Nová kamera do auta Mio MiVue 366 s rotačním držákem a senzorem Nikon

Praha, 7. února 2014 – Mio, přední světový dodavatel přenosných navigačních zařízení, a bezpečnostních kamer do auta a pro outdoor představuje novinku v řadě populárních kamer do auta – Mio MiVue 366. Nová kamera nabízí videozáznam v kvalitě Full HD, optický snímač Nikon včetně 6ti skleněných čoček a kromě senzoru přetížení je nově vybavena rotačním držákem na sklo s možností otočení o 360 stupňů. Umožňuje tak pořizovat záznam při policejní kontrole případně rychleji natočit na kameru pro záznam projíždějícího vozidla. Záznam důkazního materiálu již bude bez slepých bodů. (TZ)

„Uvedený držák kamery nabízíme již u nejvyššího modelu s GPS MiVue 388 a díky řadě kladných reakcí na jeho používání jsme rozhodli nabídnout ho i pro levnější model bez GPS,“ říká Tomáš Kudweis, obchodní a marketingový manažer Mio pro ČR a SR. „Zákazníci tak získají kameru s možností pořizovat záznam jízdy v kvalitě Full HD a libovolným nastavením její polohy. Auto-kamery pomáhají při objasňování dopravních nehod i k potvrzení pravosti pojistné události. A díky flexibilitě držáku je možné pořídit záznam s vhodnějším úhlem pohledu,“ dodává T. Kudweis.

Kamera Mio MiVue 366 nahrazuje model MiVue 358, disponuje 2,4“ displejem a 120° širokoúhlým objektivem se 6 skleněnými optickými členy, které zajišťují ostřejší obraz a vyšší světelnost. Videa jsou ukládána v širokoúhlém formátu ve Full HD rozlišení 1080p nebo HD rozlišení 720p.

Výhodou skleněné soustavy čoček oproti levným konkurenčním plastovým variantám je ostrý obraz, který zajistí i nejmenší detaily. Zvýšená citlivost snímače Nikon spolu s vyšší světelností skleněných čoček pak zajistí také čistý obraz i za horších světelných podmínek. Kvalitu videozáznamu dále zvyšuje technologie Wide Dynamic Range (WDR), která poskytuje jasnější obraz ve dne při protisvětle a v noci automaticky redukuje přesvícení obrazu od zadních brzdových světel a čelních světel protijedoucích vozidel.

Rotační držák na sklo umožňuje otočení kamery o 360°. Nastavit lze rychle do libovolného úhlu, a zaznamenat tak bez prodlení důkazní materiál požadované oblasti, například při policejní kontrole nebo dopravním incidentu po stranách vozidla. Kameru je možné umístit v případě potřeby i na boční skla. Systém uchycení kamery v držáku zase zjednodušuje její rychlé vyjmutí při ochodu z vozidla a naopak její rychlé nasunutí zpět do držáku. Ten lze ponechat na skle včetně dlouhého kabelu napájení, který lze mít permanentně nainstalovaný podél čelního skla a za slunečními clonami, kde pevně drží díky dodaným příchytkám

Funkce kamery MiVue 366:

  • Snímač přetížení (senzor G) – zaznamenává změny směru ve 3 osách, při přehrávání záznamu jízdy jsou data zobrazena ve formě grafu a v případě nehody je díky tomu možné zjistit, odkud náraz přišel a jak k němu došlo.

  • Režim Nahrávání událostí – aktivuje se automaticky při zaznamenání náhlé změny pohybu (Senzor G) a následně kamera uloží záznam dané události. Tento záznam je automaticky chráněn proti smazání, takže nedojde k jeho přepsání při dalším nahrávání.

  • Režim Parkování – díky snímači pohybu se při jakékoliv změně kamera MiVue automaticky zapne a začne nahrávat, i když řidič není ve vozidle. Tím lze zaznamenat situace na parkovišti, nebo pokud dojde k nehodě v jeho nepřítomnosti.

  • Režim Fotografování –  umožňuje kameru rychle vyjmout z držáku a díky vestavěné baterii pořídit fotodokumentaci nehody či aktuální situace.

Součástí balení je software MiVue Manager pro správu a přehrávání videí souběžně s daty ze snímače přetížení, který ukazuje směr jízdy a změnu rychlosti. Nahraná videa lze pak snadno sdílet na sociálních sítích jako je YouTube nebo Facebook.

Cena a dostupnost

Kamera Mio MiVue 366 je již dostupná s doporučenou koncovou cenou 3 390Kč vč. DPH

Chcete-li získat další informace o službách, produktech a maloobchodních cenách, navštivte, prosím, www.mio.com/cz.

O společnosti Mio

Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově zaměstnává více jak 1700 lidí a své produkty prodává ve více jak 58 zemích. Mio Technology je momentálně jedničkou na trhu s GPS
v regionu střední a východní Evropy*. Celosvětově obsazuje třetí příčku.

Mio předpovídá, že mobilní život a mobilní obchod bude v budoucnu základem každodenního života. Produkty, zahrnující autonavigace, osobní navigace a navigační PDA systémy, kamery pro auta, motocykly a outdoor aktivity byly vyvinuty se zaměřením na potřeby zákazníků. Slogan značky Mio, „Explore More“, tedy „Objevte více“, vychází ze snahy zlepšit cesty, kterými lidé vnímají svět, a dát uživatelům vědět, že ho mohou objevovat jednoduše a svobodně.