Embarcadero uvádí Appmethod, novou plně vybavenou platformu pro vývoj software pro více druhů mobilních i stolních zařízení

Embarcadero Technologies, vedoucí společnost v oboru softwarových řešení pro vývoj aplikací a databází, dnes oznamuje uvedení produktu Appmethod. (TZ)

Počet zařízení, operačních systémů i velikostí a rozlišení zobrazovacích jednotek, které je třeba ošetřit v aplikacích, stále roste. Dnešní vývojáři jsou pod velkým tlakem požadavků na dodávky nových aplikací, které musí podporovat nesčetné množství operačních systémů a zařízení včetně chytrých telefonů, tabletů a PC/notebooků. Appmethod je plně vybavená platforma pro vývoj aplikací s využitím hotových komponent, která je navržena pro vývojáře a podniky hledající možnosti rychle vytvářet aplikace pro mnoho různých zařízení ve dnešním propojeném světě.

Další fakta

 • Nový nástroj Appmethod společnosti Embarcadero mění způsob, jakým se vytváří aplikace v dnešním světě mnoha různých zařízení. Appmethod nabízí úplnou sadu technologií, vlastností a funkčností a poskytuje úplné řešení dodávání moderních aplikací pro různá zařízení se systémy Android, iOS, Windows a OS X vysoce produktivním způsobem.

 • Appmethod ohromně zjednodušuje úsilí vytvářet aplikace pro různá zařízení. Umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pro všechny hlavní operační systémy z jediného zdrojového kódu, v jediném vývojovém cyklu. Taková možnost je důležitá jak pro velké podniky, tak pro dnešní zeštíhlené startupy, které se snaží vytvořit svou další velkou aplikaci. Vývojáři nyní mohou pomocí Appmethod vytvářet aplikace 5 až 20krát rychleji než s jinými nástroji na trhu a tím významně snížit celkové náklady na vývoj.

 • Na rozdíl od ostatních řešení na trhu nepožadují aplikace vytvářené pomocí Appmethod žádné běhová prostředí jazyka JavaScript  či virtuální stroje; aplikace jsou kompilovány a běží přímo na procesoru. Takové nativní aplikace jsou rychlé, plynulé a mají rychlou odezvu. Tím poskytují bezkonkurenčně vysokou spokojenost uživatelů a rychlé přijímání nových aplikací.

 • Služby „Enterprise Mobility Services“ obsažené v Appmethod poskytují middleware pro propojení se službami typu REST v cloudu, hostování dat a aplikačních rozhraní a podnikové databázové konektory pro Oracle, Microsoft SQL Server, IBM DB2, Informix a další pro snadný přístup k datům z libovolného zdroje – a to na jediné kliknutí.

 • Služby „Enterprise Mobility Services“ obsažené v Appmethod se nebývale snadno instalují a používají. K jejich šíření není v podnicích třeba žádná pomoc oddělení IT; vývojář prostě stáhne Appmethod a okamžitě může začít vytvářet moderní aplikace podnikové třídy.

 

Cena a dostupnost

 • Appmethod je k dispozici již dnes, ceny pro ČR a SR budou oznámeny na webovém obchodě http://embt.cz co nejdříve.

 • Appmethod se nabízí formou ročního předplatného. Jednotlivci si budou moci zakoupit Appmethod za méně než €299 na jeden rok, jednu platformu a jednoho vývojáře.

 • Podniky si budou moci zakoupit Appmethod za méně než €999 na jeden rok, jednu platformu a jednoho vývojáře.

 • Tyto ceny jsou předběžné a budou ještě upřesněny.

 • Ceny služeb „Enterprise Mobility Services“ jsou založeny na počtu zařízení, které budou služeb využívat.

Podpůrné citáty

 • „Především na nás na Appmethod udělalo dojem integrované vývojové prostředí a zabudované možnosti návrhu aplikací“, říká pan Brandon Spikes, generální ředitel jedné ze společností sázejících na Appmethod, Spikes Security. Tato společnost se zaměřuje na dodávání bezpečných, škálovatelných a vysoce výkonných softwarových řešení, které podnikům pomáhají bezpečně využívat prostředí webu bez obav z nebezpečí kybernetických útoků. „Normálně bychom potřebovali vytvářet jiný zdrojový kód pro každou z platforem, jež podporujeme, ale možnost vytvářet všechny varianty programů pro každou z platforem pomocí Appmethod zrychluje vývoj nad naše očekávání.“

 • „Appmethod se vyrovnává s tím, co vnímáme jako hlavní bolest dnešních vývojářů aplikací pro více zařízení“, říká Al Hilwa z IDC. „Jde o plně vybavenou platformu pro klientskou stranu aplikací, middleware i rozhraní záložních serverových služeb, která slučuje obchodní přínosy jediného zdrojového kódu se zvýšeným výkonem kompilovaného kódu.“

 • „Vývojářské týmy dnes jsou pod ohromným tlakem, protože musí vytvářet aplikace pro stále více různých zařízení a jejich rozličných formátů. Appmethod vývojářům mění podmínky hry. Účinně zvyšuje programátorskou produktivitu až dvacetkrát ve srovnání s nástroji dodávanými samotnými tvůrci operačních platforem“, říká pan Michael Swindell, starší viceprezident pro produkty u společnosti Embarcadero technologies. „Pokud vývojáři použijí aplikační programová rozhraní komponent nezávislých na operačním systému, mohou rychle tvořit složité, avšak vysoce výkonné kompilované klientské či stolní aplikace s přístupem k datům, možností přístupu ke cloudovým službám a propojitelností s podnikovými daty z různých platforem, aniž by při tom obětovali jakoukoli z možností či cokoli z výkonu hotových aplikací.“

O společnosti Embarcadero Technologies

Embarcadero Technologies, Inc., je vedoucím dodavatelem oceňovaných softwarových nástrojů pro vývojáře aplikací a databází. Pomocí produktů Embarcadero mohou profesionálové správně navrhovat systémy, vytvářet je rychleji a provozovat je bezpečněji bez ohledu na platformu nebo programovací jazyk. Devadesát ze sta největších společností v USA a aktivní komunita více než tří miliónů uživatelů na celém světě se spoléhá na produkty Embarcadero, které jim pomáhají zvyšovat produktivitu, optimalizovat náklady, zjednodušovat přijímání změn, zajišťovat shody s normami a zrychlovat vývoj a inovace. Společnost byla založena v roce 1993, její ústředí je ve městě San Francisco, USA; pobočky a partnery má v mnoha zemích. Embarcadero je online na adrese www.embarcadero.com. V České republice a Slovenské republice je zastoupením společnosti Embarcadero Technologies společnost Borland s.r.o. a její webovou prezentaci najdete na adrese http://www.embt.cz/.