AirWatch aktualizuje svůj Secure Content Locker pro správu firemního obsahu

MILTON KEYNES – 19. listopadu 2013 – AirWatch®, největší poskytovatel správy podnikové mobility (Enterprise Mobility Management – EMM), oznamuje novou generaci svého Secure Content Lockeru™. Ke svému řešení pro správu korporátních dokumentů přidává multiplatformní schopnosti pro anotace, editování a sdílení. AirWatch zároveň informuje o tom, že k dnešnímu datu více než 2 000 organizací přešlo od řešení pro spotřebitelské sdílení souborů k Secure Content Lockeru (SCL). O aktualizovaném SCL AirWatch pořádá webinář, na kterém vystoupí mimo jiné i Ted Schadler z Forrester Research. (TZ)

„Řada řešení pro sdílení souborů nutí firmy přesouvat informace do cloudu, což představuje bezpečnostní riziko, komplikuje postupy pro řízení změn a představuje nadměrné měsíční uživatelské poplatky,“ řekl John Marshall, prezident a CEO společnosti AirWatch. „Naše platforma je vyvíjena od základu tak, aby odpovídala nejpřísnějším bezpečnostním požadavkům, integrovala se se stávající podnikovou architekturou a zajistila intuitivní a hladké uživatelské rozhraní.“

Pomocí nové generace nástrojů pro spolupráci na obsahu SCL pomáhá zabezpečit IT správcům citlivá korporátní data. Za důvody přechodu firem k SCL jsou považovány pokročilé bezpečnostní funkce řešení, jeho flexibilní možnosti ukládání dat, robustní podniková integrace, hladké uživatelské rozhraní a komplexní kontroly řízení v průběhu celého životního cyklu obsahu.

O nové generaci SCL bude AirWatch informovat také na webináři, v jehož rámci budou Ted Schadler, viceprezident a hlavní analytik společnosti Forrester Research, a Jon Merrit, senior manažer pro letové operace a IT v United Airlines, mluvit o stahování, prohlížení, sdílení a editování firemního obsahu na mobilních zařízeních a v neposlední řadě také o jeho zabezpečování. Registrovat se lze na http://www.air-watch.com/resources/webinars.

Obsahovou platformu AirWatch, považovanou za nejflexibilnější v odvětví, lze použít v plném rozsahu s MDM (Mobile Device Management), v AirWatch Workspace jako duální (oddělení osobních a podnikových dat) kontejnerizované řešení nebo jako samostatnou aplikaci. SCL je dostupný na zařízeních iOS 7, Androidu i Windows. Verze SCL zvaná „Prohlížení“ nabízí správu distribuce obsahu, zajištění bezpečnosti na úrovni velkých organizací, DPL, administrátorskou konzolu, analýzy a globalizaci, a to od $1,50 měsíčně. Verze SCL „Spolupráce“ rozlišuje schopnosti verze „Prohlížení“ o úložiště uživatelského obsahu, klienta pro stolní počítače, uživatelský portál, sdílení souborů a schopnosti pro editování a anotaci, a to za cenu od $4 měsíčně.

V rámci aktualizace Secure Content Locker přináší tyto schopnosti a výhody pro IT:

 • šifrování dat při přenosu a v klidu pomocí AES 256-bitového, FIPS 140-2 kompatibilního šifrování;

 • administrátorskou konzolu s obsahem zobrazovaným v reálném čase, vlastními reporty a kompletním záznamem pro audit;

 • ověřování pomocí AD/LDAP, Kerberosu nebo metod pracujících s tokeny před poskytnutím přístupu uživatelům;

 • kontroly dokumentů pomocí schopností pro přihlášení/odhlášení, kontroly verzí a zamykání dokumentů;

 • vlastní motivy a budování značky pomocí různých barev a log pro různé skupiny v rámci organizace;

 • podnikovou integraci se souborovými servery, jako např. SharePointem a cloudovými úložišti (např. Google Drive a SkyDrive);

 • předcházení nadužívání telekomunikačních dat pomocí zásad stahování obsahu pouze přes Wi-Fi a určení priorit při stahování.

Koncoví uživatelé díky Secure Content Lockeru získávají:

 • snadný způsob prohlížení, zachycení a sdílení fotografií a videí přímo z aplikace;

 • vícejazyčnou podporu (dostupnou v 17 jazycích) v rámci aplikace a konzoly;

 • úplné editování souborů Microsoft Office a anotace PDF dokumentů s podporou vykreslování;

 • podporu různých typů souborů v e-mailových přílohách, Microsoft Office, iWorks, obrázcích, v rámci audia a videa;

 • obousměrnou synchronizaci obsahu z počítače na zařízení pomocí samoobslužného portálu, který umožňuje přidat osobní obsah.

O AirWatch

AirWatch má více než 1 500 zaměstnanců a zaměřuje se na řešení podnikové mobility. Přes 9 000 společností ve 150 zemích světa (mezi nimi např. Pepsi, Skanska, United Airlines, Renault, britská NHS – Národní zdravotní služba) využívá software AirWatch k zabezpečení firemního obsahu, aplikací a e-mailu na mobilních zařízeních (tablety, smartphony, notebooky). Ve svém oboru je AirWatch největším specializovaným softwarovým poskytovatelem. Společnost založili v roce 2003 John Marshall a Alan Dabbiere s přesvědčením, že mobilní technologie převratně změní způsob, jakým firmy podnikají. AirWatch sídlí v Atlantě (USA) a má další pobočky v USA, Velké Británii, Austrálii a Indii. Největší výzkumný a vývojový tým v oboru EMM (Enterprise Mobility Management) pomáhá společnosti AirWatch nabízet rozsáhlou funkčnost za nízké náklady. Společnost Gartner označila AirWatch třikrát za sebou jako „lídra“ v žebříčku Magic Quadrant v oblasti Mobile Device Management Software.