Aplikace od Aquasoftu pomáhá Scania CER při rozhodování

4. 3. 2014, Praha  – Softwarová firma Aquasoft vyvinula na klíč pro společnost Scania CER Manažerský informační systém. Systém zpracovává velké množství nekonsolidovaných dat a vytváří z nich přehledné manažerské reporty, které manažeři celého středoevropského regionu společnosti Scania CER využívají pro každodenní rozhodování. (TZ)

Firma Scania CER oslovila společnost Aquasoft s poptávkou na vývoj flexibilního Manažerského informačního systému (MIS). Spolupráce mezi firmami byla zahájena vývojem úvodního prototypu, na kterém Aquasoft demonstroval svůj přístup k realizaci projektu na základě předloženého konkrétního zadání. „Hledali jsme partnera pro dlouhodobou spolupráci, který pochopí naše potřeby a na dodaném prototypu nás přesvědčí o svých kompetencích. Prototyp nebyl ve fázi výběrového řízení finančně kompenzován, což pro dodavatele představovalo jistou míru rizika. Řešení společnosti Aquasoft bylo expertní skupinou označeno za jasného vítěze a jsme rádi, že následná práce týmu Aquasoftu dokázala pomyslnou laťku během implementace ostré verze ještě dále posunout,“ říká Pavel Křepela, projektový manažer ze společnosti Scania CER.

Hlavním účelem MIS, vyvinutého a dodaného firmou Aquasoft, je zobrazovat v jednotných a přehledných reportech konsolidované výkonnostní ukazatele a provádět nad nimi nejrůznější analýzy. Získané informace využívají manažeři na všech stupních řízení společnosti Scania v rámci celého středoevropského regionu (CER). Manažeři tak mohou v MIS například sledovat vývoj EBIT, vývoj prodeje jednotlivých produktů a služeb, tržby jednotlivých poboček atd. Přístupová oprávnění zajišťují, aby se k určitým informacím dostali vždy pouze oprávněné osoby. Uživatelé pracují s předpřipravenými reporty, nebo si vytváří své vlastní ad-hoc reporty. Reporty mohou uživatelé mezi sebou sdílet. Data si prohlíží přes běžný webový prohlížeč a dostanou se k nim i z mobilních zařízení.

Vlastní projekt zahrnoval detailní analýzu, návrh řešení, implementaci, nasazení a jeho integraci do stávajícího prostředí Scania CER. „Projekt jsme realizovali postupně v několika fázích v souladu se zvolenou implementační metodikou Scrum. Řešení jsme vyvinuli v .NET 4,5 za použití komponent DevExpress ASP.NET,“ dodává k projektu Pavel Mrzena, vedoucí projektu ve společnosti Aquasoft.

V současné době Aquasoft pokračuje na dalším rozvoji Manažerského informačního systému. Řešení typu Business Intelligence a manažerského reportingu patří mezi stěžejní kompetence Aquasoftu, více informací naleznete na samostatných stránkách www.bi-reporting.eu.

O Aquasoftu

Aquasoft patří mezi přední domácí firmy zaměřené na dodávky softwarových aplikací. Na trhu působí od roku 1996. Za dobu své existence úspěšně realizoval celou řadu vývojových a integračních projektů zahrnujících geograficky, procesně i věcně velmi rozsáhlé systémy. Tým více než 100 kvalifikovaných profesionálů zaručuje nejen prémiovou kvalitu poskytovaných služeb, ale také ryze osobní přístup ke každému klientovi.

O Scania

Scania je špičkovým výrobcem a dodavatelem těžkých nákladních vozidel, autobusů, autokarů, průmyslových a lodních motorů. Společnost též nabízí širokou řadu doplňkových služeb. Pobočky se nacházejí ve více než 100 zemích. Scania CER má sídlo v Praze a tvoří jí Scania v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.