CZC.cz představuje herní sestavy vzniklé ve spolupráci s týmem eSuba a společností Intel

Česká republika, Praha – 17. 3. 2014 – Společnost CZC.cz, jeden z největších internetových obchodníků s počítači a elektronikou v České republice, rozšiřuje svoji nabídku počítačových sestav o herní stroje CZC eSuba GrandMaster a Challenger. Tyto sestavy vznikly jako výsledek spolupráce mezi CZC.cz, česko-slovenskou progamingovou jedničkou eSuba a společností Intel. (TZ)

„Stavebním pilířem sestav CZC eSuba není jen vysoký herní výkon, ale také připravenost na budoucí úpravy a kvalita zpracování jednotlivých komponent, při jejichž výběru zúročili své nesčetné zkušenosti ti nejlepší hráči české a slovenské progamingové scény,“ uvedl k představení sestav Ladislav Dyntar, manažer týmu eSuba.

CZC eSuba Challenger: z potu a krve těch nejlepších

Srdcem výkonnějšího z obou modelů s označením Challenger je čtyřjádrový procesor Intel Core i5-4670K, který tiká na frekvenci 3,4 GHz (3,8 GHz Turbo) a staví na architektuře Haswell. Osazen je v základní desce MSI Z87-G45 GAMING, která se vyznačuje použitím součástek Military Class 4, podporou PCI Express x16 třetí generace a rozsáhlými možnostmi přetaktování s utilitou OC Genie 4.

Do role grafického guru této sestavy byla obsazena grafická karta Sapphire Radeon R9 270X OC BOOST BF4 EDITION, jejíž jádro je taktováno na frekvenci 1020 MHz a napojeno na 2 GB GDDR5 paměti (5600 MHz efektivně). Co se konektivity týče, nabídne karta 2x DVI, DisplayPort a HDMI.

Sestava Challenger je dále vybavena 16 GB DDR3 paměti Kingston HyperX Beast (1866 MHz), svižný chod a dostatek úložného prostoru pak zajišťuje kombinace SSD disku Kingston HyperX 3K s kapacitou 120 GB a klasického pevného disku WD Caviar Black o velikosti 1 TB.

CZC eSuba GrandMaster: progamer po tvém boku

Cenově dostupnější sestava GrandMaster ve svých útrobách skrývá procesor Intel Core i5-4570 se čtveřicí fyzických jader taktovaných na 3,2 GHz s možností režimu Turbo a automatickým přetaktováním na 3,6 GHz. Základem celé sestavy je deska MSI H87-G43 GAMING, která se opírá o stejné hodnoty jako vyšší model Z87-G45 GAMING posazený v sestavě Challenger.

Dostatečný grafický výkon má na starosti grafická karta Sapphire Radeon R7 260x OC s 2 GB GDDR5 paměti (6600 MHz efektivně) a jádrem taktovaným na 1050 MHz. Možnosti připojení zobrazovacích zařízení jsou totožné s modelem Challenger. K dispozici vám bude 2x DVI, DisplayPort a multimediální rozhraní HDMI.

Výše uvedené klíčové komponenty v sestavě GrandMaster doplňuje 8 GB DDR3 paměti Kingston HyperX Blu (1600 MHz) a duo 60GB SSD disku Kingston SSDNow V300 a klasického pevného disku WD Caviar Black s kapacitou 1 TB.

Černá perla v barvách týmu eSuba

Komponenty obou sestav našly své útočiště ve skříních Define R4 Black Pearl švédské výroby Fractal Design. Napájení v případě sestavy Challenger leží na bedrech 600W zdroje Fractal Design Newton R3 Smart Modular, levnější model GrandMaster pak vsází na 500W model Tesla R2 z produkce stejného výrobce. Chybět nemůže ani optická mechanika reprezentovaná DVD/RW vypalovací jednotkou Samsung SH-222AB, která je stejně jako operační systém Windows 7 Home Premium součástí obou sestav.

„Ať už patříte k elitní herní špičce nebo nadšeným začátečníkům, jistě se shodnete na jednom – při hraní vás nesmí nic brzdit. Česko-slovenská progamingová jednička eSuba se proto při stavbě herních počítačů CZC eSuba zaměřila na každý aspekt sestavy, aby žádná z komponent nebyla pro celek slabinou. Velmi nás těší, že si za srdce těchto sestav hráči z eSuby zvolili právě procesory Intel Core i5 postavené na architektuře Haswell,“ uvedl k zahájení prodeje Pavel Svoboda, PR manažer společnosti Intel pro střední a východní Evropu.

Herní sestava CZC eSuba Challenger je k dostání za 35 675 Kč, nižší model GrandMaster pořídíte za 27 205 Kč včetně DPH. Obě herní mašiny jsou v prodeji exkluzivně u CZC.cz. Ke každé z těchto sestav získáte také GG button, jehož prostřednictvím můžete všem kolem sebe dát jasně najevo, že jste právě zničili svého herního soupeře.

Premiéra vyzyvatele na večerním předprodeji Diablo III: Reaper of Souls

Herní sestavu CZC eSuba Challenger si zákazníci mohou premiérově prohlédnout v akci již 24. března od 21:00 na pobočce CZC.cz v Praze na Muzeu, kde se uskuteční večerní předprodej očekávaného rozšíření herní pecky Diablo III s podtitulem Reaper of Souls. Za herní tým eSuba se předprodeje zúčastní profesionální hráčka League of Legends Irena „Kaori“ Hynková a zkrátí všem přítomným čekání živou ukázkou Diablo III: Reaper of Souls. Podrobnější informace o předprodeji naleznete zde.

Technické specifikace CZC eSuba Challenger:

Skříň: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Zdroj: Fractal Design Newton R3 Smart Modular 600 W
Základní deska: MSI Z87-G45 GAMING – Intel Z87
Procesor: Intel Core i5-4670K
Operační paměť: Kingston HyperX Beast 16 GB (2x 8 GB) DDR3 1866 XMP
SSD: Kingston HyperX 3K – 120 GB
HDD: WD Caviar Black – 1 TB
Optická mechanika: Samsung SH-222AB, SATA, černá, Bulk
Grafická karta: Sapphire Radeon R9 270X 2 GB GDDR5 OC BOOST BF4 EDITION
Chladič na procesor: GELID CPU GX-7 7H/Pipe pro Intel i AMD s.775/1156/AM2/AM3/FM1
Chladiče: 2x Fractal Design 140 mm Silent Series R2
Operační systém: MS Windows 7 Home Premium

Technické specifikace CZC eSuba GrandMaster:

Skříň: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
Zdroj: Fractal Design Tesla R2 500 W
Základní deska: MSI H87-G43 GAMING – Intel H87
Procesor: Intel Core i5-4570
Operační paměť: Kingston HyperX Blu 8 GB (2x 4 GB) DDR3 1600
SSD: Kingston SSDNow V300 – 60 GB
HDD: WD Caviar Black – 1 TB
Optická mechanika: Samsung SH-222AB, SATA, černá, Bulk
Grafická karta: Sapphire Radeon R7 260X 2 GB GDDR5 OC
Chladič na procesor: CoolerMaster Hyper 212+ EVO
Chladiče: 2x Fractal Design 140 mm Silent Series R2
Operační systém: MS Windows 7 Home Premium

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice, což dokazuje i úspěch v hlasování o nejoblíbenější e-shop ShopRoku 2013 a 2012. Za 15 let své existence prodal 9 mil. produktů více než 2,5 mil. zákazníkům. CZC.cz je držitelem mnoha ocenění a certifikátů, od Křišťálové lupy 2006 a 2007, certifikátů Gold Partner Microsoft či HP až po certifikát výjimečnosti společnosti TÜV SUD Czech či loga SOAP Sdružení na ochranu spotřebitelů. CZC.cz je ryze česká firma a zaměstnává přes 130 zaměstnanců. Posláním firmy je pomáhat lidem bezstarostně objevovat a pořizovat si nové technologie. Pro více informací navštivte www.czc.cz.

O týmu eSuba:

Mistr světa či mistr České republiky, to je jen zlomek titulů, kterými se mohou pyšnit hráči eSuby. Po dobu své desetileté existence si eSuba vydobyla respekt a uznání nejen na domácí profesionální herní scéně, ale i za hranicemi našich zemí. Neotřesitelnou pozici nejlepšího tuzemského týmu pak odráží zisk čtyř titulů mistrů ČR z roku 2013 a desítky medailových umístění v soutěžích u nás i v Evropě. Bohaté zkušenosti těch nejlepších česko-slovenských hráčů jsou zúročeny ve výběru komponent v CZC eSuba sestavách. Pro více informací navštivte esuba.eu.