Technologie InterSystems základem standardizace elektronického zdravotnictví

PRAHA, Česká republika, 25. října 2013 – Partners HealthCare, jeden z předních integrovaných zdravotnických systémů v USA, a společnost InterSystems, celosvětový lídr v softwaru pro propojenou péči, oznámily, že si Partners zvolil jako svou platformu pro strategickou interoperabilitu produkt InterSystems HealthShare®. Pokročilá softwarová technologie od InterSystems nahradí několik stávajících integračních nástrojů a Partners bude moci konsolidovat finanční a klinické systémy na jednu platformu pro elektronické zdravotní záznamy (EHR). Tento krok podpoří Partners v záměru stát se pružnějším, integrovanějším a efektivnějším zdravotnickým systémem. (TZ)

V červenci 2012 organizace Partners HealthCare oznámila, že do roku 2017 zavede integrovaný elektronický zdravotnický informační systém do všech institucí, které jsou součástí sítě Partners. Strategická iniciativa, nazvaná Partners eCare, je největším podnikem svého druhu v historii Partners HealthCare. Tento program je klíčový pro to, aby si organizace Partners zachovala svou vedoucí pozici a inovátorský přístup při přetváření modelů péče o pacienty, při dalších krocích ve správě veřejného zdraví, při zlepšování dostupnosti péče, zvyšování spokojenosti pacientů a posilování zdravotní péče na místní úrovni.

Technologie od InterSystems bude v souladu se zásadou Partners eCare „jeden pacient, jeden záznam, jeden tým, jedna zpráva od Partners“ podporovat plynulý tok klinických a administrativních informací mezi systémy třetích stran a systémem elektronické zdravotní dokumentace Partners a pomůže tak zlepšit koordinaci péče, omezit nepotřebná testování a podpořit požadavky týkající se kvality a nákladů péče.

V Partners HealthCare si vybrali InterSystems, neboť mezi oběma společnostmi existuje dlouhodobé obchodní partnerství a Partners má s osvědčenými databázovými a integračními technologiemi od InterSystems pozitivní zkušenosti. InterSystems Caché® je vysoce výkonný databázový systém, který pohání zdravotnický informační systém Partners HealthCare a stovky aplikací používané tisícovkami lékařů v síti Partners. Partners navíc ve velké míře využívá software pro rychlou integraci InterSystems Ensemble®, který zajišťuje hladkou integraci knihovny služeb a aplikací Partners.

„Partners vytváří novou koncepci poskytování zdravotní péče, aby zlepšila zdraví svých pacientů a zvýšila dostupnost péče. Tyto cíle předpokládají, že v síti Partners bude existovat určitý stupeň koordinace a standardizace, kterého nelze dosáhnout záplatováním základu tvořeného různorodými informačními systémy,“ komentuje situaci Steven Flammini, technický ředitel Partners HealtCare. „Společnost InterSystems nám ve spolupráci s prodejcem našeho zdravotnického informačního systému (Epic Systems Corporation, Verona, Wisconsin) pomůže, abychom dostáli svému závazku poskytovat co možná nejkvalitnější zdravotní péči, která je bezpečná, efektivní, přístupná a dostupná.“

„Z integrace finančního cyklu a nemocničních aplikací budou profitovat naši pacienti i poskytovatelé zdravotní péče,“ hodnotí přínos technologií InterSystems John Pappas, ředitel (Associate Director) integrace nemocničních systémů v Partners HealthCare. „Pokud se pacienti budou pohybovat v síti Partners, bude je provázet jediná, konsolidovaná zdravotní dokumentace a jediný, ucelený přehled služeb poskytnutých v rámci sítě Partners.“

„Partners si uvědomuje, že strategická interoperabilita je klíčovým faktorem pro dosažení strategických cílů jejich programu eCare. Obchodní vztah s Partners, který trvá již desetiletí, nás těší a jsme rádi, že můžeme Partners provázet při každém kroku na cestě k lepším výsledkům a optimálnějším nákladům. Dalším takovým krokem je volba HealthShare, s níž Partners získá ucelený pohled na jednotlivé pacienty i souhrnné informace o skupinách pacientů v síti Partners HealthCare,“ říká Paul Grabscheid, viceprezident InterSystems pro strategické plánování.

O platformě InterSystems HealthShare

InterSystems HealthShare® je strategická platforma pro zdravotnickou informatiku. HealthShare má certifikace IHE USA a ICSA Laboratories pro interoperabilitu a umožňuje organizacím zaznamenávat a sdílet všechna data o pacientech a poskytuje aktivní analýzu v reálném čase, na základě níž je možné činit odpovědné kroky v nemocniční síti, na místní, regionální či celostátní úrovni. HealthShare zjednodušuje strategickou interoperabilitu a zajišťuje klíčové aktivity, jako jsou správa veřejného zdraví, koordinace péče, zapojení subjektů na místní úrovni a péče více orientovaná na pacienty.

O společnosti InterSystems

Společnost InterSystems patří mezi světové lídry v softwaru pro propojené zdravotnictví. Sídlí v Cambridge v americkém státu Massachusetts a má pobočky ve 25 zemích. InterSystems HealthShare® je strategická platforma pro zdravotnickou informatiku, která zajišťuje výměnu a aktivní analýzu informací v nemocniční síti a v místních, regionálních či celostátních sítích. InterSystems CACHÉ® je celosvětově nejpoužívanější databázový systém v nemocničních aplikacích. InterSystems Ensemble® je platforma pro rychlou integraci a vývoj propojitelných aplikací. Produkty společnosti InterSystems využívají tisíce nemocnic a laboratoří po celém světě, včetně všech patnácti nejlepších amerických nemocnic podle hodnocení U. S. News and World Report. Více informací najdete na InterSystems.com.

O systému Partners HealthCare

Partners HealthCare je integrovaný zdravotnický systém zřízený nemocnicemi Brigham and Women’s Hospital a Massachusetts General Hospital. Kromě dvou fakultních zdravotnických center jsou součástí systému Partners místní a specializované nemocnice, organizace pro řízenou péči, místní zdravotnická centra, síť praktických lékařů, poskytovatelé domácí a dlouhodobé péče a další subjekty zajišťující zdravotní péči. Posláním Partners HealthCare je péče o pacienty, výzkumná a výuková činnost a zajišťování zdravotnických služeb na místní úrovni. Partners je jednou z předních organizací v USA provádějících biomedicínský výzkum a je hlavním výukovým centrem Harvard Medical School. Partners HealthCare je nezisková organizace. Více informací najdete na http://www.partners.org.