Strategické a personální změny v divizi DataGuard spol. PCS

Praha, 30. ledna 2014 – DataGuard, bezpečnostní divize společnosti PCS spol. s r. o., si Vás dovoluje informovat o změnách a novinkách, se kterými vstupuje do nového roku. (TZ)

První změnou je strategické rozhodnutí vedení v rámci spolupráce s výrobcem bezpečnostních řešení společností Kaspersky Lab. Divize DataGuard opustila s platností od nového roku dlouholetý status distributora produktů Kaspersky. Spolupráce obou společností dále pokračuje na nejvyšší úrovni možného partnerství – PCS DataGuard je jediným Platinum partnerem Kaspersky. „Tato změna nám umožní soustředit se na primární cíl divize DataGuard, což je poskytování produktů a především služeb koncovým zákazníkům v segmentu velkých a středních společností. Mnohem lépe tak využijeme dlouholeté zkušenosti našeho technického týmu, které jako přidanou hodnotu oceňují všichni naši zákazníci.“, komentuje tento krok Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard.

K dalším plánovaným změnám dochází v personální oblasti, a to v návaznosti na odchod marketingové manažerky PCS Group, Evy Možné, k 31. prosinci 2013.
Od března 2014 se vrací zpět do divize DataGuard na pozici marketingové manažerky, Radka Svojanovská, t. č. na mateřské dovolené. Svojanovská bude zodpovědná za chod a koordinaci marketingových a PR aktivit této divize za podpory stávající agentury/konzultanta Alžběty Hanibalové, AZimut Consult, která do začátku března přebírá veškerou komunikaci v této oblasti.

Zatím poslední novinkou je spuštění nových webových stránek divize DataGuard, potažmo celé skupiny PCS, které prošly komplexním redesignem. Cílem bylo poskytnout návštěvníkům stránek přehledné kompletní informace o skupině PCS a jejích jednotlivých divizích a zlepšení orientace v souvislosti s širokou nabídkou služeb a produktů. Nové stránky divize DataGuard naleznete na: http://www.pcs.cz/divize-pcs/dataguard/ .

Divize DataGuard,  tradiční dodavatel bezpečnostních řešení špičkové kvality s přidanou hodnotou, vznikla v roce 1992. Zastupuje zahraniční výrobce komplexní antivirové ochrany. Je partnerem společností ESET, Fortinet, Kaspersky Lab a Intel Security (McAfee). DataGuard je držitelem nejvyšších úrovní partnerství, které předpokládají technické a obchodní certifikace. Na základě požadavků zákazníka nabízíme širokou škálu služeb v oblasti bezpečnosti dat od analýzy bezpečnostních rizik, navržení řešení, instalace testovacích produktů až k následné realizaci doporučených postupů. Běžnou součástí všech služeb je hot-line a hot-mail servis, pravidelné kontroly nainstalovaných produktů, stálá technická pohotovost, školení zaměstnanců nebo úplný outsourcing bezpečnostních prvků.

Skupina PCS

Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů, přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software. Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990 a zaměstnává přes 100 pracovníků. Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve vlastních objektech v Praze, Brně a Blansku, její dceřiná společnost je aktivní v Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz
a www.pcs.sk