Fujitsu získalo ocenění Intel Innovation Award za průkopnickou technologii světelné rychlosti pro datacentra

Mnichov/Hanover, 11. března  2014 – Fujitsu získává od společnosti Intel ocenění za inovaci za svou novou technologickou koncepci datových center. Slavnostní předávání se uskutečnilo v 10.00 v pavilónu Intel P37 v rámci veletrhu CeBIT. (TZ)

„Pro společnost Fujitsu je velkou ctí přijmout ocenění Intel Innovation Award. Zároveň představuje motivaci pokračovat v další spolupráci s Intelem na vývoji nových technologií pro datová centra. Křemíková fotonika má potenciál předefinovat roli datových center do pozice poskytovatelů výpočetního výkonu orientovaných na služby pro organizace provádějící byznys v reálném čase. Oddělením serverových a úložných komponent uskutečňujeme významný krok směrem ke zvýšení efektivity datových,“ prohlásil viceprezident Fujitsu pro produktový vývoj Jens-Peter Seick.

Technologie křemíkové fotoniky přenáší data rychlostí světla, odstraňuje překážky a umožňuje firmám pracovat v reálném čase a plnou rychlostí. Díky optickým kabelům proudí data rychlostí světla, při přenosech až 1,6 Tb/s (terabity za sekundu, dostatečná rychlost pro přenos pevného disku o kapacitě 1 TB za pouhých pět sekund).

„S prvním serverovým řešením na světě založeným na technologii Intel Silicon Photonics společnost Fujitsu působivě demonstruje, že s pomocí nápaditého návrhu systémů datového centra je možné dosáhnout výrazného zvýšení výkonu. Kromě toho tento princip ukazuje, jak lze pomocí inovativních postupů eliminovat výkonové překážky v serverech i úložištích. Společnosti Intel a Fujitsu položily základ pro datové centrum budoucnosti. Prostřednictvím ocenění Intel Innovation Award potvrzujeme tento mimořádný úspěch,“ uvedl Christian Lamprechter, jednatel Intel GmbH.

Technologie slibuje výraznou proměnu datových center v budoucnosti, protože má potenciál odstranit fyzická omezení struktury datových center. Vzhledem k tomu, že data lze přenášet na vzdálenost až 300 metrů bez snížení výkonu, lze optimalizovat návrh nových datových center. Je tak možné oddělit síť, úložiště i výpočetní uzly. Zpracovávající jednotky, které generují největší množství tepla pak mohou dostat optimální chlazení, aniž by bylo nutné zdroje pro vytápění, odvětrávání a klimatizaci (HVAC) používat také pro chlazení pasivnějších komponent jako jsou úložiště a síť. Křemíková fotonika rovněž usnadní připojení nových serverových uzlů nebo úložných systémů, protože je možné je umístit do externích racků a připojit pomocí optických vláken do jádra serveru.

Technologie křemíkové fotoniky vznikla ve spolupráci firem Fujitsu a Intel a poprvé byla představena veřejnosti v listopadu 2013 v Německu, na Fujitsu Foru v Mnichově.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz

Všechny ostatní názvy společností a produktů uvedené v tomto dokumentu jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Informace v této tiskové zprávě jsou platné k datu vydání a mohou se kdykoliv změnit bez předchozího upozornění.