Fujitsu poskytuje technologie pro výzkum in-memory computingu na platformě SAP HANA

Hanover/Praha, 11. března 2014 – Společnost Fujitsu oznámila, že dodává serverovou technologii na podporu výzkumu in-memory technologie, který probíhá v Magdeburském výzkumném a kompetenčním clusteru (MRCC). Fujitsu posiluje dlouhodobou spolupráci s touto výzkumnou institucí a nyní poskytuje řešení FlexFrame Orchestrator, jež poslouží jako základ pro nejnovější výzkumný projekt MRCC. Projekt se zaměřuje na další optimalizaci serverových systémů, na nichž běží platforma SAP HANA a související obchodní procesy. Poznatky z výzkumu ovlivní strukturu budoucích generací řešení a služeb Fujitsu, což znamená přínos pro zákazníky. (TZ)

“Spolupráce mezi Fujitsu a organizací MRCC na Magdeburgské univerzitě spojuje vědu a ekonomiku, kdy v praktickém výzkumu obě strany přímo profitují ze sebe navzájem. Naše výzkumné poznatky se budou nadále rozvíjet a prakticky testovat na nově nasazené infrastruktuře, zahrnující také FlexFrame Orchestrator běžící na SAP HANA. Výsledky výzkumu a testů se promění v nápaditá řešení společnosti Fujitsu pro softwarovou architekturu SAP,“ říká Prof. Dr. Klaus Turowski, ředitel Madgeburgského výzkumného a kompetenčního centra.

MRCC, jež zahrnuje Univerzitní kompetenční centrum Magdeburg, provozuje a spravuje aplikace SAP a slouží 90 000 uživatelů v 38 zemích na univerzitách i v dalších vzdělávacích institucích. S více než 150 systémy, na nichž běží software a technologie SAP, je MRCC pro tento výzkumný projekt ideálním partnerem, neboť zde lze demonstrovat a testovat řešení pro efektivní provoz.

„Platforma SAP HANA přináší zásadní posun paradigmatu s dalekosáhlými důsledky pro možnosti firemních informačních systémů podporovat obchodní procesy a strategii. Očekáváme, že spolupráce s MRCC nám umožní nabízet nejlepší serverovou technologii ve své třídě pro SAP HANA a tradiční aplikace SAP. Díky našim inovacím dostávají zákazníci možnost zjednodušit své systémy, maximalizovat využití svých investic do softwaru SAP a posílit svou konkurenční výhodu na trhu,“ říká Thomas Pickel, vedoucí Fujitsu pro oblasti řešení SAP.

Ve většině softwarových architektur existuje obrovský potenciál pro zjednodušení a zefektivnění základní infrastruktury. Aplikace jsou poté flexibilnější a efektivnější, a také lépe reagují na měnící se potřeby byznysu. Kromě toho může mnoho aplikací běžících na SAP HANA těžit z optimální integrace do celkové správy datového centra. Tyto potřeby lze vyřešit otevřenou platformou Fujitsu FlexFrame Orchestrator pro správu aplikací SAP a pro aplikace běžící na SAP HANA.

Cílem výzkumného projektu v MRCC je naplnit tyto potřeby rozvojem podrobné definice principu a popisu zjednodušených a vylepšených IT operací na základě Fujitsu FlexFrame Orchestratoru. Prostřednictvím kvalitnějšího provozního prostředí mohou firmy využívat zjednodušených, avšak vysoce zabezpečených operací, zvýšené flexibility a celkově nižších pořizovacích nákladů. Dalším předpokládaným přínosem pro zákazníky je možnost uvolnit zdroje pro rozvoj byznysu pomocí promyšleného využívání FlexFrame Orchestratoru. Nový výzkum tak dále pomůže organizacím transformovat a zjednodušit obchodní procesy.

Fujitsu, jako společnost zaměřená na inovace, dlouhodobě investuje do podobných projektů na celém světě. Dalším příkladem je Laboratoř výpočtů orientovaných na služby v Institutu Hasso Plattnera. Tamní výzkum pomáhá společnosti Fujitsu přinášet svým zákazníkům ověřenou hardwarovou technologii a také principy pro efektivní strukturu a provoz serverových systémů pro in-memory computing na platformě SAP HANA v heterogenních prostředích. Výzkum podporovaný společností Fujitsu nese rysy moderních serverových operací v datových centrech, jako je virtualizace, dostupnost systémů a zálohování.

Ceny a dostupnost

Řešení společnosti Fujitsu, jako je FlexFrame Orchestrator, jsou dostupné celosvětově přímo od Fujitsu. Ceny se liší podle regionu a konfigurace.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz