Velkoformátové komerční displeje Samsung: Na velikosti záleží

Praha, 21. února 2014 – Samsung Electronics Co., Ltd. mění dosavadní maloobchodní zkušenosti svými sériemi 65, 75 a 95palcových velkoformátových displejů (LFD) s označením ME, MD a ED. Tyto super velké panely umožňují prodejcům efektivněji prezentovat své produkty v jejich skutečné velikosti a kreativně využít prostor zobrazením produktu včetně propagačních informací. Obchodníci tak mohou nově a efektivněji využít svůj prodejní prostor, který povede k vyšší návštěvnosti a inspiruje zákazníky. S použitím velkých LFD displejů společnosti Samsung lze také sestavit video stěny úsporněji než se zařízeními s menší úhlopříčkou. (TZ)

„Ve vysoce konkurenčním maloobchodním průmyslu roste poptávka po LFD displejích, jelikož umožňují digitální prezentaci produktů, která dokáže vytvořit jedinečný zážitek v obchodě a účinně zapojit zákazníky. Super velké LFD displeje Samsung jsou dokonalejší alternativou tradičních displejů, protože využívají nejnovější technologie pro dosažení vynikající kvality obrazu, která upoutá pozornost zákazníka,“ řekl Petr Kheil, ředitel divize IT a Business Enterprise společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Na velikosti záleží

LFD displej Samsung s úhlopříčkou 95 palců poskytuje největší zobrazovací plochu o rozměrech 2127,2 mm x 1210,0 mm x 45,8 mm. To umožňuje obchodníkům poskytovat rozličné zkušenosti s propagací produktů ve skutečné velikosti. Vytvářejí tak prostředí, ve kterém má zákazník pocit, že se dívá na skutečný výrobek.

Vylepšená kvalita obrazu

Nové LFD displeje Samsung díky celé řadě inovací poskytují jasnější a ostřejší obraz, text a video. Jednotka pro podsvícení (BLU) se nachází přímo za panelem, nebo na jeho okrajích, takže poskytuje lepší kvalitu obrazu, vetší kontrast barev a hlubší odstín černé. Tento ultra jasný panel zvyšuje kontrastní poměr a snižuje rozptyl světla a odrazy. Vzhledem k tomu, že LFD displeje poskytují stejný jas bez ohledu na okolní osvětlení, mohou spotřebitelé vidět text, obrázky a videa i v jasně osvětlených místnostech.

Prémiový design usnadňuje instalaci

Velkoformátové LFD displeje Samsung jsou tenčí a lehčí než běžné LFD, takže mohou být zavěšeny a instalovány bez použití speciálních nástrojů i ve stísněných prostorách, což snižuje náklady na instalaci. Technologie série ME (podsvícení EDGE LED) i sérií MD a ED (podsvícení Direct LED) snižuje hloubku displeje. I postranní rámečky jsou tenčí, aby nerozptylovaly diváky. K dispozici je také displej s funkcí pivot, tedy s orientací na výšku i na šířku, a pojízdné stojany pro flexibilní možnosti instalace.

Už žádné video z počítače

Série ME a MD obsahují platformu Samsung Smart Signage s vestavěným multimediálním přehrávačem, díky kterému si maloobchodníci nemusejí navíc pořizovat ještě externí PC. Samsung Smart Signage rovněž zahrnuje MagicInfo® S, vestavěný software společnosti Samsung pro správu obsahu, který zjednodušuje správu displeje a umožňuje rychlou a snadnou aktualizaci.

Funkce přidané interaktivní informační tabule

Interaktivní informační tabule se v oblasti maloobchodu používají proto, aby přilákaly a oslovily více zákazníků. Super velké LFD displeje Samsung lze přeměnit na interaktivní informační tabule přidáním dodatečného dotykového příslušenství. Jeho instalace je jednoduchá − uživatel umístí dotykový rám před obrazovku, upevní ji držáky a utáhne několik šroubů.

 

Specifikace

Model

MD65C

ME75C

ME95C

Panel

Diagonální úhlopříčka

65 palců

75 palců

95 palců

Mechanické specifikace

Rozměry

1467,4 mm x 848,0 mm x 56,2 mm

1678,2 mm x 958,7 mm x 48,6 mm

2127,2 mm × 1210,0 mm × 45,8 mm

Vlastnosti

Tenký a lehký LFD s vestavěným MagicInfo® S

Interní přehrávač (vestavěný hardware)

Model

ED65C

ED75C

Panel

Diagonální úhlopříčka

65 palců

75 palců

Výkon

Běžný provoz (W/h)

180

247

Režim spánku

Méně než 1 W

Stand-by režim

Méně než 1 W

Mechanické specifikace

Rozměry

1467,4 mm x 848,0 mm x 64,9 mm

1675,0 mm x 959,1 mm x 64,8 mm

Vlastnosti

LED LFD

Vestavěný reproduktor (10 W+10 W),PIP/PBP, úzký rámeček, nízká hmotnost, RS-232C In/Out, 1 D-sub a 1HDMI

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.