Společnost MasterCard spouští platformu MasterPass In-App pro bezpečné nákupy z mobilních aplikací

Barcelona 24. února 2014 – Společnost MasterCard®, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, dnes na kongresu Mobile World představila svou novou platformu MasterPass In-App, nabízenou v rámci digitální služby MasterPass™. MasterPass In-App umožňuje bezpečné nákupy z prostředí mobilní aplikace nahrané v zařízení. Odstraňuje tak nutnost předávat důvěrné informace z platební karty mezi různými mobilními aplikacemi – což je krok, který může výrazně zvýšit riziko jejich zneužití. (TZ)

Digitální služby dobývají svět a v souvislosti s tím dochází i k vývoji platebních metod a způsobů nakupování. Spotřebitelé nyní nakupují a platí způsobem, který nejlépe odpovídá jejich potřebám a životnímu stylu – a používají k tomu různé prostředky.

Většinou k tomu stačí pouhé klepnutí, kliknutí nebo přiložení – ať již doma, na cestě, v aplikaci nebo k pokladně. Využití uživateli různých elektronických zařízení k platbám raketově narůstá. Podle společnosti ABI Research dosáhnou v roce 2016 celkové tržby z mobilních aplikací včetně nákupů v aplikacích (tzv. in-app nákupy) 46 miliard dolarů, což je více než čtyřnásobek tržeb z roku 2011, které činily 8,5 miliardy dolarů.

„MasterPass In-App přenáší funkce stávající digitální webové služby MasterPass do prostředí mobilních aplikací. Aplikace se zabudovaným řešením MasterPass umožňují uskutečnit nákup jediným klepnutím na připojeném zařízení, aniž by bylo nutné opouštět prostředí aplikace,“ říká Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. „Optimalizace placení zvyšuje pocit snadného nákupu zajištěného nejvyšším stupněm zabezpečení a šifrování,“ dodává.

„MasterPass In-App představuje nejnovější nabídku společnosti MasterCard určenou pro specifické potřeby nového digitálního prostředí. Spotřebitelům nabízí jednoduchost a použitelnost pro všechny nákupní kanály a všechna zařízení a obchodníkům zase umožňuje oslovit nové spotřebitele způsoby, které dříve nebyly možné,“ uvedl Ed McLaughlin, vedoucí oddělení nových platebních metod společnosti MasterCard. „Zároveň vyvíjíme rámec, díky kterému budou platby s použitím zařízení s MasterPass minimálně stejně bezpečné jako jakékoliv jiné naše současné kartové transakce. To je důkaz, že u nás jdou inovace vždy ruku v  ruce s nejvyšším stupněm zabezpečení.“

MasterPass In-App bude k dispozici vývojářům a obchodníkům na začátku 2. čtvrtletí letošního roku. Služba vyžaduje rychlé a nekomplikované začlenění. K platformě MasterPass dosud úspěšně přistoupilo více než 30 tisíc obchodníků v Austrálii, Kanadě, Itálii, Velké Británii a Spojených státech.

O společnosti MasterCard

MasterCard (NYSE: MA), www.mastercard.com, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách. Zajišťuje fungování nejrychlejší procesní sítě platebních transakcí na světě. Propojuje uživatele, finanční instituce, firmy, vlády a společnosti ve více než 210 zemích a územích. Produkty a řešení MasterCard dělají každodenní obchodní aktivity – jako nakupování, cestování, řízení byznysu a financí – jednodušší, bezpečnější a efektivnější pro každého. Následujte nás na Twitteru @MasterCardNews, diskutujte s námi na Cashless Pioneers Blog a odebírejte naše noviny zde Engagement Bureau