Mobilní internet dosáhl průměru 5Mbit/s

Český mobilní internet překonal pomyslný mezník průměrné rychlosti 5Mbit/s. Do tohoto čísla není zahrnuto měření z LTE sítí, a to z důvodu stále malého vzorku měření. Hodnota 5Mbit/s je také zajímavá v případě meziročního srovnání, kdy v roce 2012 dosahoval mobilní internet průměrné rychlosti 2,5Mbit/s. (TZ)

Zajímavých čísel také dosahuje rychlost kabelového internetu.

Server DSL.cz se specializuje na internetové připojení a jeho kvalitu. Svým klientům nabízí informace o dostupnosti internetu na jejich adrese a možnostech připojení od hlavních poskytovatelů.Uvedené rychlosti odpovídají naměřeným hodnotám dosaženým na měřáku internetové rychlosti serveru DSL.cz, mobilní aplikaci pro měření rychlosti v operačních systémech Android a iOS pro Apple iPhone a poskytnutým údajům o využívaných internetových službách ze strany uživatelů měřáku. Do vyhodnocených měření nejsou zahrnuta měření z IP rozsahů, které neodpovídají uživatelem vybranému poskytovateli a službě.

O provozovateli DSL.cz

DSL.cz je server zaměřený na problematiku internetu a internetového připojení v ČR vedený společností ASPA, a.s. Společnost ASPA, a.s. provozuje své internetové aplikace od roku 2001. Mezi její podnikatelské činnosti patří vývoj a provozování internetového obchodu se zařízením pro bezdrátové sítě WiFi.ASPA.cz, komunitního serveru Odpovědi.cz v české, slovenské i ukrajinské verzi i rezervačního ubytovacího systému HOTELY.cz.