OKIN BPO rozšířila své Delivery Centrum v Ostravě

Přední poskytovatel outsourcingových služeb OKIN BPO rozšířil své Delivery Centrum v Ostravě. Díky úspěšnému růstu služeb pro významného klienta Verizon Enterprise Solutions v regionu EMEA společnost přijala téměř 300 nových zaměstnanců a otevřela nové prostory v budově Orchard. (TZ)

Společnost OKIN BPO do svého Delivery Centra v budově Nordica v roce 2012 přijala 150 nových zaměstnanců a vyčerpala tak většinu zde dostupných a vhodných prostor. V roce 2013 se rozrostla o dalších 140 pracovníků, a proto si od 1. října 2013 pronajala v komplexu Orchard další prostory o rozměru 1025 m2 od firmy Red Group. „Prostory v Nordice jsme využili v největší možné míře. Zbývající místnosti bohužel nevyhovovaly současné rychlosti našeho růstu. Své kapacity jsme proto rozložili mezi budovy Nordica a Orchard – mimo jiné také z důvodu provozní zastupitelnosti v případě jakéhokoliv výpadku infrastrukturních sítí nebo střednědobé poruchy na jedné z budov,“ uvádí Radomír Sabela, výkonný ředitel OKIN BPO, a dodává: „V příštím roce bychom chtěli obsadit celé šesté patro budovy Orchard. Náš celkový závazek je pronajmout si 2600 m2. Bude však záviset na růstu našeho byznysu v následujících měsících a letech.“

Smlouva je uzavřena na šest let. Samotný pronájem prostor v Orchardu bude stát kolem 10 milionů korun ročně, 4 miliony spolkne nezbytná infrastruktura a služby. Další významné investice ve výši 8 milionů korun půjdou na vybudování tzv. Secured Work Space. Jedná se o profesionální datové a fyzické zabezpečení pracovních prostor, které v maximální možné míře brání úniku jakýchkoliv klientských dat. „Jsem si jist, že kdo nebude do dvou let schopen nabídnout kompletně zabezpečené služby ve světě outsourcingu podnikových procesů, bude vyřazen ze soutěže pro neschopnost garantovat a ochránit zájmy a data klienta. V obou ostravských lokalitách OKIN BPO bylo toto zabezpečení plně zprovozněno koncem roku 2013. Věřím, že to výrazně zvýší naši konkurenční výhodu nejen na českém trhu, ale také v rámci celé Evropy, kam směřujeme naši nabídku novým klientům.“

V Ostravě dne 6. ledna 2013

O společnosti OKIN GROUP, a.s.
OKIN GROUP je předním dodavatelem efektivních řešení na míru pro podniky ve střední a východní Evropě. Na českém trhu působí od roku 1993, má více než 2000 zaměstnanců a své služby poskytuje v ČR, na Slovensku, Ukrajině, v Srbsku, Bulharsku, Rumunsku a Polsku. Skupina OKIN zastřešuje dvě značky, OKIN FACILITY a OKIN BPO.

OKIN BPO se specializuje na outsourcing podnikových procesů (business process outsourcing) a ve svém oboru patří mezi největší poskytovatele služeb v České republice. Zaměřuje se především na realizaci interních podpůrných činností administrativního charakteru, jako je například fakturace, zpracování objednávek, správa databází, vymáhání pohledávek či zákaznický servis. Firma nyní provozuje tři dodavatelská centra, jedno v Praze a dvě v Ostravě. Z ostravských komplexů Nordica a Orchard poskytuje služby nadnárodním korporacím i regionálním firmám v Evropě. Dohromady zaměstnává téměř 700 zaměstnanců.

www.okinbpo.com