AVG PrivacyFix uvádí aktualizace pro zajištění soukromí na Facebooku a Googlu

AMSTERDAM a SAN FRANCISKO – 13. listopadu 2013 – Společnost AVG Technologies (NYSE: AVG), poskytovatel nástrojů pro internetovou a mobilní bezpečnost, soukromí a optimalizaci více než 172 milionům aktivních uživatelů, oznámila řadu aktualizací pro jednu ze svých hlavních aplikací AVG PrivacyFixTM.  Ta pomáhá uživatelům spravovat nejnovější změny v nastavení soukromí v oblíbených sociálních sítích jako je Facebook® či Google®. (TZ)

Aplikace AVG PrivacyFix, před časem zvolená jako jedna z nejlepších 50 aplikací pro Android na portálu MSN, byla aktualizována v reakci na nedávný update sdílených doporučení, která využívají názorů a označení +1 od uživatelů Googlu pro reklamy. Uživatelům Googlu, kteří si nepřejí, aby byla jejich interakce využívána v reklamě, pomůže AVG PrivacyFix jednoduše spravovat nastavení doporučení Google.

Nejnovější aktualizace AVG PrivacyFix také reaguje na nedávné změny politiky Facebooku. Ty umožňují, aby byly informace na profilech mladistvých sdíleny veřejně a navíc byla představena funkce hledání na základě sociálních propojení (Graph Search uvedená ve Spojených státech v srpnu a v nejbližších týdnech nasazená i ve Spojeném království). Ve spojení s funkcí AVG CrowdControlTM, uvedenou letos v září, mají uživatelé možnost rychle a jednoduše spravovat svou viditelnost na Facebooku, aby se ujistili, že sdílejí informace pouze s těmi lidmi, se kterými chtějí.

„Sociální sítě mají velký zájem na tom, aby se data uživatelů sdílela v co možná nejširším měřítku a chtějí je využívat pro reklamu. Pro rodiče i děti je tedy důležité porozumět tomu, co změny znamenají a jak mohou udržet své internetové soukromí pod kontrolou. Vzhledem k nebezpečí kyberšikany a jejímu hluboce negativnímu dopadu je pro rodiče i děti nezbytné mít možnost snadno spravovat nastavení soukromí, které se často mění,” uvedl Jim Brock, VP Privacy Products ve společnosti AVG Technologies. „AVG PrivacyFix zobrazuje aktuální nastavení soukromí na sociálních sítích dotyčného uživatele a uvádí doporučení v reakci na změny, které mohly být ve službách nově nasazeny. AVG PrivacyFix je k dispozici bezplatně ke stažení a přináší další důležitou vrstvu ochrany v dnešním uspěchaném digitálním životním stylu.”

O AVG PrivacyFix a CrowdControl

  • AVG PrivacyFix je bezplatná aplikace, která navrací kontrolu nad osobní internetovou bezpečností zpět do rukou uživatelů. Je k dispozici pro PC, mobilní telefony i tablety a dovoluje lidem kontrolovat, spravovat a personalizovat své nastavení soukromí napříč oblíbenými stránkami jako je Facebook®, Google®, LinkedIn®, ale i webovými stránkami obecně. To vše z jednoho ústředního ovládacího panelu. Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • Vždy dostupný osobní přehled soukromí a to na telefonu, tabletu i počítači.

  • Možnost udržovat nastavení svého soukromí stále aktuální díky tomu, že vás aplikace PrivacyFix upozorní na změnu nastavení a potřebu kontroly.

  • Funkce varování, která vás upozorní, že dáváte svá data na Facebooku k dispozici aplikacím na Facebooku, které neposkytují záruku zachování soukromí.

  • Uchování informací o vašich blízkých v soukromí díky funkci zobrazení varování, že jejich profily na Facebooku mohou být nechráněny.

  • Informace, které vám umožní pochopit, kdo o vás sbírá data a jak tato data mohou být cenná pro Facebook a Google.

  • AVG CrowdControl je navržen k zajištění většího bezpečí na Facebooku díky nastavení toho, kdo může vidět vaši aktualizaci stavu, videa a fotografie sdílené na osobním profilu timeline. AVG CrowdControl je plně integrován do uživatelova profilu na Facebooku, který skenuje a organizuje profily jeho přátel podle míry interakce a vytváří přehledy umožňující spravovat, s kým sdílejí obsah.

Další informace

http://www.privacyfix.com/start/install

O AVG Technologies (NYSE: AVG)

Posláním AVG je zjednodušit, optimalizovat a zabezpečit zážitek na internetu, poskytnout klid mysli propojenému světu. Výkonný a snadno použitelný AVG software a služby online poskytují uživatelům kontrolu nad jejich prací na internetu. Výběrem AVG softwaru a služeb se uživatelé stávají součástí důvěryhodného globálního společenství, které těží z vlastních síťových výhod, vzájemné ochrany a podpory. AVG se rozrostla uživatelská základna na 172 milionů aktivních uživatelů k 30. září 2013 a nabízí portfolio produktů, které se zaměřuje na spotřebitele a malé obchodní trhy, včetně zabezpečení internetu, optimalizace výkonu PC, online zálohování, mobilní bezpečnost, ochrany identity a rodinného bezpečnostního softwaru.

www.avg.com