Acer získal čtyři významná ocenění iF 2014 za produktový design

PRAHA, 13. února 2014 − Společnost Acer získala čtyři ocenění 2014 iF Product Design Awards. Ocenění iF pořádá již 61. rokem International Forum Design v Německu a logo iF se na celém světě stalo synonymem pro vynikající design (TZ)

Čtyři produkty od Aceru − notebook Aspire R7, chytrý telefon Liquid Z5, notebook TravelMate P645 a projektor K137 byly vybrány padesáti odborníky na design z celého světa z 3 249 položek v 17 kategoriích. Tito vítězové budou oficiálně oceněni 28. února na veletrhu BMW World v Mnichově v Německu.

Při výběru těchto vítězů byla brána v úvahu vskutku puntičkářská konstrukční kritéria − celková kvalita konstrukce a povrchů, výběr materiálů, úroveň inovace, dopad na životní prostředí, funkcionalita nebo také univerzálnost designu.

Marketingový ředitel společnosti Acer, Michael Birkin, řekl: „Jak u hardwaru, tak i u softwaru jsme se intenzivně zaměřili na estetický design i použitelnost, aby byly naše produkty více elegantní a přátelské než kdy jindy. Ocenění za design udělená mezinárodní porotou, která pochází z různých oborů a není omezena jen na IT průmysl, jsou významným uznáním a odměnou za naše úsilí v těchto oblastech.“

Vítězné produkty a kategorie:

Acer Aspire R7 (kategorie Počítače) − notebook, který je se svým 15,6″ dotykovým Full HD displejem navržen pro ovládání dotyky i pro psaní na klávesnici. Díky revolučnímu pantu Ezel™ je možné posunout displej blíže k uživateli, přitom je zachována stabilita různých poloh, které lze měnit velmi snadno pouze jednou rukou. Díky přemístění klávesnice a optimálnímu odporu, který pant klade při ovládání dotyky, je kombinace psaní na klávesnici a dotykového ovládání intuitivnější a přirozenější, a přitom zcela bezproblémové. Inovovaný model Acer Aspire R7-572 je vybaven aktivním dotykovým perem Acer Active Pen a celou řadou dotykových aplikací Acer Touch Tools, které dělají z ovládání dotyky jedinečný zážitek.

První generace Acer Aspire R7 již získala celou řadu ocenění, mezi které patří Red Dot, CES Innovations za design a inženýrství, Computex Design and Innovation nebo Taiwan Excellence.

Acer Liquid Z5 (kategorie Telekomunikace) − moderní smartphone s výbornou ergonomií, velkým 5″ displejem s poměrem stran 16:9 a předním reproduktorem s vyladěným DTS zvukem pro bohatší podání zvuku. Díky tomu je tento chytrý telefon ideální pro prohlížení webových stránek, pro komunikaci na sociálních sítích, sdílení fotek a videí i pro zábavu. Prvotřídní konstrukce přináší minimalistické křivky pro snadné uchopení do jedné ruky, telefon má tloušťku jen 8,8 mm a je dodáván v barevném provedení Essential White nebo Gentle Grey. Multifunkční tlačítko AcerRAPID™ přináší jednoduché ovládání telefonu pouze jednou rukou. Umožňuje uživatelům telefon odemknout či probudit, aktivovat 5Mpx fotoaparát s automatickým ostřením, spustit vybrané aplikace z výchozí obrazovky nebo přijmout telefonní hovor − to vše jednoduchým kliknutím.

Acer TravelMate P645 (kategorie Počítače) − ideální obchodní partner. Díky matně černému povrchu a robustnosti, která je dána použitím uhlíkových vláken a slitiny hořčíku a hliníku, se tento notebook výborně hodí do podnikatelského prostředí. Velkou zásluhu na vyšší produktivitě má také 14″ Full HD IPS displej a nejnovější technologie včetně NFC, hlasových příkazům a Wi-Fi připojení se standardem 802.11ac. Integrovaný snímač otisků prstů spárovaný s čipem TPM (Trusted Platform Module 1.2) zabezpečuje systém proti neoprávněnému přístupu. Lehká konstrukce, dlouhá výdrž na baterii a řada vylepšení pro zvýšení odolnosti přináší uživateli absolutní klid na cestách. Volitelná dokovací stanice s širokou škálou portů zase poskytuje snadnou rozšiřitelnost prostřednictvím jednoho spolehlivého propojení.

Projektor Acer K137 (kategorie Audio/Video) − tento vysoce kvalitní projektor „vše v jednom“ je dostatečně malý na to, aby se vešel do jakékoli tašky, takže si jej může uživatel vzít kamkoli s sebou. Projektor má zabudovány výkonné reproduktory, není tedy zapotřebí připojovat externí. LED lampa poskytuje jas 700 lumenů a díky softwaru pro úsporu energie je optimalizována spotřeba projektoru. S tímto přístrojem mohou uživatelé nechat svůj počítač doma − dokáže promítat obsah přímo z vložené paměťové karty. Funkce okamžitého zapnutí/vypnutí zase šetří čas a díky portu MHL™ lze s projektorem promítat obsah z chytrého telefonu, zatímco se tento telefon bude nabíjet.

Více informací o oceněních iF design najdete zde: http://www.ifdesign.de/.

O společnosti Acer

Společnost Acer byla založena v roce 1976 a zabývá se informačními a komunikačními technologiemi. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Ekologicky úsporný dodavatelský řetězec Aceru přináší produkty šetrné k životnímu prostředí – počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranicemi možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 8 000 lidí, je třetí největší firmou na světě vyrábějící notebooky (IDC 2012) a v roce 2012 dosáhly její tržby 14,7 miliard amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.

© 2014 Acer Inc. Všechna práva vyhrazena. Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Inc. Ostatní ochranné známky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.