Oracle uvádí na trh nové x86 servery

Redwood Shores, Kalifornie, 7. října 2013 – Společnost Oracle uvedla na trh nové servery řady x86, které se vyznačují vysokým výkonem, vysokou spolehlivostí a nízkou spotřebou, takže jsou i ekologické. Nové 2-soketové servery X4 jsou určeny pro náročné výpočetní úlohy a virtualizaci, stejně jako pro široké spektrum podnikových aplikací. Díky novým serverům mohou zákazníci zvýšit výkon aplikací, snížit provozní náklady a zvýšit produktivitu IT, díky provozování Oracle softwaru na Oracle hardwaru. (TZ)

Nové servery využívají nejnovější procesory produktové řady Intel ® Xeon ® E5 – 2600 v2. Také díky nim dosáhly nové servery Sun Server X4-2 a Sun Server X4-2L světového rekordu SPECjEnterprise2010 v kategorii 2-soketových serverů. Jako software byl využit Oracle WebLogic Server 12c a Oracle Database 12c na platformě Oracle Linux. Systémy Sun Server X4-2, Sun Server X4-2L a Sun Blade X4-2B jsou ideální pro široké spektrum kritických podnikových aplikací s vysokým provozním zatížením, jako např. databáze, middleware a podnikové aplikace ve virtualizovaném prostředí, stejně jako složité sdružené výpočetní aplikace v prostředí podnikového cloudu.

Nové servery řady x86 demonstrují pokračující strategii společnosti Oracle nabízet nejmodernější systémy x86 stejně jako Oracle Engineered Systems. Proto byly navrženy speciálně jako samostatné systémy tak, aby maximalizovaly výkonnost softwaru Oracle. Servery poskytuji při stejném napájení jako předchozí generace o 50 % vyšší výpočetní výkon, což z nich činí nejúčinnější x86 servery pro software Oracle a další podnikové aplikace. X86 servery společnosti spolu s Oracle Solaris, Oracle Linux a Oracle VM jsou navrhovány, vyvíjeny, testovány a podporovány společně, což zaručuje jedinečnou spolehlivost, flexibilitu a servisovatelnost. Servery řady x86 nabízejí svým uživatelům jako přidanou hodnotu možnost výběru mezi Oracle Solaris, Oracle Linux a Oracle VM, a to bez dalších dodatečných nákladů. Stejně tak bez dalších nákladů poskytují kompletní správu pomocí Oracle Enterprise Manager 12c Ops Center v rámci Oracle Premier Support services.

Servery řady x86 zahrnují také vestavěné nástroje pro výkonnou správu a řízení, které zákazníkům umožní snížit náklady na administraci systému a složitost. Oracle Integrated Lights Out Manager (ILOM) nabízí zajištění komplexní lokální i vzdálné správy napájení, dohledu, detekce a hlášení chyb. Oracle Systems Assistant systémovým administrátorům pomáhá rychle přidávat další servery, aktualizovat firmware, konfigurovat hardware či instalovat operační systém s ovladači, které jsou certifikovány společností Oracle.

Servery Oracle řady x86 jsou také vybaveny moderním systémem chlazení, který využívá chladící zóny, aby bylo možné maximalizovat průtok vzduchu při nižších otáčkách ventilátoru, což současně snižuje spotřebu energie a zákazníkům tedy dovoluje dosáhnout vyšší účinnosti a nižších nákladů. Ve spojení se storage produkty Oracle, jako například nedávno oznámenými produkty řady ZS3, mohou servery x86 poskytovat rychlejší spouštění aplikací a výkon pro tisíce virtuálních strojů na jediném storage zařízení. S podporou Oracle Premier Support je navíc zajištěno komplexní pokrytí problematiky serverů, operačních systémů a softwaru společnosti Oracle.

„Servery Oracle řady x86 byly navrženy a optimalizovány na úrovni hardwaru i firmwaru tak, aby pro software Oracle poskytovaly co nejvyšší spolehlivost a výkonnost,“ uvedl Ali Alasti, viceprezident pro vývoj hardwaru společnosti Oracle. „Díky komplexní správě a vestavěné virtualizaci jsou nové servery Oracle řady x86 ideální pro široký rozsahpodnikových aplikací jako samostatné servery, a zároveň jsou také stavebními kameny pro Oracle Engineered Systems.“

Další odkazy

– Oracle’s x86 servers

– Oracle Engineered Systems

– Oracle Solaris

– Oracle Linux

– Oracle Hardware na Facebooku, Twitteru

– Spojte se s Oracle Solaris přes FacebookTwitter a LinkedIn

Oracle vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu a v datových centrech. Pro více informací o společnosti Oracle (NASDAQ: ORCL) navštivte www.oracle.com.