Michal Hanáček novým výkonným ředitelem Pilulka

Projekt Pilulka.cz a Pilulka.sk povede od 1. ledna 2014 Michal Hanáček, který tak nahrazuje v řízení tohoto farmaceutického projektu zakladatele společnosti Martina Kasu. (TZ)

Michal Hanáček stojí u projektu Pilulka od počátku jeho založení v roce 2013 – doposud působil na pozici managera projektu pro Českou republiku. V minulosti působil v několika internetových projektech a obchodu se aktivně věnuje na různých pozicích již 8 let.

„Michal nás přesvědčil svými kvalitami, že dokáže naplnit plány společnosti Pilulka pro následující roky. Ve farmacii vidíme mnoho zajímavých projektů a chceme dávat šanci novým lidem. Z pozice majitele se budu věnovat nadále synergiím s dalšími našimi farmaceutickými projekty, strategii a akvizicím,“ vysvětluje Martin Kasa.

Plány společnosti Dr. Pilulka jsou pro rok 2014 ve znamení růstu ačkoliv farmaceutický trh celkově klesá. „Obratem se chceme pohybovat ve vysokých desítkách milionů korun, obsloužit přes 70 tisíc zákazníků a začlenit do projektů přes 100 nových lékáren. Navíc máme i několik strategických a akvizičních cílů,“ konkretizuje Michal Hanáček plány společnosti.

V České republice je celkem 2870 lékáren, z toho 190 nabízí i zásilkový výdej. Mezi nejvýznamnější hráče na online trhu patří kromě Pilulka.cz také například Dr. Max či Lékárna.cz.