Logitech získává sedm ocenění 2014 iF Product Design Awards

NEWARK, Kalifornie — 29. ledna 2014 — Dnes společnost Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) oznámila, že sedm jejích produktů získalo prestižní ocenění 2014 iF Product Design Awards za špičkovou úroveň v kategoriích počítačových a audiovizuálních produktů. Společnost Logitech tato uznání tentokrát získává již počtvrté v řadě za sebou, ale poprvé v historii je oceněno sedm jejích produktů v jednom roce. (TZ)

Letos toto ocenění získaly následující produkty: přenosný reproduktor UE BOOM, skládací kombinace klávesnice a pouzdra Logitech® FabricSkin Keyboard Folio, bezdrátová herní myš Logitech® G602 Wireless Gaming Mouse, ultra tenká dotyková myš Logitech® Ultrathin Touch Mouse, bezdrátový dobíjecí touchpad Logitech® Wireless Rechargeable Touchpad T650, podsvícená Bluetooth klávesnice Logitech® Bluetooth® Illuminated Keyboard K810 a bezdrátové reproduktory Logitech® Bluetooth® Speakers Z600.

„Ocenění iF získávají produkty, jež ztělesňují výjimečný posun v oblasti designu a konstrukce, a my jsme hrdi, že letos jsme jej získali hned v sedmi případech,“ řekl Bracken Darrell, prezident a CEO společnosti Logitech. „Tyto ceny stvrzují výsledky zaměření práce celého našeho týmu – od výzkumu a vývoje až k tomu, jak se zákazník bude při používání našich produktů cítit – jde nám o to, navrhovat produkty, které lidi osloví i v emocionální rovině.“

Porota soutěže o ceny iF při výběru vítězných produktů posuzovala nejrůznější kritéria – mezi jinými například kvalitu konstrukce, celkové provedení, výběr materiálů, míru inovací, funkce, ergonomii a aspekty univerzálního designu. Dále následuje přehled oceněných produktů společnosti Logitech pro rok 2014.

UE BOOM

Bezdrátový reproduktor UE BOOM je vůbec prvním svého druhu, který ocení všichni vaši přátelé – je vybavený celou řadou speciálních funkcí a nastavuje tak nový standard pro poslech hudby. Má univerzální tvar, který vám umožní vzít jej s sebou kamkoli, a navíc je obalen speciálně vyvinutou akustickou fólií – ta je odolná vůči vodě i ulpívání skvrn, takže svou hudbu si můžete užívat úplně všude. Reproduktor vyzařuje zvuk v úhlu 360 stupňů a jeho akumulátor vydrží na jedno nabití hudbu přehrávat až 15 hodin. A navíc umožní připojit i další – když na party dorazí víc přátel, můžete bezdrátově spojit dva reproduktory UE BOOM pomocí aplikace pro Apple iOS® a Android™ tak, že buď budou oba o to silněji přehrávat stejný kanál, nebo vytvoříte tradiční stereo konfiguraci s levým a pravým kanálem.

Logitech FabricSkin Keyboard Folio

Kombinace skládacího pouzdra a klávesnice Logitech FabricSkin Keyboard Folio je prolnutím krásného designu a inteligentních technologií, které váš iPad® chrání v tenkém a lehkém provedení, a současně mu nabízejí dodatečné funkce. K dispozici je v různých barvách a vybraných tkaninách, takže tento špičkový model z celé nabídky obohacuje ochranu iPadu o dotek krásy a současně má vodu odpuzující potah, jenž pomáhá chránit přední i zadní stranu iPadu od náhodného polití. Má vestavěnou a překvapivě tenkou klávesnici připojovanou přes rozhraní Bluetooth, která je doslova „vtělena“ do vnitřní strany textilního pouzdra, a nabízí klávesy v plné velikosti – včetně funkčních kláves systému Apple iOS – které poskytují hmatovou zpětnou vazbu, na níž jste zvyklí u tradičních klávesnic.

Logitech G602 Wireless Gaming Mouse

Bezdrátová herní myš Logitech G602 Wireless Gaming Mouse mění definice hranic počítačového hraní díky výdrži baterie, na kterou soupeři stačit nebudou. V plném herním režimu Performance nabízí 250 hodin nepřetržitého hraní a v režimu běžného (neherního) používání Endurance výdrž baterie dosahuje až 1440 hodin, což více než čtyřikrát přesahuje výdrž baterie běžné bezdrátové herní myši. Pro tento model je charakteristická technologie snímacího senzoru DeltaZero™, která zajišťuje ovládání kurzoru myši s vysokou přesností. Myš má navíc 11 programovatelných tlačítek, jimž lidé pomocí volitelné aplikace Logitech Gaming Software (LGS) mohou přiřadit jakékoli herní příkazy nebo makra s kombinacemi vícenásobných příkazů.

Logitech Ultrathin Touch Mouse

Štíhlý design ultra tenké dotykové myši Logitech Ultrathin Touch Mouse dokonale ladí se vzhledem současných notebooků, jež mívají štíhlé, elegantní linie a jsou založeny na ovládání dotykem. Díky tenkému provedení lehkému jako pírko myš Logitech Ultrathin Touch Mouse snadno vklouzne do jakéhokoli pouzdra na notebook nebo do kapsy. Dotyková plocha s citlivou odezvou usnadňuje navigaci ve Windows 8 nebo využití všech předností vícebodové dotykové navigace v operačním systému Apple OS X® a po připojení přes rozhraní Bluetooth® můžete myš díky technologii Logitech Easy-Switch™ snadno bezdrátově spárovat s více přístroji současně a mezi nimi můžete lehce přepínat stiskem jediného tlačítka.

Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650

Bezdrátový dobíjecí touchpad s celým názvem Logitech Rechargeable Touchpad T650 poskytuje rychlou a plynulou navigaci v prostředí operačního systému Windows 8 s větším počtem gest, než jaký lze použít u většiny dotykových myší. Vaše prsty se mohou volně toulat po rozměrném, hladkém skleněném povrchu touchpadu, kdy máte pocit, jako když se vaše prsty letmo dotknou hladiny vody. Švihem přes okraj můžete aktivovat „kouzelný panel“ a přecházet mezi jednotlivými aplikacemi, snadno posouvat dlouhé webové stránky nebo přímo ukázat na místo, které se má zvětšit na fotografiích vaší rodiny. Ultra hladký skleněný povrch odolává ulpívání otisků prstů i poškrábání, takže bude stejně dobře vypadat, jako je příjemné jej používat. Celý touchpad se navíc chová jako veliké tlačítko – můžete kliknout na jakékoli místo, kam právě položíte prsty.

Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810

S podsvícenou bezdrátovou klávesnicí Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810 je ovládání více zařízení současně snadné – jedním stiskem tlačítka můžete přepínat mezi počítačem, ultrabookem, tabletem nebo smartphonem, a to bez ohledu na jejich platformu. Díky technologii Logitech Easy-Switch se můžete bezdrátově připojit až ke třem zařízením najednou. Klávesy jsou jasně podsvícené a intenzita jejich podsvícení se automaticky přizpůsobuje podle světelných podmínek okolí, přičemž vestavěná čidla detekují, zda na klávesnici máte položené ruce, a podle toho podsvícení zapínají nebo vypínají. Design klávesnice s tělem ze skutečně broušeného hliníku a její minimalistické provedení budou skvěle odpovídat vašemu stylu i prostoru na vašem pracovním stole.

Logitech Bluetooth Speakers Z600

Bezdrátové reproduktory Logitech Bluetooth Speakers Z600 byly navrženy tak, aby připomínaly umělecký objekt – využívají k tomu tvary, materiály a barvy, jež splynou s designem moderních interiérů a budou ladit se vzhledem současných štíhlých notebooků. Díky těmto reproduktorům můžete bez námahy streamovat hudbu a jiné audio zdroje z vašeho počítače, smartphonu nebo tabletu. Současně mohou být aktivní až tři zařízení, přičemž přepínání mezi nimi je úplně jednoduché – stačí na jednom přehrávání zastavit a na jiném spustit. Ať již budete chtít poslouchat hudbu, sledovat filmy, hrát hry nebo si povídat přes video chat s přítelem na dálku, bezdrátové reproduktory Logitech Bluetooth Speakers Z600 vám vždy poskytnou čistý a dobře čitelný zvuk.

Všechny produkty, které získaly ocenění 2014 iF Design Awards, budou vystaveny na designovém veletrhu iF v Hamburgu a je možné si je též prohlédnout online na internetových stránkách iF Online Exhibition na adrese www.ifdesign.de.

O společnosti Logitech

Logitech je předním světovým výrobcem produktů, které spojují svět lidí a digitálních technologií. Hardware a software společnosti Logitech podporuje nejrůznější počítačové, komunikační a zábavní platformy a přináší vyšší kvalitu při ovládání počítače, poslechu hudby, sledování filmů, hraní her, využívání sociálních sítí, audiovizuální komunikaci přes internet, v oblasti bezpečnostních video systémů a při ovládání zařízení pro domácí zábavu. Společnost Logitech International byla založena v roce 1981 a je registrována ve Švýcarsku; její akcie se obchodují na švýcarské burze SIX (LOGN) a na americké burze Nasdaq Global Select Market (LOGI).