BenQ uvádí tři nové projektory s velkou svítivostí

Praha 6. 3. 2014 – Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a světová jednička na trhu s DLP projektory, rozšiřuje portfolio projektorů o tři nové modely, BenQ SX914, BenQ SH915 a BenQ SW916. Cíleny jsou pro použití na veletrzích, pracovních poradách či konferencích. Díky enormnímu světelnému výkonu je lze snadno použít i při zapnutém stropním osvětlení nebo pro projekci z větší vzdálenosti. (TZ)

Největší svítivostí, 6000 ANSI lumenů, disponuje model BenQ SX914. Nabízí projekci při kontrastním poměru 6500 : 1, paletě 1,07 miliard barev a rozlišení XGA 1024 x 768 bodů. Dále poskytuje velký 1,6x zoom a vertikální funkci posunu objektivu Lens Shift, která umožňuje větší flexibilitu při výběru místa instalace projektoru. Výhodou je i snadnost a rychlost zapojení projektoru do provozu, využívající široké škály portů. K dispozici jsou i dva integrované 10W reproduktory. BenQ SX914 je dostupný v České republice za cenu 64 190 Kč včetně DPH, resp. 2334 euro včetně DPH na Slovensku.

Další ze série nových projektorů řady S je BenQ SH915. Tento model poskytuje Full HD rozlišení 1920 x 1080 bodů, svítivost 4000 ANSI lumenů s poměrem stran 16 : 9 a kontrastní poměr 11 000 : 1. Dále nabízí 1,5x zoom s maximální velikostí projekce 7,62 m a pro účely ozvučení vestavěný 5W reproduktor. Model BenQ SH915 je dostupný v České republice za cenu 44 990 Kč včetně DPH, resp. 1629 euro včetně DPH na Slovensku.

Rozlišením WGXA 1280 x 800 bodů ve formátu 16 : 10, světelností 5 000 ANSI lumenů a kontrastním poměrem 7500 : 1 pak disponuje model BenQ SW916. K dispozici je opět velký 1,5x zoom pro zobrazení plochy až 7,62 m. BenQ SW916 bude k dispozici na tuzemském trhu od května 2014. Doporučené koncové ceny jsou pro Českou republiku 64 190 Kč včetně DPH, resp. 2334 euro včetně DPH pro Slovensko.

Bezdrátový přenos a další pokročilé funkce

Všechny uvedené modely projektorů umožňují díky volitelnému USB adaptéru také bezdrátový přenos dat. Integrovaná funkce Wireless Display a nová bezplatná aplikace BenQ QPresenter pak následně zajistí snadné bezdrátové propojení mezi projektorem, chytrým telefonem, tabletem či počítačem.

Pro zobrazení 3D obsahu je k dispozici nejnovější 3D technologie s připojením prostřednictvím portu HDMI. O kvalitní obraz se stará technologie BrilliantColor, poskytující mimořádně širokou barevnou škálu. Zajímavostí je i funkce LAN Control, umožňující uživateli přístup k plné funkčnosti projektoru ze svého pracovního místa. Takto může být např. provedena centrálně řízená aktualizace u všech projektorů v síti. Nové modely jsou velmi flexibilní i díky funkci LAN Display pro přenos obrazových dat přes standardní síťový kabel RJ-45.

SmartEco technologie pro zvýšení životnosti lampy

Intenzita světla a energetická efektivnost jde u projektorů BenQ SX914, BenQ SH915 a BenQ SW916 ruku v ruce. Díky technologii SmartEco (nízká spotřeba energie) produkuje lampa jen tolik světla, kolik je opravdu nutné a vždy se samostatně přizpůsobí promítanému obsahu. Životnost lampy je tím v závislosti na modelu prodloužena pří plné intenzitě až o 4000 hodin.

Pro více informací o nových projektorech navštivte prosím www.BenQ.cz

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”).