Samsung rozšiřuje kompatibilitu hodinek Samsung GALAXY Gear

Praha, 24. října 2013 – Společnost Samsung Electronics Co. Ltd. dnes oznámila, že s hodinkami GALAXY Gear, které jsou promyšleným doplňkem mobilního telefonu, jsou kompatibilní i další zařízení Samsung, nejen novinka GALAXY Note 3. Po aktualizaci příslušných zařízení na operační systém Android 4.3 (Jelly Bean) je nyní možné GALAXY Gear využívat také s přístroji GALAXY S4, GALAXY S III a Note 2, a tak si ještě více usnadnit a zpříjemnit mobilní komunikaci. (TZ)

Prostřednictvím samostatné softwarové aktualizace, jejíž distribuce bude v České republice postupně zahájena během listopadu a prosince, rozšíří Samsung kompatibilitu hodinek GALAXY Gear i na další zařízení řady GALAXY včetně GALAXY S4 mini, GALAXY S4 ACTIVE, MEGA 5.8 (není v ČR oficiálně ditribuován), MEGA 6.3 a Samsung GALAXY S4 zoom. Rozvrh softwarové aktualizace se bude pro jednotlivá zařízení v jednotlivých zemích i u jednotlivých mobilních operátorů lišit.

„Rozšíření kompatibility hodinek GALAXY Gear na další zařízení GALAXY je v souladu s naším odhodláním nabízet spotřebitelům stále bohatší mobilní zážitky,“ uvedl JK Shin, generální ředitel a prezident divize IT & Mobile společnosti Samsung Electronics a dodal: „Společnost Samsung neustále usiluje o to, aby přístroje řady GALAXY nabízely bohatší uživatelské zážitky a vnášely do mobilního života uživatelů nové možnosti. Hodinky Samsung GALAXY Gear poskytnou uživatelům inteligentní svobodu.“

Samsung GALAXY Gear

Majitelé, kteří mají GALAXY Gear a zároveň i mobilní zařízení GALAXY S4, GALAXY S III nebo Note 2 budou moci plně využívat vlastností hodinek – například snadno volat a přijímat příchozí hovory či pouhým letmým pohledem kontrolovat příchozí zprávy i oznámení. Pokud si chce uživatel prohlédnout zprávu detailněji, stačí uchopit telefon do ruky a funkce Smart Relay okamžitě zobrazí celý obsah dané zprávy. Ve virtuálním obchodě Samsung Apps najdou uživatelé také aplikace, které jim prostřednictvím GALAXY Gear umožní přístup k sociálním sítím.

S využitím 1,9Mpix fotoaparátu mohou uživatelé fotit nebo natáčet videa. Fotografie se pak automaticky ukládají do galerie v telefonu. Vyzkoušet mohou také předinstalovanou aplikaci Krokoměr, nebo hodinky používat k ovládání hudby přehrávané na telefonu. Zařízení samozřejmě funguje také jako hodinky. Vybírat lze z 10 různých vzhledů ciferníku a další varianty zobrazení  jsou ke stažení přes Samsung Apps.

Android 4.3 (Jelly Bean)

Zařízení Samsung GALAXY S4, GALAXY S III a Note 2 budou aktualizovány na operační systém Android 4.3 (Jelly Bean) postupně do konce roku. V případě GALAXY S III a Note 2 nabídnou nové funkce snadnější vkládání textu, aktualizovanou grafiku a multimédia a také nové aktualizace funkcí a aplikací společnosti Samsung, např.:

  • Samsung KNOX*, bezpečné a komplexní mobilní řešení pro podniky a spotřebitele. (3G verze GALAXY S III bude vybavena technologií Samsung KNOX se zabezpečenou platformou pouze ve vybraných zemích).

  • Funkce Smart Switch pro hladký přenos obsahu z jiných chytrých telefonů do zařízení Samsung.

  • Funkce HomeSync pro bezpečné ukládání, sdílení a přehrávání obsahu, ať jste kdekoli.

  • Funkce Group Play 2.5 s podporou sdílení videa.

* Rozvrh aktualizace a funkce se v jednotlivých zemích a u jednotlivých mobilních operátorů liší.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 270 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem 187,8 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.