti nebo pracovat s více dokumenty najednou na dvou monitorech.

Spolehlivost a bezpečnost

Toshiba EasyGuard nabízí širokou škálu bezpečnostních a ochranných technologií pro zajištění uživatelských dat a prodloužení životnosti notebooku. Tecra W50 byl navržen tak, aby odolal nástrahám každodenního profesionálního využití, prošel testem Highly Accelerated Life Tests (HALT) TÜV Rheinland®. Testován byl proti pádu z výšky až 76 cm a klávesnice odolá polití až 30 ml tekutiny. To zajišťuje ochranu dat notebooku při náhodném pádu nebo nehodě.

Od zabezpečení dat až po přísná přístupová práva, Tecra W50 poskytuje uživatelům i IT oddělením klid z pohledu zabezpečení dat. Ta jsou navíc na pevném disku šifrována (SED), což s polu s Trusted Platform Module (TPM) ještě dál zvyšuje ochranu uložených citlivých podnikových dat – a to bez narušení vysokého výkonu. Intel® Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddělením sledovat, udržovat, opravovat, aktualizovat a upgradovat notebook na dálku. Uživatelé mohou také využít bezpečnější a osobnější přihlášení do systému pomocí čtečky otisků prstů. Alternativně volitelná smart card reader2 poskytuje ještě více pokročilých bezpečnostních řešení.

Lepší pro byznys i životní prostředí

Notebook Tecra W50 má také certifikace EPEAT Gold Certified a ENERGY STAR, což znamená, že je považován za ekologicky šetrné zařízení, které přináší vynikající energetickou účinnost. To ještě více posiluje nástroj Toshiba Eco Utility, který pomáhá upravovat spotřebu energie podle momentálních potřeb.

Notebook Tecra W50 bude v Evropě dostupný během čtvrtého čtvrtletí 2013.

Toshiba Tecra W50:

 • 39.6cm (15.6“) antireflexní Full HD displej s podsvícením LED

 • OS: Windows 7 Pro 64-bit / Windows 8 Pro 64-bit

 • Intel® Quad CoreTM i7 procesory

 • NVIDIA® Quadro® dedikovaná grafika s pamětí GDDR5

 • Až 512GB SSD, hybridní disk nebo 7.200rpms HDD

 • 4 memory sloty pro až 4x 8GB DDR3L paměti

 • Konektivita: 2x USB 3.0, 2x USB 2.0 s USB Sleep-and-Charge, 1x eSATA/USB 2.0, Gigabit LAN, a/b/g/n WiFi®, DisplayPort, VGA, Intel® WiDi, Bluetooth™ 4.0

 • Zabezpečení: Toshiba EasyGuard, Self Encrypting Drive (SED), Trusted Platform Module (TPM), Intel® Active Management Technology (AMT), smartcard reader2

 • DVD super multi-drive

 • Barva: černá

 • Možnost dokování

Toshiba online

Pro aktuální novinky, podrobnosti a specifikace produktů navštivte webové stránky společnosti Toshiba: www.toshiba.cz

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Přesné specifikace produktů závisí na konkrétním modelu a jeho dostupnosti.

 

O společnosti Toshiba

Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů. Toshiba Group přináší inovace do širokého portfolia produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty včetně LCD televizorů a notebooků, retailová řešení, elektronická zařízení jako polovodiče či produkty a materiály pro ukládání dat, dále sociální systémy infrastruktury včetně systémů pro výrobu elektřiny, inteligentních komunitních řešení, zdravotnických zařízení, eskalátorů, výtahů a domácích spotřebičů.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 590 firem s 206 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 5,8 bilionů jenů (61 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese:

www.toshiba.co.jp/index.htm

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německu je pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.