Ján Masaryk ředitelem nové telekomunikační divize společnosti Softec

Praha/Bratislava, 5. března 2014 – Přední konzultačně-softwarová skupina Softec zaznamenala v loňském roce výrazný nárůst tržeb v oblastech bankovnictví a telekomunikací. Tento úspěch, společně s vývojem na trhu, vedl společnost k vytvoření dvou samostatných divizí – telekomunikační a bankovní, díky kterým nabídne klientům větší specializaci a rychlejší reakci na nejnovější trendy v obou sektorech. (TZ)

Na základě rozhodnutí valné hromady se divize telekomunikačních a bankovních systémů od 1. března 2014 dělí na dvě samostatné divize. Toto rozhodnutí odráží vývoj na trhu v době, kdy se redefinují finanční a telekomunikační služby. V bankovnictví se hovoří o období „BANK 3.0“, kterou charakterizuje obsluha klientů přes různé kanály, používání elektronických peněženek, cloud-řešení a využívání sociálních médií. Podobně dynamická situace je i v odvětví telekomunikací, kde se výrazně rozšiřuje portfolio poskytovaných služeb do nových oblastí, včetně domén mimo dosavadního působení telco operátorů. Tyto trendy Softec reflektuje ve své strategii, přičemž posiluje i své konzultační složky směrem k poskytování komplexnějších služeb svým zákazníkům.

Novým ředitelem Divize telekomunikačních systémů se stává Ján Masaryk, který nastoupil do firmy Softec v červenci 2013 na pozici Business Development manažer. V IT branži působí už přes 15 let, naposledy ve firmě Asseco Central Europe jako ředitel útvaru Koordinace a podpory strategie, kde měl mimo jiné na starosti koordinaci rozvoje produktového portfolia.

Ján Masaryk, ředitel Divize telekomunikačních systémů, Softec: „Za poslední rok jsme zaznamenali 50% nárůst tržeb v řešeních pro telekomunikační sektor. Toto číslo nás zavazuje zajistit pro naše telco klienty ještě lepší péči a služby. V nejbližších měsících posílíme jak naše konzultační a integrační služby, tak i rozvoj a tvorbu nových vlastních produktů pro toto odvětví.“

Druhou část – Divizi bankovních systémů – povede Roman Janota, který byl posledních šest let ředitelem společné Divize telekomunikačních a bankovních systémů. V Softecu pracuje již od roku 2004.

„Naším cílem je rozšířit naše stávající portfolio zákazníků. Chceme získat další středně velké banky a dceřiné společnosti mezinárodních společností, protože většina těchto velkých bank již našimi klienty je. Chceme využít naše zkušenosti i z jiných odvětví a pomoci bankám začít více využívat při prodeji svých produktů třetí strany. To by jim mohlo pomoci na trhu uspět,“ upřesňuje Roman Janota.

Ján Masaryk (38) – do Softecu nastoupil v červenci 2013 na pozici Business Development manažer. V březnu 2014 byl jmenován ředitelem nové Divize telekomunikačních systémů. Před svým nástupem do firmy Softec působil v předních slovenských ICT společnostech jako je Asseco Central Europe nebo PSE Siemens. Je absolventem Ekonomické univerzity v Bratislavě. Hovoří plynně anglicky. Má rád inovace, trendy v IT, jachting a své děti.

Roman Janota (55) – aktuální ředitel Divize bankovních systémů působí ve firmě Softec přes deset let, z toho posledních šest jako ředitel Divize telekomunikačních a bankovních systémů. Má dlouholeté zkušenosti z různých manažerských pozicí v oblasti IT a factoringu (VÚB, SLSP). V rámci skupiny Softec zastává od roku 2008 pozici jednatele Softec CZ a předsedu představenstva firmy Centaur. Od loňského roku je aktivním členem Rady pro spolupráci s praxí FIIT STU. Mimo angličtiny ovládá i ruštinu. Je vášnivým cyklistou.

KONEC

O společnosti Softec

Softec je významnou konzultačně-softwarovou spoločností, která poskytuje služby kromě Slovenska a Česka v dalších osmi zemích střední a východní Evropy. Jde především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzu, návrh a vývoj komplexních IT řešení, systémovou integraci a outsourcing. Mezi její klíčové zákazníky patří významné společnosti z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, veřejné správy a telekomunikaci. V roce 2012 se stala na Slovensku IT firmou roku. V současné době má na Slovensku a v Česku téměř 300 zaměstnanců. Více na www.softec.cz.