Čtvrtina českých firem se účinně nechrání před kybernetickými hrozbami

Ačkoli v roce 2013 narostl počet malwarových i spamových útoků, 25 % českých firem stále nezavedlo plnou ochranu svého systému. Vyplývá to z průzkumu Kaspersky Lab a B2B International Global Corporate IT Security Risks 2013. Toho se zúčastnilo na 3 000 IT podnikových profesionálů z 24 zemí, včetně České republiky. Čísla nejsou povzbudivá i přesto, že jsou na tom dle průzkumu české firmy o 4 procentní body lépe, než je celosvětový průměr (29 %). (TZ)

Zhruba 66 % českých i světových respondentů uvedlo, že se jejich společnost stala cílem útoků viru, červů, spywaru nebo jiného typu škodlivého programu. Spamový útok zaznamenalo 72 % dotázaných českých firem (61 % celosvětově), phishingový 23 % (na rozdíl od celosvětového průměru 36 %).

Celosvětově jsou tyto typy útoků hlavní příčinou vážného úniku citlivých dat z firmy. 22 % dotázaných přiznalo, že po nich zaznamenali únik tajných podnikových dat. V Česku to bylo přitom jen 5 %. Globální statistika nicméně odhalila, že tím více trpěly malé a střední podniky (23 %) než velké společnosti (17 %).

Kaspersky Endpoint Security for Business nabízí účinný nástroj ke komplexní ochraně IT infrastruktury firem jakékoliv velikosti. Kromě moderních antivirových technologií obsahuje i funkce obrany proti cíleným útokům, phishingu a spamu. Řešení také využívá neustále aktualizovanou cloudovou databázi Kaspersky Security Network.

Více informací o podnikových řešeních Kaseprsky Lab naleznete zde.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.cz.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares – December 2011“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.