vShape od Fujitsu spojuje nejnovější clusterové technologie pro úložiště

Hanover/Praha, 11. března 2014 – Společnost Fujitsu oznámila integraci clusterového systému Data ONTAP od společnosti NetApp do své ověřené referenční architektury vShape. Spojí se tak servery Fujitsu x86 PRIMERGY a switche Brocade s úložnými systémy NetApp. Soukromé společnosti tak dostanou flexibilnější a lépe rozšiřitelnou, škálovatelnou a sdílenou infrastrukturu, která se umí vypořádat s téměř neomezeným nárůstem objemu dat. (TZ)

Fujitsu vShape tak synchronizuje v komplexním řešení všech tří prodejců veškeré prvky pro softwarové balíky definovaných velikostí. Toto řešení přináší zákazníkům klid a pohodlí – prostřednictvím architektury s prověřenou škálovatelností, za všech okolností spravovanou v rámci jediného kontaktního bodu. Na rozdíl od konceptů ostatních výrobců, právě tato flexibilita dělá z řešení Fujitsu vShape ideální nástroj pro firmy, které závisejí na lokálním hardwaru nebo serverech. Ty je možné šklákovat a plnit neustále narůstající požadavky na úložiště.

Plně virtualizované řešení Fujitsu vShape je dedikované zařízení pro větší firmy, které je speciálně navrženo pro doposud nedefinované infrastrukturní požadavky. Dokáže zajistit flexibilitu informačních a komunikačních systémů tak, aby se i v budoucnu infrastruktura dokázala vypořádat s nároky, které mohou vzniknout. Zároveň bezprostředně řeší trvalé problémy se správnou rychle narůstajících datových objemů. Ve výsledku umožňuje vShape společnostem škálovat v rámci jediného úložného systému a poskytuje virtualizované, sdílené infrastruktury, které jsou určené pro nerušený provoz po celou dobu životnosti systému.

„Každá firma má jedinečné, neustále se měnící a vyvíjející požadavky na informační systémy, ale všechny mají jednu věc společnou, a tou je prudký, exponenciální nárůst objemu dat. Nikdo neumí předpovídat budoucnost, ale volba Fujitsu vShape ji umožňuje firmám plánovat pomocí pružných základů. Výhradně virtualizované informační prostředí vShape firmám zaručuje, že se budou umět vypořádat i s doposud neznámými požadavky na kapacitu úložiště v budoucnosti,“ říká Bernhard Brandwitt, viceprezident Fujitsu pro úložiště.

Zákazníci, kteří zvolí Fujitsu vShape, rovněž díky clusterovému systému Data ONTAP od společnosti NetApp minimalizují odstávky systému. Systém umí uzdravit sám sebe a umožňuje provádět operace, jako je správa úložiště, práce v rámci životního cyklu hardwaru a upgrade softwaru na běžícím systému, pomocí uvolnění jednoho uzlu pro údržbu. Zákazníci ve výsledku ušetří čas a peníze, neboť mohou konsolidovat a sdílet stejnou infrastrukturu při práci s různými požadavky v oblasti výkonu, kapacity a bezpečnosti.

Přijetím plně virtualizované informační infrastruktury jako je Fujitsu vShape se mohou firmy rozhodnout, jak chtějí ukládat informace v současnosti i v budoucnosti – zdali je chtějí mít ve svých vlastních prostorách nebo v cloudovém uspořádání. Nejnovější vylepšení vShape rovněž umožňuje firmám oddělit své informační technologie od životního cyklu aplikací a přejít na ‚operační princip‘ namísto vyhrazeného hardwarového systému. Firmy tak získávají flexibilní způsob, jak se vyrovnat s nevyhnutelným nárůstem objemu dat a s problémy souvisejícími s jejich správou a mohou se vyhnout závislosti na jednom výrobci.

Ceny a dostupnost

Řešení vShape, včetně serverů PRIMERGY, úložiště NetApp, switche Brocade a virtualizačního softwaru od VMware nebo Microsoftu je dostupné od společnosti Fujitsu nebo prostřednictvím distribučních partnerů. Ceny se liší podle regionu a parametrů.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz