Rok 2013 přinesl velký pokrok v české telemedicíně

PRAHA, 12. prosince 2013 – Právě před rokem byl na český trh uveden komplexní telemedicínský systém eVito, který dohlíží na chronicky nemocné pacienty (vysoký krevní tlak, obezita, cukrovka) a slouží i jako prevence těchto civilizačních chorob. Telemedicína se stává běžnou součástí lidského života a na jejím rozvoji v České republice se významnou měrou podílí i tuzemská společnost SHERLOG eVito. (TZ)

„Systém eVito v současné době využívá již zhruba 2 500 lidí. Jeho uživatelé za uplynulý rok zhubli dohromady o více než 645 kilogramů a nachodili přes 203 milionů kroků,“ uvedl Filip Linhart, ředitel společnosti SHERLOG eVito.

K hlavním úspěchům české firmy v oblasti telemedicíny v roce 2013 nepochybně patří uvedení glukometrů, jež komunikují s mobilními zařízeními a hradí je pojišťovny, ale i představení tréninkového deníku určeného profesionálním i amatérským sportovcům.

První glukometry hrazené pojišťovnami

Na podzim roku 2013 společnost představila novou službu sledování hladiny cukru v krvi pomocí velmi přesných glukometrů hrazených zdravotními pojišťovnami. Jedná se o dosud jediný přístroj tohoto druhu v České republice, který umožňuje komunikaci s mobilními zařízeními pomocí Bluetooth. Glukometry navíc disponují mnoha užitečnými funkcemi, jako je například upozornění uživatele v případě, že na měření zapomene, nebo pokud zařízení zaznamená výkyv v jeho obvyklých hodnotách. V těchto případech dokážou přístroje upozornit i rodiče dětí nebo potomky seniorů.

Spolupráce s nemocnicemi a odborníky

Firma SHERLOG eVito navázala v průběhu roku 2013 spolupráci s řadou nemocnic a dalších odborných a specializovaných institucí. Za zmínku stojí například spolupráce s Nemocnicí Na Homolce, v rámci které probíhá již déle než šest měsíců klinická studie u dětí s nadváhou a také s cukrovkou druhého typu. Kromě toho navázala partnerství například s Institutem sportovního lékařství, který se zaměřuje na komplexní zdravotní služby sportovcům.

Tréninkový deník pro profesionály i amatéry

Zhruba v polovině roku uvedla společnost SHERLOG eVito tréninkový deník určený pro profesionální sportovce i jejich amatérské kolegy. Na jeho vývoji se podíleli špičkoví sportovci, mezi nimi například kajakářka Štěpánka Hilgertová či badmintonista Petr Koukal. Tréninkový deník eVito umožňuje uživatelům udržovat si přehled o odtrénovaných jednotkách a zároveň propojuje další oblasti, které mají na trénink a výkonnost sportovců vliv, tedy zdravotní stav, jídelníček, délku spánku, klidovou tepovou frekvenci a mnoho dalších.

Monitoring závodníků Rallye Dakar

Systém eVito bude v lednu příštího roku již podruhé monitorovat i závodníky tradiční soutěže Rallye Dakar. Jedna z posádek českých závodníků, Loprais tým, bude mít s sebou v kabině vozu kromě zařízení pro monitoring tlaku a tepu i krokoměr, který dokáže spočítat množství otřesů, které závodníci musejí během celé etapy závodu absolvovat.

O společnosti SHERLOG eVito

Společnost SHERLOG eVito, a.s., je novým členem Secar Bohemia Group, jejíž tradice sahá do roku 1992. Společnost má bohaté zkušenosti s vývojem high tech hardwaru i softwaru a zároveň s poskytováním přidružených služeb. V současnosti má více než 150 zaměstnanců a disponuje silným multidisciplinárním týmem složeným z expertů v jednotlivých oborech – medicína, IT, monitoring a komunikace. Více na www.evito.cz.