Samsung představil na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas novinky pro rok 2014

Praha 6. ledna 2014 – Samsung Electronics, přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, na veletrhu spotřební elektroniky CES 2014 v Las Vegas potvrdila své technologické prvenství na poli televizorů, mobilních zařízení a domácích spotřebičů uvedením řady produktů, které opět posouvají hranice svých kategorií.    (TZ)

„Samsung – to jsou špičkové inovace,“ uvedl Boo-Keun Yoon, jeden z generálních ředitelů společnosti Samsung Electronics. „Náš přístup kombinuje spotřebitelský pohled, vynikající technické provedení, softwarové inovace a dokonalý design. To všechno dělá ze společnosti Samsung celosvětového technologického leadera,“ dodává.

Boo-Keun Yoon rovněž ke své vizi o spotřební elektronice uvedl čtyři hlavní trendy, které formují technologické požadavky spotřebitelů: konektivita, urbanizace, stárnutí populace a nová environmentální a společenská rizika.

„Domácnost budoucnosti musí chránit, být flexibilní a zároveň vnímavá. Potřebuje technologie, které digitálně propojí všechny okamžiky v životě jejich členů,“ řekl Yoon. „Samsung je v současné době v lepší pozici poskytovat taková řešení pro domácnost budoucnosti, jako žádný jiný výrobce, a to zejména díky naší široké škále produktů, integrovanému vývoji a výrobě a naší rozsáhlé globální síti partnerů,“ dodává Yoon.

Mezi klíčové produkty představené na veletrhu CES 2014 patří:

  • Největší UHD televize na světě s prohnutým displejem, jež se vyznačuje 105“ displejem, formátem 21:9 a 11 miliony pixelů při 5120×2160 rozlišení obrazovky.

  • Prohnutý UHD TV U9000, jež získal ocenění CES Innovations Design a Engineering Awards. Tento model je vlajkovou lodí v oblasti televizorů Samsung pro rok 2014.  Řada U9000 je ve dvou velikostech úhlopříčky: 65“ a 55“, obě v elegantním designu s ultra slim rámečky.

  • Společnost Samsung také oznámila partnerství s globálními společnostmi poskytující obsah, jako jsou Amazon, Comcast, DIRECTV, M-GO a Netfix, aby si zákazníci dopřáli co nejlepší zážitek s UHD televizory. Ti se také mohou těšit na „UHD video pack“ – balíček, který obsahuje UHD filmy od hollywoodských filmařů.

  • Domácnost budoucnosti demonstruje Samsung svou novou službou Smart Home, integrovanou platformou pro přístroje a zařízení, která umožňují uživatelům ovládat svůj domov prostřednictvím jediné aplikace – od osvětlení a klimatizace, přes kuchyňské spotřebiče až po zabezpečovací systémy.

  • Samsung PRO portfolio tabletů, včetně GALAXY NotePRO a Galaxy TabPRO, jež se vyznačují špičkovými WQXGA displeji s rozlišením 2560×1600 a 12,2 palcovými displeji, které jsou ideální jak pro zábavu, tak i pro práci. Portfolio TabPRO tabletů doplňuje provedení s 8,4 a 10,1palcovými displeji. Všechna PRO zařízení využívají nejnovější verzi Android 4.4.

  • Dva nové inteligentní fotoaparáty – NX30 SLR s 20,3megapixelovým snímačem APS-C CMOS, jež je schopna zachytit 9 snímků za sekundu, GALAXY Camera 2 s 16,3 megapixelovým snímačem, 21násobným optickým zoomem a čtyřjádrovým procesorem. Oba modely jsou jako stvořeny pro inteligentní sdílení obrázků přes NFC a bezdrátové sítě LAN.

Zábava, jež vás pohltí

Samsung plánuje být i nadále leaderem v televizním odvětví, a to nejen z hlediska počtu prodaných kusů, ale i díky šířce nabídky UHD televizorů. Z celkových 10 modelů jsou čtyři z nich vybaveny prohnutým displejem. Samsung rovněž představil svou koncepci „ohebných televizorů“, jež umožňuje divákům přepínat mezi ohnutou a plochou obrazovkou po stisknutí tlačítka. Představením těchto televizorů Samsung zcela mění způsob sledování televize.

Největší UHD televize na světě disponuje 105“ prohnutým displejem (model U9000), formátem 21:9 a dvojnásobně lepším kontrastním poměrem, než na plochém televizoru. Kromě toho mohou diváci díky funkci Auto Depth Enhancer zažít 3D efekt bez brýlí. Zážitek ze sledování UHD TV Samsung je posílen prostřednictvím nových patentovaných technologií, které poskytují neuvěřitelnou hloubku obrazu, detaily a barvy, včetně PurColor technologie a UHD upscaling procesu, který převádí HD a Full HD obsah na kvalitu srovnatelnou s UHD. Revoluční zaoblený design diváky při sledování TV doslova pohltí a díky funkci Instant On nebudou muset čekat, než se televize zapne.

Průzkumy ukazují, že se velká většina potenciálních kupců televizorů obává, že by mohli nakoupit nový produkt v nevhodnou chvíli, těsně předtím, než budou k dispozici nové technologie. Samsung prokazuje, že je stále jedinou společností, která nabízí televizory připravené pro budoucnost a představil první „evolution kit“ pro UHD televizory. „Evolution kit“ je dostupný pro vybrané modely HD televizorů a všechny UHD televizory a televize s ním jednoduše rozpozná, zda pracuje s nejnovějšími standardy a technologiemi.

Televizory Samsung se stávají chytřejšími. Například nová funkce Multi-Link přináší kontextový multitasking na velké obrazovce, stejně jako nově navržený Smart Hub. Samsung Smart Hub obsahuje Herní panel, který umožňuje uživatelům vychutnat si hry od předních partnerů, jako jsou Electronic Arts (EA) a Gameloft, na velké obrazovce. Inteligentní výkon TV je dále podpořen inovovaným procesorem Samsung Quad Core Plus, který se vyznačuje dvojnásobnou rychlostí oproti jeho předchůdci.

Díky spolupráci s poskytovateli obsahu, jako jsou Amazon.com, Comcast, DIRECTV, M-GO a Netfix, nabídne Samsung svým zákazníkům bezkonkurenční škálu obsahu pro UHD modely. Filmový režisér Michael Bay, který se zúčastnil Samsung tiskové konference na CES 2014, zveřejní exkluzivně trailer filmu „Transformers 4“ na Samsung UHD televizorech.

Domácnost budoucnosti

Samsung představuje novou službu Smart Home, jež uživatelům umožňuje kontrolovat a ovládat zařízení v domácnosti přes jedinou aplikaci – od chladniček a praček přes Smart TV, digitální fotoaparáty či smartphony až po zařízení jako hodinky Samsung GALAXY Gear, a to díky jediné integrované platformě a serveru. Inteligentní domácnost rovněž nabízí možnost ovládat zařízení pomocí hlasových příkazů. Pokud uživatel řekne „Going out“ (Jít ven) do svých hodinek Samsung GALAXY Gear, domácí osvětlení a vybraná zařízení se automaticky vypnou. Pokud uživatel řekne „Good night“ (Dobrou noc) ovladači Smart TV, televizor se vypne a světla se zešeří, až se postupně vypnou. Uživatelé mohou také pro komunikaci s těmito zařízeními využít aplikace na svých chytrých telefonech. Samsung Smart Home bude zpočátku poskytovat tři hlavní funkce, které umožní uživatelům připojit se svými zařízeními kdykoliv a odkudkoliv: Device Control, Home View a Smart Customer Service.

Díky funkci Device Control mohou uživatelé prostřednictvím jejich mobilních zařízení nebo Smart TV kontrolovat či ovládat další domácí přístroje, např. zapnout a vypnout klimatizaci, ovládat osvětlení apod., a to i mimo domov. Díky funkci Home View mohou uživatelé využít jejich smartphony, aby se podívali do své domácnosti přes integrované spotřebiče, jež jsou vybaveny kamerou. Smart Customer Service upozorní uživatele v okamžiku, kdy je čas provést servis zařízení nebo vyměnit spotřební materiál v jednotlivých zařízeních.

Samsung plánuje prostřednictvím partnerství s poskytovateli služeb třetích stran rozšířit službu Smart home o aplikace home-energy, secure home access, zdravotní péče a eko domácnost. Cílem je podpora rozvoje společných obchodních příležitostí na trhu propojených služeb pro domácnosti.

Nastavení nových PRO standardů pro tablety a fotoaparáty

Produktivita, výkon a přenositelnost jsou klíčové vlastnosti pro nový line-up PRO tabletů. TabPRO a GALAXY NotePRO přinášejí jako první světě 12,2palcový QWXGA displej s více než 4 miliony pixelů. Zobrazovací plocha je o 48 procent větší než u standardních desetipalcových tabletů.

Velký displej je mimo jiné vhodný pro režim Multi Window, ve kterém je možné rozdělit obrazovku na čtyři různá okna. Virtuální klávesnice poskytuje díky velikosti tabletu dostatečný prostor pro pohodlné psaní a hmatová zpětná vazba dodává při psaní realističtější pocit.

Pro další zvýšení produktivity Samsung představil funkci Remote PC, díky které mohou uživatelé ovládat domácí či kancelářských počítač přímo ze svého PRO zařízení. Samsung e-Meeting nástroj naopak umožňuje uživatelům efektivněji spolupracovat a sdílet obsah.

Majitelé Samsung GALAXY NotePRO a TabPRO získají bonus v podobě předplatného novin, časopisů či prémiových služeb a aplikací (předinstalované nebo aplikace ke stažení).

Zájemci o tablet TabPRO mohou zvolit rovněž verzi s úhlopříčkou displeje 8,4 a 10,1 palce.

NX30 a GALAXY Camera 2

Nové chytré kompaktní fotoaparáty Samsung NX30 a GALAXY Camera 2 se vyznačují rychlým připojením a okamžitým sdílením pořízených snímků. Sdílení fotografií se stává jednodušší díky funkci „Tag&Go“, která usnadňuje propojení GALAXY Camara 2 s jinými chytrými telefony a zařízeními, které jsou vybaveny NFC technologií, takže je pořízené fotografie možné přehrávat v celé řadě dalších zařízení. Funkce Photo Beam zajistí, že fotografie, kterou právě uživatel prohlíží ve svém fotoaparátu, je automaticky odeslán do spárovaných zařízení. Uživatelé mohou odesílat veškeré fotografie pořízené Samsung Camera 2 přímo do jejich smartphonů a tabletů pomocí nástroje AutoShare nebo je nahrát přímo z cloudobého úložiště Dropbox, který je předinstalován na NX30 ve vybraných regionech.

 O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 270 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem 187,8 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.