Samsung odhaluje na European Foru 2014 budoucnost praček

Praha, 27. ledna 2014 – Samsung Electronics představuje novou pračku WW9000 pro efektivní a ekonomické praní. Vyznačuje se minimalistickým designem, který perfektně doplní každou moderní domácnost a který sleduje nejnovější trend doby „méně je více“. Odstraněním nadbytečných linií a ovládacích prvků se podařilo vytvořit pračku s jednoduchým čelním panelem s efektně zvlněnými křivkami na bocích. Intuitivní 5palcový barevný displej usnadňuje výběr správného pracího programu, a tak ušetří čas. Model WW9000 navíc nabízí vylepšené inteligentní funkce, které zvyšují výkon a komfort praní a které poskytují oblečení nadstandardní péči.  (TZ)

„Naše nová pračka otevírá novou kapitolu v oblasti designu. Doba, kdy jsme pračku schovávali ve sklepě nebo v prádelně, je pryč. Elegantní design modelu WW9000 je připraven ozdobit moderní domácnost a splynout s ostatními domácími spotřebiči, nábytkem a zařízením. Nabízí tak vyspělou technologii ve velkém stylu,” řekl Boo-Keun Yoon, prezident a CEO divize spotřební elektroniky společnosti Samsung Electronics.

Elegantně jednoduchá, jednoduše ovladatelná

Designéři odstranili u pračky WW9000 otočný volič a nádobku na prací prostředky a vytvořili tak hladký povrch s přirozenými křivkami. Průsvitná tmavě modrá barva dvířek pračky s křišťálovým leskem, které při kontaktu se světlem vytváří příjemné spektrum barev, na sebe upoutá okamžitě pozornost. Pro snadné vkládání a vyjímání prádla byl zvětšen průměr dveří a také buben je umístěn výš. Nový závěs dveří Metal Double, díky kterému lze dveře doširoka otevřít, rovněž zvyšuje uživatelský komfort.

Jednoduché, intuitivní a snadné

Pračka Samsung WW9000 je vybavena 5palcovým barevným plně dotykovým displejem. Díky němu si uživatel jednoduše navolí nastavení pouhým dotekem. Například volba Most Used si pamatuje často využívané prací cykly, zatímco využitím volby Favorites si uživatel sám nastaví průběh praní výběrem různých možností, včetně teploty a rychlosti otáček bubnu při ždímání.

Funkce Auto Optimal Wash se stará o detaily

Při využití funkce Auto Optimal Wash se aktivuje technologie 4 senzorů, které analyzují informace o prádle: množství, stupeň zašpinění, potřebné množství vody a pracího prostředku. Na základě těchto informací je vybrán optimální prací cyklus, teplota, čas, cyklus máchání a rychlost otáček při ždímání. Funkce Auto Dispense navíc automaticky dávkuje správné množství pracího prášku a aviváže.

Perte chytře, šetřete energii

Velmi efektivním pomocníkem je unikátní technologie EcoBubble. Generátor bublin, který se aktivuje při každém pracím cyklu,  vytváří kombinací vzduchu a vody bubliny, které lépe rozpouštějí a aktivují prací prostředek. Ten pak do prádla proniká rychleji a rovnoměrněji. S EcoBubble dosáhnete stejného výsledku praní při nižších teplotách, což vede k úspoře energie a prádlo je vypráno šetrněji.

Méně hluku, méně vibrací, vyšší výkon

Pokročilá technologie VRT-M využívá trojrozměrný systém senzorů vibrací. VRT-M udržuje buben dobře vyvážený i při vysoké rychlosti odstředění. Další redukci hluku a vibrací, vyšší efektivitu a dlouhou výdrž zajišťuje pračce WW9000 digitální invertorový motor. Využívá silné magnety pro tišší a výkonnější provoz a vzhledem k tomu, že obsahuje méně pohyblivých částí, má i delší životnost. Právě proto si společnost Samsung může dovolit poskytovat na motor 10letou záruku.

Speciální cykly a Super rychlost

Aby se uživatelé nemuseli zabývat složitým nastavováním pračky, má WW9000 k dispozici šest předem naprogramovaných speciálních cyklů. Například volba Gardening (zahradničení) nastaví cyklus pro odstranění skvrn od trávy a bláta, volba Cooking & Dining (vaření a stolování) zase vyčistí mastné skvrny od jídla. Další speciální cykly jsou zaměřeny na Hygiene Care (hygienia), Active Sports (sporty),  Active Kids (děti) a Working & Everyday (každodenní běžné praní).

 

Volba Super Speed Wash zajistí kompletní vyprání prádla v čase do jedné hodiny, což je možné díky dvěma tryskám, které rychle plní buben vodou. Funkce Speed Spray zkracuje cyklus máchání tím, že vodu prudce vstřikuje do bubnu.

Více svobody díky chytrému ovládání

Pračka Samsung WW9000 je vybavena funkcí Smart Control, která umožňuje uživatelům ovládat a kontrolovat pračku pomocí aplikace na svém chytrém telefonu. Kdekoli tak lze zkontrolovat fázi pracího cyklu, spustit či přerušit praní, nebo zjistit čas zbývající do konce praní.

Fotografie pračky Samsung WW9000 jsou ke stažení na: http://www.samsungeuforum.com/.

 O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 270 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem 187,8 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.