Daewon Kim novým prezidentem Samsung Electronics Czech and Slovak

Praha, 8. ledna 2014 – Daewon Kim se s platností od 1. ledna 2014 stal prezidentem společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Bude zodpovědný za řízení aktivit společnosti Samsung Electronics na českém a slovenském trhu. (TZ)

Daewon Kim (48) pracuje ve společnosti Samsung Electronics od roku 1996. Během této doby získal bohaté zkušenosti především v oblasti obchodu a marketingu v rámci divize mobilní komunikace. V korejské centrále společnosti byl mj. zodpovědný za obchod a marketing pro oblast Severní Ameriky či Evropy. Více než pět let působil také jako ředitel mobilní divize Samsung Electronics France.

„V předchozích letech jsem měl možnost načerpat mnoho zkušeností při řízení strategických procesů společnosti a vývoji našich produktů, které zužitkuji a budu dál rád rozvíjet i v České republice a na Slovensku,“ řekl u příležitosti svého jmenování Daewon Kim, nový prezident Samsung Electronics Czech and Slovak.

Daewon Kim se narodil v roce 1965. Vystudoval univerzitu Sungkyunkwan, obor francouzský jazyk
a literatura. Před svým příchodem do Samsung Electronics strávil více než sedm let v korejském vojenském námořnictvu. Daewon Kim je ženatý, má dvě dcery a ve volném čase se kromě rodiny věnuje fotografování a lyžování.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 270 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem 187,8 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.