Soči na firemních počítačích: Sáblíková a Soukalová překonaly i Jágra

PRAHA, 21. února 2014 – Jak si vedou čeští hokejisté, biatlonisté či rychlobruslařky na zimní olympiádě s napětím sledovali nejen sportovní fanoušci, ale i zaměstnavatelé. Časový harmonogram olympijských disciplín v Soči se totiž kvůli tříhodinovému časovému posunu do značné míry překrývá s obvyklou pracovní dobou a tak jako u předchozích sportovních megaaakcí i Soči potvrzuje nepřímou úměru: čím lepší výkony českých sportovců, tím horší výkony zaměstnanců v kancelářských profesích. Konkrétní propady pracovní morálky potvrzují analytická čísla technologické společnosti truconneXion, která vyvíjí software AuditPro pro sledování firemní výpočetní techniky. (TZ)

Z dlouhodobého sledování aktivit na firemních zařízeních dvou set českých firem vyplývá, že sportovní akce typu olympijských her zaujmou široké vrstvy národa včetně těch, kteří normálně čas sledováním sportovních výsledků netráví. „Nejinak tomu bylo i v případě zimní olympiády v Soči, kde se o největší rozruch na firemních počítačích a mobilech postarala rychlobruslařka Martina Sáblíková současně se smíšenou biatlonovou štafetou, která s jejím závodem na 5000 metrů termínově kolidovala. Ve středu mezi 15.30 a 16.30, kdy se odehrávaly jejich závody, dramaticky, více než o 120 % ve srovnání s dlouhodobým průměrem vzrostla mimopracovní aktivita na internetu,“ uvedl Martin Hnízdil, AuditPro manažer společnosti truconneXion.

Top 5 olympijských událostí na firemních zařízeních v období zimní olympiády v Soči

  1. – 2. Rychlobruslení – Martina Sáblíková, 5 000 m – současně biatlon smíšená štafeta – středa 19.2. 15.30 – 16.30

  1. Biatlon – Gabriela Soukalová, Veronika Vítková – pondělí 17.2. 16.00 – 17.00

  2. Biatlon – Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup – úterý 18.2. 11.30 – 12.30

  3. Lední hokej – Česká republika – Bělorusko – pátek 9.00 – 11.30

Největší vzestup mimopracovních aktivit na firemních počítačích a mobilech pracovníků v kancelářských profesích časově koliduje s uvedenými sportovnímu událostmi. Tabulka zohledňuje poměr pracovních a mimopracovních aktivit se standardním snímkem pracovního času v rozmezí 6.00 až 18.00 ve 200 firmách v ČR. Sledované období pracovní dny 10.2. –  14.2. a 17.2. – 19.2. 2014. Zdroj: AuditPro.

O společnosti truconneXion – www.txn.cz

Společnost truconneXion, a. s., poskytuje déle než šestnáct let profesionální IT služby společnostem z nejrůznějších sektorů. Společnost je od svého vzniku koncipována jako moderní organizace, která se dokáže velmi pružně přizpůsobit specifikům trhu a dynamice vývoje informačních technologií.

O produktu AuditPro – www.auditpro.cz

AuditPro je původní český nástroj pro správu licencí a evidenci počítačů. Umožňuje ve velmi krátké době zavést efektivní správu softwaru, hardwaru i veškerého ostatního majetku tak, aby probíhala s minimálním úsilím a maximálně šetřila prostředky firem. Přináší rovněž unikátní informace o skutečném využití používaných IT zařízení a softwarových aplikací konkrétním uživatelem.

Díky nástroji AuditPro obdržela technologická společnost truconneXion prestižní ocenění Partner roku 2010 pro střední a východní Evropu v kategorii Software Asset Management (SAM) od společnosti Microsoft.