Oracle přichází s novými in-memory aplikacemi pro Oracle E-Business Suite

Redwood Shores, 7. února 2014 – Výrobci po celém světě čelí v současné době mnoha náročným výzvám, jako jsou regulační omezení, vysoké požadavky na kvalitu výrobního procesu a rostoucí výrobní náklady. (TZ)

Aby bylo možné přesně spočítat marže a maximalizovat zisky, musí tyto organizace shromažďovat, archivovat a analyzovat stále rostoucí objemy údajů o současných i minulých nákladech. Problémem ovšem je, že existující řešení pro řízení nákladů nedrží krok s neuvěřitelně rychle rostoucím objemem údajů o nákladech různých výrobních operací a dodavatelských řetězců. Pro řešení těchto potřeb, které jsou pro každý podnik kritické, představila společnost Oracle produkt Oracle In-memory Cost Management for Process Industries pro Oracle E-Business Suite. Díky extrémní výkonnosti poskytované systémem Oracle Engineered Systems umožňují nové in-memory aplikace sledovat prakticky všechny aspekty řízení nákladů v reálném čase a umožňují tak organizacím maximalizovat příjmy, zvyšovat zisky a optimalizovat provozní náklady a provozní kapitál.

In-memory řízení nákladů pro zpracovatelský průmysl od společnosti Oracle pomáhá zákazníkům z různých průmyslových oblastí (např. těžební, potravinářský, chemický průmysl, biologické vědy, spotřební zboží apod.) dosáhnout strategických cílů při řízení nákladů. Díky chytré integraci hardwaru a softwaru poskytují nové in-memory aplikace pro řízení nákladů organizacím neocenitelnou pomoc při optimalizaci provozních nákladů a provozního kapitálu. Nové aplikace pomáhají účetním i provozním a finančním manažerům udělat velmi rychle to správné rozhodnutí. Nové in-memory aplikace jsou postaveny na extrémní výkonnosti Oracle Engineered Systems, včetně Oracle Exadata Database Machine nebo Oracle SuperCluster a Oracle Exalytics In-Memory Machine, které mohou řídit velké a složité soubory dat v reálném čase. Analýzy a vizualizace v reálném čase pomáhají organizacím vytvořit ziskový produkt i nalézt správné produkty pro zvýšení podílu na existujících i nových trzích.

„Aby byly organizace schopné plnit vysoké požadavky na výrobu produktů, potřebují špičkové technologie pro řízení marže a dosažení cílů strategického řízení nákladů,“ uvedl Cliff Godwin, první viceprezident pro vývoj aplikací ve společnosti Oracle. „Díky našemu produktu In-Memory Cost Management for Process Industries dostávají zákazníci neuvěřitelně cenný nástroj, který jim pomůže transformovat jejich podnikání tím, že se budou moci rychleji a lépe rozhodovat a zvyšovat tak svou celkovou ziskovost.“

Náklady rychle a přehledně

Nové in-memory aplikace eliminují dlouhé čekání na zpracování obrovského množství dat, které je typické pro současné systémy pro řízení nákladů. Produkt Oracle In-Memory Cost Management for Process Industries zahrnuje Cost Impact Simulator, Gross Profit Analyzer a Cost Comparison Tool, které uživatelům umožňují takřka okamžitě získat přehled o nákladech. Cost Impact Simulator a Gross Profit Analyzer pomáhají organizacím maximalizovat příjmy a zvyšovat zisky. Zákazníci pomocí těchto nástrojů mohou:

  • provádět multidimenzionální analýzy nákladů pomocí komplexních vzorců, návodů a směrování dat;

  • provádět podrobné simulace nákladů, aktuálních analýz nákladů a hodnocení zásob;

  • posoudit budoucí marže, včetně možného dopadu nedodaných objednávek a předpokládané poptávky.

Nástroj Cost Comparison Tool přináší velmi podrobný náhled do nákladové struktury produktu, což organizacím umožňuje objevovat skryté možnosti pro další snižování nákladů. Pomocí tohoto nástroje mohou zákazníci:

  • Zobrazovat a analyzovat údaje složité nákladové struktury z několika výrobních míst, od několika právnických osob a v různých účetních obdobích.

  • snadno identifikovat úspory nákladů a tyto úspory pak aplikovat na celý podnik.

O společnosti Oracle

Oracle vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu a v datových centrech. Pro více informací o společnosti Oracle (NASDAQ: ORCL) navštivte www.oracle.com.