Bitcoiny zaplatíte i jídlo, nově jej přijímá DameJidlo.cz

Praha, 13. ledna 2014 – Největší rozvozová služba v ČR DameJidlo.cz nově přijímá bitcoiny, revoluční internetové platidlo, které není závislé na bankovním a vládním sektoru. DameJidlo.cz se zařazuje mezi první průkopníky v České republice, kteří tuto internetovou měnu akceptují jako plnohodnotnou alternativu k českým korunám. Odhady DameJidlo.cz počítají se stovkami plateb bitcoiny měsíčně. (TZ)

Popularita bitcoinu v posledních měsících roste, což dokazuje jeho vysoká cena. DameJidlo.cz neočekává, že by se bitcoin v prvních měsících významně promítl do rozložení popularity jednotlivých platebních metod, protože se ještě nejedná o masově rozšířené platidlo. Očekávání jsou přesto optimistická i na první měsíce, kdy dle odhadu budou měsíčně placeny bitcoiny stovky objednávek.

„Vždy jsme byli v popředí inovace na českém internetu a bitcoiny jsou minimálně začátek inovace, která probíhá na trhu peněz. Věřím, že bitcoiny, případně nějaký jejich ekvivalent, mají velký potenciál zamíchat monetárním trhem. Těm, kteří tuto revoluci podporují nyní můžeme pomoci alespoň dobrým jídlem,“ říká Tomáš Čupr.

Bitcoin se stává po platbě kartou online a hotovosti třetí platební metodou na DameJidlo.cz. V roce 2013 preferovalo 60 % zákazníků hotovost, 40 % objednávek bylo zaplaceno kartou.

Co je to bitcoin?

Bitcoin je internetová platební síť a virtuální měna, která se vyznačuje naprostou nezávislostí na bankovním a vládním sektoru. Zároveň je bitcoin naprosto decentralizován, tudíž v celé platební síti neexistuje instituce ani osoba, která by mohla o této měně rozhodovat. Měna je od počátku navržena tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Hodnota bitcoinu je tak řízena pouze podle míry poptávky. Tento alternativní monetární systém vznikl v roce 2009.

Více o DameJidlo.cz

DameJidlo.cz je internetovým agregátorem nabídek restaurací s rozvozem, jehož cílem je nabídnout nejjednodušší cestu k objednávce jídla domů nebo do kanceláře. Za projektem stojí internetový podnikatel Tomáš Čupr a investiční skupiny Miton a Enern. Společně se již podíleli vybudování serveru Slevomat, který je nevětším slevovým portálem v České republice. Zkušenosti mají také s expanzí do zahraničí, kde se prostřednictvím Slevomat Group podílí na slevovém trhu na Slovensku, v Maďarsku, Estonsku, Lotyšku a Litvě. Slevové portály v portfoliu Slevomat Group jsou předními hráči na zahraničních trzích.

Restaurace jsou v nabídce DameJidlo.cz řazeny dle kvality, jež vychází z hodnocení zákazníků, kteří si již jídlo z dané restaurace nechali dovézt. Kromě kvality jídla klade server důraz i na rychlost dodání a cenu rozvozu, což jsou základní podmínky pro spokojenost zákazníků. Součástí služby je zákaznická podpora a možnost platit online platební kartou. Služba působí pod jménem www.dajmejedlo.sk působí i na slovenském trhu.